Grzyby Dolnego Śląska

Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » czwartek, 2 listopada 2017, 21:27

Wtorek 31.10.2017 Jelenia Góra. Nowy Krzyż . (74/2017) Wyjście głównie po dziką różę. Ale gdy byłem już tak blisko lasu, który od dwóch lat nic nie daje to pomyślałem a jak tu nie zobaczyć co w trawie piszczy ? :) :ok: . Ceglaki, poobgryzane, ale zdrowe. 3 kg dzikiej róży pozyskane :).


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » sobota, 4 listopada 2017, 10:04

Piątek 03.11.2017 Jelenia Góra. NC - Strzelnica - Łomnica - Hurtownia EuroCash - Lotnisko. (75/2017) U mnie pierwsze przymrozki, dziś rano -4 na termometrze. Wczoraj powrót z Cmentarza przez las. Nic nie rośnie, jeden podgrzybek w opłakanym stanie jak się okazało i chyba ostatni w tym roku?!. Ale szok, idę ścieżką a tu nagle z lasu wychodzi całe stado... kóz razem z wielkim capem!. Było ich około 50 sztuk, nikt ich nie pilnował, były same. Przyszedłbym do tego lasu 5 minut wcześniej i bym się z nimi spotkał w lesie!. Szok a z tym wielkim kozłem już miałem kiedyś do czynienia, no nie tak do końca. Bo od tego miejsca w lesie około 1km jest gospodarstwo i przejeżdzając rowerem ten kozioł (miał u boku dwie kozice) pochylił łeb i chciał wystartować!. Wsiadłem szybko na rower i odjechałem, ale fakt tam był płot z drutu kolczastego a w tym lesie nie było nic, ja na ścieżce a one wprost na mnie wyszły 50 metrów ode mnie!. Kurcze dobrze, że nie dotarłem tam parę minut wcześniej. Normalnie szok zobaczyły mnie to skręciły w prawo i poszły na łąkę poobiadać co się da. Ja zawróciłem, w zamiarze miałem obejść ten las,ale one właśnie tamtędy by mogły wracać i znów byłoby spotkanie. Wiem kozy niegrożne, ale ten cap!.


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » sobota, 4 listopada 2017, 15:56

PawelJeleniaGora pisze:QR_BBPOST A w lesie co? Tor przeszkód, tyle powalonych drzew nigdy nie widziałem :shock:
http://www.jelonka.com/news,single,init,article,71769

Nie byłem dziś w lesie, ale za to pozyskałem rokitnik (jaki intensywny ma zapach :!: ), czarny bez i po raz pierwszy aronię :ok: .


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » poniedziałek, 13 listopada 2017, 05:59

Posypało dziś w nocy trochę śniegiem bo widzę za oknem biało jest a na Śnieżce jest już od jakiegoś czasu.


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » piątek, 24 listopada 2017, 05:54

Wtorek 15.11.2017 Jelenia Góra. NC - Strzelnica - Łomnica - Hurtownia EuroCash - Lotnisko. (76/2017) Powrót standardowo z Nowego Cmentarza przez las. Pogoda była piękna więc trochę więcej przeszedłem i zwiedziłem miejsca gdzie dawno nie byłem a gdzie kiedyś 17.11 rosły kanie gwiażdziste. Tym razem nic tylko błoto na rozjeżdzonych ścieżkach czasami nie do przejścia. No i po Święcie z 1 listopada kwiaty wylądowały w lesie :shock: . Moja łajba :lol: .


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » poniedziałek, 27 listopada 2017, 07:49

Piątek 24.11.2017 Jelenia Góra. Nowy Krzyż . (77/2017) Wyjście głównie po dziką różę i udało się pozyskać około 1,5kg. To już ostatni moment bo przy dróżkach leśnych wszystko oberwane lub czarne, znalazłem trzy drzewka w odległości 20 metrów od dróżki. viewtopic.php?f=42&t=13465&start=315 Grzybków nie było, ale to wiadomo o tej porze, jeden stary podgrzybek.


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: Zenit » środa, 29 listopada 2017, 10:51

PawelJeleniaGora pisze:QR_BBPOST Grzybków nie było, ale to wiadomo o tej porze, jeden stary podgrzybek.
film mam niedostępny


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » środa, 29 listopada 2017, 21:48

Rzeczywiście coś poszło nie tak, stary komp a Firefox nowiutki i tak mi zamula kompa, że szok. Ale nie zmienia to faktu, że ja namieszałem, dzięki.


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 23:24

Sobota 23.12.2017 Jelenia Góra. Cieplice Śląskie Zdrój - Park Zdrojowy - Park Norweski . (78/2017)
Informacje od lokalnych, że w miesiącu maj pojawiają się tutaj pierwsze borowiki. Zaś o tej porze nie znalazłem w ogóle nic, ani jednego na fotkę, nie chodzi oczywiście o prawdziwki. Zaś wiewiórki są wszędzie i nie trzeba ich szukać to one znajdą nas!. Podbiegnie, zobaczy, że nic nie masz to udaje się dalej i tak w kółko bo są ich setki. No i dużo ludzi, całe rodziny z dziećmi z różnymi orzechami. Dużo też kaczek, spacerują aż miło po parku :). Byłem tu pierwszy raz od bardzo dawna. Jakieś 40 lat temu pływało się tu na stawie kajakami (Park Norweski).

http://www.cieplice.pl/atrakcje/9/park_norweski

Niedaleko znajduję się także Muzeum Grzybów.

http://www.muzeum-cieplice.pl/index.php ... ch-grzybow

Wesołych Świąt.


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: Zenit » wtorek, 26 grudnia 2017, 00:04

PawelJeleniaGora pisze:QR_BBPOST Niedaleko znajduję się także Muzeum Grzybów.
nie samych grzybów :) zwiedzałem je z 14 lat temu a mgr Czesława Narkiewicza znam osobiście bywał na wystawach grzybów w Węglińcu - kiedyś on i dwie dziewczyny z tego muzeum robiły pierwsze wystawy grzybów w Węglińcu. Czesław pokazał nam kiedyś stanowisko borowików szatańskich w Górach Kaczawskich - wspaniały człowiek.
Może kiedyś gdy będę blisko muzeum odwiedzę go po latach... :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » wtorek, 26 grudnia 2017, 07:46

Dużo ludzi kiedyś jeżdziło do Węglińca na grzyby, moi rodzice też, dawne czasy. Pana Czesława nie znam, tylko właśnie dwóch kolegów z pracy mówiło mi, że wspaniały człowiek.


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » środa, 27 grudnia 2017, 22:59

Niedziela 24.12.2017 Jelenia Góra. Działki - NC - Strzelnica - Hurtownia EuroCash - Lotnisko. (79/2017)
Powrót z Nowego Cmentarza przez las a w nim wycinka na całego, bałagan. Dróżki leśne tak rozjeżdzone przez ciężki sprzęt, że przejść nie można. Do tego tabliczka z napisem którego nigdy do tej pory nie widziałem i nawet nie wiem co znaczy "Złomy i wywroty".


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » poniedziałek, 1 stycznia 2018, 22:05

Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2018 Poniedziałek 01.01.2018 Jelenia Góra. Nowy Cmentarz - Czarne. (01/2018) Powrót z Nowego Cmentarza przez las, ale dziś nietypowo. Wybrałem las w którym byłem ponad 30 lat temu i niewiele go pamiętam, tylko tyle że tu byłem. Pomyślałem, że nudno tak wracać zawsze tym samym lasem skoro widzę piękny las naprzeciwko. Myślałem, że do niego daleko jest a to zaledwie 20 minut drogi od cmentarza. Las okazał się piękny, żadnych wycinek :shock: dróżki nie rozjeżdzone, piękne, normalnie ideał :) . Myślałem, że będę tu sam a tu jaka niespodzianka, ludzi tutaj więcej niż w sezonie grzybowym, serio. Ale co się dziwić, żadnego błota na butach a domy pobudowali prawie w samym lesie, osiedle z którego wchodzi się prosto do lasu :). No i po wyjściu z lasu do autobusu jest 3 minuty drogi a autobus jedzie pod sam mój blok :jupi: więc w sezonie będę tu częściej, oby jakieś grzybki były :). I tak zacząłem nowy rok ad 2018.



VasT
Hubiak
Hubiak
Posty: 296
Rejestracja: piątek, 7 października 2016, 15:05
Imię: Paweł
Ulubione grzyby: Rydze, kanie, borowiki ..
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków
Pochwalił: 103 razy
Pochwalony: 228 razy
Kontakt:

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: VasT » czwartek, 4 stycznia 2018, 20:01

PawelJeleniaGora pisze:QR_BBPOST co znaczy "Złomy i wywroty".
To znaczy, że w lesie powiało i są połamane, i wywrócone drzewa.


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » środa, 28 lutego 2018, 08:36

Wtorek 27.02.2018 Jelenia Góra. Góra Szybowcowa. (02/2018)

Przy zachęcającej pogodzie -11 do tego wiatr wdrapałem się na Górę Szybowcową. Kijki miałem z patyków :) ale było tak zimno w ręce, że musiałem je porzucić. Jak wracałem to wyjąłem z plecaka batona proteinowego, chciałem zjeść a tu zonk zamarznięty po całości :( . O dziwo w samym lesie spotkałem jednego pana i jak schodziłem z góry to w połowie wyszła z lasu dziewczyna i starszy pan. Czyli nie tylko ja taki głupi żeby w taką pogodę wdrapywać się na taką górę :).
Nos miałem taki jak po znieczuleniu :). Grzybków nie było, cała wyprawa zajęła mi ponad 2 godzinki.
Kamerka ----> http://www.strimeo.tv/wideo/jezow-sudec ... szybowcowa

https://www.polskieszlaki.pl/gora-szybowcowa.htm


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat