Ankiety, FAG i zdjęcia !

Awatar użytkownika

Autor tematu
Nimatsu1
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1422
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 11:47
Lokalizacja: Łódź
Pochwalony: 291 razy
Kontakt:

Ankiety, FAG i zdjęcia !

Post autor: Nimatsu1 » środa, 8 sierpnia 2018, 10:08

Temat o dekadówkach został zamknięty, a bardzo chciałem dodać swoje trzy grosze do całej dyskusji. Nie wiedziałem także gdzie zacząć pisać więc troszkę zaśmieciłem forum i założyłem nowy temat.

Wiem, że przy tylu osobach nie będzie łatwo każdemu dogodzić, ale to co chcą zrobić admini według mnie jest bardzo dobrym pomysłem. Fotki miesięczne - dodawanie przez każdego użytkownika po 9 sztuk - jak najbardziej mi się to podoba (oczywiście grzyb z danego okresu - wstawianie w styczniu ceglasi mija się z celem). Tylko trzeba pamiętać o ilości głosujących. Szczerze nie jest ich za wiele. A jakby tak Ankiety przenieść na fanpejdża fejsbukowego ? Tam jest znacznie więcej osób i ocena byłaby obiektywniejsza.
Sam przestałem wrzucać swoje zdjęcia do ankiet. Na początku roku to robiłem - wedle mojej zasady czyli grzybki z danego okresu - ale jak widziałem jakie zdjęcia wygrywają wiedziałem, że coś jest nie tak i to już nawet nie chodzi o brak gustu.

Nawiązując do fotoszopów i innych tego typu programów graficznych. Pytam się czemu ich nie używać ? Z racji wykonywanej pracy mam dostęp do fotoszopa, lajtruma i jeszcze kilku innych ciekawych narzędzi, które pozwalają mi wywołać pliki RAW. Z gównianego zdjęcia i tak nic się nie wyciągnie. Nie da się odratować nieostrej czy poruszonej fotografii. I tutaj także można nawiązać do FAG'u. Ktoś jednak powinien robić selekcję wrzucanych tam zdjęć, niestety większość powinna iść na śmieci z racji w/w wad. Kolejna kwestia tyczy się źle skalibrowanych monitorów. Tak, każdy ma to zrobione inaczej i uwierzcie mi, jedno zdjęcie na wielu monitorach wygląda po prostu inaczej. Inne kolory, inny kontrast, inne wszystko. Każdy obrabia zdjęcia tak jak je widzi u siebie na monitorze. Nie wiem czy korzystaliście kiedyś z usług profesjonalnego fotografa, np na weselach tak jak ja to robię. Jeżeli macie dostęp do zdjęć wywołanych i do takich jakie dostaliście na pendrive, porównajcie je jak wyglądają wydrukowane i na monitorze. To są identyczne zdjęcia. Na monitorze profesjonalisty wyglądają dokładnie tak jak na wydruku. Na nieskalibrowanych monitorach tony, cienie, kontrast, b.bieli mogą uciekać w różne inne barwy i odcienie.
Czym robię zdjęcia w lesie ? Starym i leciwym Canonem 650D bo szkoda mi mojego pracowniczego sprzętu. Używam dwóch obiektywów Canona - kita 18-55 ze światłem 3,5-5,6 i naprawdę zajebistego szkła 50mm 1,8 oraz starego Heliosa 50 mm 2,0 podłączonego za pomocą przejściówki 42 mm - on służy mi jako makro wraz z zestawem pierścieni pośrednich. Za statyw nie robi mi nic skomplikowanego. jest to malutka poduszeczka wypełniona grochem :) Idealna na różne nierówne tereny - można ją wykonać samemu. Jeżeli jakiś wróg fotoszopów chce zobaczyć jak wygląda zdjęcie przed i po bardzo chętnie to pokarzę, tutaj nie ma nic do ukrycia :)

Szukacie chętnych do pomocy przy ankietach. Szczerze zastanawiałem się nad tym wiele razy, ale nie chciałem Was zawieść. Mam tyle rzeczy na głowie, że nie znalazłbym na to czasu. Mój brak zaangażowania pewnie byłby uznany jako słomiany zapał, a nie zapracowanie.


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Ankiety, FAG i zdjęcia !

Post autor: Paweł » środa, 8 sierpnia 2018, 17:11

Nimatsu1 pisze:Nimatsu1, QR_BBPOST zaśmieciłem forum i założyłem nowy temat
Słusznie :ok: , skoro masz swoje przemyślenia ;) .

Nimatsu1 pisze:Nimatsu1, QR_BBPOST Tylko trzeba pamiętać o ilości głosujących. Szczerze nie jest ich za wiele.
Faktycznie :? , szału nie ma - 7, 13, 17 ... głosujących.

Nimatsu1 pisze:Nimatsu1, QR_BBPOSTA jakby tak Ankiety przenieść na fanpejdża fejsbukowego ? Tam jest znacznie więcej osób i ocena byłaby obiektywniejsza.
:ok: :drink: Na FB można byłoby wstawić informację z przekierowaniem na Portal , gdzie jest uruchamiana ankieta. Ale to już w gestii Zenita, który uruchamia ankietę.

Nimatsu1 pisze:Nimatsu1,QR_BBPOST Nawiązując do fotoszopów i innych tego typu programów graficznych. Pytam się czemu ich nie używać ?
Ma być zachowana data wykonania :fotka: :D . Używać wolno do woli ;) .

Nimatsu1 pisze:Nimatsu1, QR_BBPOST Nie da się odratować nieostrej czy poruszonej fotografii. I tutaj także można nawiązać do FAG'u. Ktoś jednak powinien robić selekcję wrzucanych tam zdjęć, niestety większość powinna iść na śmieci z racji w/w wad.
A tutaj nikt nie będzie ingerował :P . Chyba , że grzybek nie tego gatunku , gdzie został wstawiony. :cry:
FAG to świadectwo , kiedy dany gatunek został namierzony. :!: .
Dlatego wpisujemy daty i rejon napotkania grzybków , czego nie uświadczymy w Atlasie :!: .
Nieudane zdjęcia nie są przeszkodą , tak samo jak nie będziemy darli kotów , że np w relacjach z grzybobrania , zdjęcia nie są znakomitej jakości. Ważne , że grzybki były .


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Ankiety, FAG i zdjęcia !

Post autor: Paweł » czwartek, 9 sierpnia 2018, 10:34

Najświeższa ankieta na Portalu pojawiła się -> Wysłano przez Wiesław Kamiński dnia Lip 29, 2018 w Klub Darz Grzyb, Konkursy fotograficzne
Wybieramy 12 zdjęć z 48 ! - dopisane z chwilą :zhm: uruchomienia ankiety.
69 użytkowników lubi to, a przez dobę -> Dziękujemy za oddanie głosu. Zagłosowało już: 2 użytkowników

Na Portalu brakuje istotnej informacji , do kiedy trwa głosowanie. Głosujących , zapewne nie interesuje Regulamin :D , gdyż są od głosowania -> wybierania najładniejszych :fotka: :fotka: . Dlatego nikt nie będzie szukał po Forum , kiedy zakończy się głosowanie.

Z danych na Forum wynika, że:
Postautor: Zenit » 7 sie 2018, o 23:27
Głosujemy na 12 zdjęć z 48 !
Linka do głosowania >>> https://nagrzyby.pl/darz-grzyb/zdjecie- ... lipca-2018
głosowanie wystartowało przed 23:27 7.08.2018, czyli potrwa do 17.08.2018 .
18.08.2018 wyniki powinny być znane :)


Nimatsu1 pisze:Nimatsu1QR_BBPOST A jakby tak Ankiety przenieść na fanpejdża fejsbukowego ? Tam jest znacznie więcej osób i ocena byłaby obiektywniejsza.
Na kanwie propozycji Nimatsu1 można byłoby wykorzystać FB do :569: rozpropagowania głosowania - w końcu kupa :mrgreen: wtyczek ;) wejściowych na Portal istnieje.


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Ankiety, FAG i zdjęcia !

Post autor: Paweł » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 19:10

Paweł pisze:Paweł, QR_BBPOST Na kanwie propozycji Nimatsu1 można byłoby wykorzystać FB do rozpropagowania głosowania
No i dałem doopy :oops: :glupek: . Wykombinowałem to co już istnieje :mrgreen:
na FB / pomimo usilnego nagabywania na rejestrację lub zalogowanie/znalazłem zwięzłą informację

7 sierpnia o 14:20 ·
Zapraszam do głosowania na fotkę miesiące lipca 2018
Wybieramy 12 najładniejszych zdjęć.
https://nagrzyby.pl/darz-grzyb/zdjecie- ... lipca-2018


Oprócz tego na Portalu , głosowanie jest wypozycjonowane na pierwszym miejscu . Więcej już nikt nie wymyśli.


Awatar użytkownika

Janu$z
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3288
Rejestracja: wtorek, 6 kwietnia 2010, 17:36
Ulubione grzyby: Mleczaj smaczny
Pochwalił: 8 razy
Pochwalony: 1977 razy
Kontakt:

Ankiety, FAG i zdjęcia !

Post autor: Janu$z » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 22:26

Paweł pisze:QR_BBPOST znalazłem zwięzłą informację
Ale jak ją znalazłeś ? Bo ja otwieram FB nagrzyby i nic tam nie widzę :shock: :D Natomiast inne informacje wiszą na czołówce i po miesiącu czasem ;)
Informacja o głosowaniu powinna wisieć na czołówce przez cały czas głosowania czyli 10 dni a potem można ją ściągnąć aż do następnego głosowania.
Umieszczenie info o głosowaniu, które po kilkunastu minutach spada w przepaść to jakiś żart :diabel2:


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Ankiety, FAG i zdjęcia !

Post autor: Zenit » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 22:37

No przy ankiecie zawsze pisze jak już zrobiona jest lista do głosowania ale jak ktoś nie czyta to musiałbym mu wysyłać ekstra meilami linkę. Na stronie głównej też są niusy i też można od czasu do czasu zobaczyć co tam jest.
Nikt nikogo nie zmusi do głosowania - kto chce głosuje...


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Janu$z
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3288
Rejestracja: wtorek, 6 kwietnia 2010, 17:36
Ulubione grzyby: Mleczaj smaczny
Pochwalił: 8 razy
Pochwalony: 1977 razy
Kontakt:

Ankiety, FAG i zdjęcia !

Post autor: Janu$z » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 22:44

Zenit, ale mówimy o tym, jak zwiekszyć liczbę głosujących za pomocą FB Nagrzyby :)


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Ankiety, FAG i zdjęcia !

Post autor: Paweł » wtorek, 14 sierpnia 2018, 09:45

Zenit pisze:Zenit, QR_BBPOST Nikt nikogo nie zmusi do głosowania - kto chce głosuje...
I o tego psa pogrzebanego toczymy bój. :mrgreen: .
Przypuszczam , że nie przeskoczymy tematu tzn nie zmobilizujemy większej ilości użytkowników Forum, Portalu i FB. :cry:

Janu$z pisze:Janu$z,QR_BBPOST Ale jak ją znalazłeś ?
Pobawiłem się w rolowanie i gdzieś około 35 pozycji w dół , trafiłem na wpis Zenita :D .
Czyli po pojawieniu się na FB , przez dobę był w czołówce :) , a teraz na osi czasu :zwiewa: w otchłań historii. ;)
21 osób lubi to / ten wpis/, a zagłosowało 8 użytkowników :zhm: .


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat