Tapety

Regulamin forum
Podania o założenie konta w galerii należy składać w wątku: Nowa galeria - fotki.nagrzyby.pl
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » piątek, 12 lutego 2016, 19:47

Jozefg pisze:Zenit, - rozumiem o co chodzi, z tym że w ten sposób tego nie ocenimy bo forum przeskalowuje fotki automatycznie.
Otwórz sobie w osobnych oknach fotkę 1 >>> http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/128365 ... 78_001.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
potem 2 >>> http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/1283627-3/P9300578.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
nie musisz wsadzać na tapetę i sam ocenisz czy widzisz różnicę i czy jest warte wstawiać tapetę 1,5 mega
Jozefg pisze:Zresztą było wstępnie powiedziane że max 2 MB...
tylko się pytam po co ? Założenia galerii są takie nie nasz wybór jeśli koniecznie chcesz zdjęcia 2 megowe to wysyłajcie w chmury na meile - ja nie piszę tu o znaczkach pocztowych ale o czymś co wystarcza.

i na koniec tego co piszę dam przykład...

Wejdź na tą stronę która jak widzę specjalizuje się w tapetach >>> http://www.imperiumtapet.com/tapeta/las-35/143271/" onclick="window.open(this.href);return false;
zdjęcie które ściągałem przy tych wymiarach waży 700 KB (bajtów: 716 800)
Więcej nie będę tłumaczył o to o co mi chodzi jeśli dalej to nie dociera do Was.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » piątek, 12 lutego 2016, 20:29

Zenit pisze:Jeszcze jedna sprawa do prowadzącej foto tapety. Nie wszystkie zdjęcia nadają się na fototapety zdjęcia powinno być przykładowo takie jak tu pokazuje z konkursu
tło często dobrze jak jest rozmyte. Nie polega umieszczanie zdjęć na fototapety dlatego bo mi się zdjęcie swoje podoba, ale czyjeś zdjęcie mi się podoba i chciałbym je mieć na tapecie. Rozumie że piszę w tym temacie i na priv do autora zdjęć z prośbą czy może je przesłać do prowadzącej i umieszczenie. Jest zgoda umieszczamy...
Moje zdjęcie jakie zamieściłem pierwsze było przykładowe i nawet nie uważam żeby się też nadawało na foto tapetę. Nie róbmy z foto tapet galerii swoich zdjęć a galerię naprawdę pięknych zdjęć.
Ja np. chciałbym prosić autora tych zdjęć o zgodę na zamieszczenie tych fotek w większych wymiarach
Jeszcze raz podkreślam oryginał zdjęcia ma autor jeśli ktoś zamieści w necie oryginał nie udowodnisz komuś że to jego zdjęcie bo wszyscy mają oryginały - na foto tapetę wystarczą zdjęcia o mniejszej wadze i nie ORYGINAŁY. Oryginały mają właściciele.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

PociągDoGrzybów
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 612
Rejestracja: niedziela, 18 października 2015, 22:16
Imię: Юлий
Ulubione grzyby: rydze, boczniaki i trujące dziwaki Babiegolata ;)
Lokalizacja: Goleniów
Pochwalił: 53 razy
Pochwalony: 171 razy
Kontakt:

Post autor: PociągDoGrzybów » piątek, 12 lutego 2016, 23:18

Przeczytałem to wszystko i moja ocena jest taka.
1. Podobają mi się tapety Jozefg. Zatem nie oceniajmy jednoznacznie zdjęć, bo jednemu podoba się kot a drugiemu pies, znajdzie się trzeci co woli rybki. Gusta, o tym nie można dyskutować, bo wtedy nie ma sensu ten wątek. Mnie przykładowo zaprezentowane dwie super fotki w powyższym wpisie się nie podobają i takiej tapety mieć nie będę. Nie chce, nie ustawiam, proste ale mam wybór! Ocena powinna należeć do Babiegolata co dodaje a co nie. Reaktywowała wątek, niech więc to żyje, a nie będzie martwe już po jednym dniu.
2. Rozmiar zdjęć i wymiary. Absolutnie pojmuję, że różnica dla większości będzie niezauważalna między fotką 700 KB a 1.9 MB. Ustalone jednak było do 2 MB. Jeśli zmieniamy zasady, to warto to ustalić. Przy zewnętrznym dysku (chmura) nie byłoby problemu z rozmiarami a tak trzeba się bawić. Skoro zostajemy przy Galerii, to moim zdaniem kryterium powinno być jedno: fotka w proporcjach ..., ważąca do ..., o wymiarach min/max .... Tematyka fotek także. Tym powinien zajmować się przesyłający, zadbać o techniczne parametry zdjęcia. I tylko takie fotki powinny być akceptowane.

Jak zostanie to wszystko ustalone, wątek powinien być reaktywowany z informacjami w 1 poście, a tak nie wiadomo nic na pewno z zasad a dyskutujemy o gustach. Może warto to jednak na priv ustalić ;)
Będzie ład, podeślę fotki.


Obrazek Mądrym być trzeba, by przy torach grzyby znów zbierać.
Mój kolejowy profil

Baza książek o grzybach
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » piątek, 12 lutego 2016, 23:30

PociągDoGrzybów pisze:Ustalone jednak było do 2 MB.
czy mało wyraziłem swój pogląd że nie ma sensu zamieszczać do tapet zdjęć większych niż tapety tego wymagają ? Podałem przykład strony która robi to profesjonalnie i nie zamieszcza zdjęć większych niż 700 kb.
Zdrowy rozsądek jest tu wymagany nic innego. Jeśli komuś się podoba szczególnie zdjęcie jakieś z galerii pisze o tym w tym miejscu i do autora i czekamy na odpowiedź i działania admina. Galeria jest ustawiona z góry na zdjęcia max 2 Mega i to nie znaczy że takimi mamy zapychać swoje galerie. Swoją drogą poproszę adminów o obniżenie tego progu max do 1 mega. kto ogląda tak duże zdjęcia w necie - przy zdjęciach są liczniki wyświetleń i to o czymś świadczy.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

PociągDoGrzybów
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 612
Rejestracja: niedziela, 18 października 2015, 22:16
Imię: Юлий
Ulubione grzyby: rydze, boczniaki i trujące dziwaki Babiegolata ;)
Lokalizacja: Goleniów
Pochwalił: 53 razy
Pochwalony: 171 razy
Kontakt:

Post autor: PociągDoGrzybów » piątek, 12 lutego 2016, 23:43

Zenit pisze:
PociągDoGrzybów pisze:Ustalone jednak było do 2 MB.
czy mało wyraziłem swój pogląd że nie ma sensu zamieszczać do tapet zdjęć większych niż tapety tego wymagają ? Podałem przykład strony która robi to profesjonalnie i nie zamieszcza zdjęć większych niż 700 kb.
Zdrowy rozsądek jest tu wymagany nic innego. Jeśli komuś się podoba szczególnie zdjęcie jakieś z galerii pisze o tym w tym miejscu i do autora i czekamy na odpowiedź i działania admina. Galeria jest ustawiona z góry na zdjęcia max 2 Mega i to nie znaczy że takimi mamy zapychać swoje galerie. Swoją drogą poproszę adminów o obniżenie tego progu max do 1 mega.
Mniej autorytarnie w tonie a dojdziemy do porozumienia ;) Też potrafię, tylko po co?
Twój pogląd jest jasny i mój jest... taki sam :D Nie ma sensu dodawanie 2 MB fot. Zatem nie problem w zmniejszaniu ustawionego zdjęcia w galerii a w tym, aby USTALIĆ i przekazać wszystkim: wysyłamy zdjęcia maks. 700 kb :)
Proste dla wysyłającego i dla wstawiającego. Tylko musi być to jasno przekazane. Czy było? Retoryczne pytanie ;)
Ustalcie wszystko o czym pisałem, bo bez tego nie zajedziemy dalej.


Obrazek Mądrym być trzeba, by przy torach grzyby znów zbierać.
Mój kolejowy profil

Baza książek o grzybach
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » piątek, 12 lutego 2016, 23:51

PociągDoGrzybów pisze:aby USTALIĆ i przekazać wszystkim: wysyłamy zdjęcia maks. 700 kb
i trzeba jeszcze spytać czy wszyscy potrafią to zrobić idę o zakład że większość wysyłających tego nie potrafi. Dlatego osoba wstawiająca powinna to robić...
PociągDoGrzybów pisze:Mniej autorytarnie w tonie a dojdziemy do porozumienia
tu chodzi o pewne zasady będące ogólnie w internecie i reguły panujące na forum i portalu. Prowadzę stronę od ponad 15 lat zaczynałem od zamieszczania zdjęć 640x320 http://w.kki.com.pl/zenit/grzyby_spyt/ga00.htm" onclick="window.open(this.href);return false; bo taka była szybkość internetu jeszcze musimy poczekać dobrych kilka lat jak wszyscy będą mieli ultra szybki net... i będzie można wsadzać gigowe fotki.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

PociągDoGrzybów
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 612
Rejestracja: niedziela, 18 października 2015, 22:16
Imię: Юлий
Ulubione grzyby: rydze, boczniaki i trujące dziwaki Babiegolata ;)
Lokalizacja: Goleniów
Pochwalił: 53 razy
Pochwalony: 171 razy
Kontakt:

Post autor: PociągDoGrzybów » sobota, 13 lutego 2016, 08:06

Zenit, mnie interesują konkrety w tym temacie. Chce wiedzieć co wysyłać, o jakich parametrach i gdzie. Ujmując to łopatologicznie: regulamin tapet. Będzie taki, to się do niego stosuje i nie będę dyskutował z zasadami w nim zawartymi. Nie ma go, nie ma fot. Prostota i jasne zasady. Próżne gadki, czy ktoś coś potrafi do niczego nie prowadzą. Konkrety i działamy.


Obrazek Mądrym być trzeba, by przy torach grzyby znów zbierać.
Mój kolejowy profil

Baza książek o grzybach
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » sobota, 13 lutego 2016, 08:27

PociągDoGrzybów pisze:Nadir, nie każdy ma na gmailu konto ;)
Dlatego użyłem słowa "prawie" :D
hittmanka pisze:Jakby Nadir, się nudził i wyłuskał coś co się nadaje, tak okiem fachowca ... ;) z moich fotek to by było ok :D
Nie mogę się narzucać ;) , jak już to mogę powiedzieć, które z tych co mi wysłałaś są moim zdaniem "tapetowe". A więc... fotki nr 282, 389, 391, 397, 402
Mnie się podobają także inne, ale to już mój "nietapetowy" gust :)


Odnośnie pojawiających się propozycji...
Pomysł "tapetowy", tak jak ja to rozumiem, dotyczy dzielenia się fotkami maksymalnie bliskimi oryginału. No chyba że źle rozumiem...
Kompresowanie oryginałów, przy zachowaniu rozdzielczości i proporcji - to jeszcze rozumiem, fotki mające maksymalnie około 1MB można chyba jak na obecny czas uznać za wystarczające na potrzeby tapet. Ale czy ma sens przetwarzanie np. z 1,5MB do 1MB? Moim zdaniem nie. Co innego np. moje, które w oryginale mają około 4,5MB. No niestety... taki poziom kompresji ma mój aparat. A wiec moje kwalifikowałyby się do "obcięcia" wagi, ale niekoniecznie każde inne.

Sprawa druga - ważniejsza: "obcinanie" rozdzielczości i narzucanie formatu.
Moim zdaniem jakiekolwiek narzucanie zmian w tych parametrach czyni całe przedsięwzięcie zupełnie bezsensownym. Każdy kto miał do czynienia z przetwarzaniem zdjęć wie o czym mówię. Na taką utratę jakości można sobie pozwolić wstawiając nasze "standardowe" fotki do galerii, ale jeżeli ma być zachowana jakość, to na pewno takie formatowania się fotkom nie przysłużą.
I tutaj Jozefg ma rację, że porównywanie jakości fotek "z poziomu" naszego forum (jakie tutaj wyżej miało miejsce) - ma się zupełnie nijak do ich wyglądu na ekranach o wysokich rozdzielczościach.

Co do sugerowanych proporcji.... hmm, wiadomo że teraz dominują "panoramy", ale to nie jest 100% używanych przez ludzi ekranów. Ja jestem tego żywym przykładem, bo mam "kwadraciaka". Czy w związku z tym mam się dostosować do ogółu i zmienić sobie monitor na nowy? Oczywiście, że nie. :) Sam robię swoje fotki w różnych formatach, raz panoramiczne, a raz "kwadratowe". I jakość nie mam problemu z wstawianiem jednych i drugich na pulpit. W systemach (bynajmniej w Windows) sa funkcje dopasowania fotki do ekranu. Można ją "spłaszczyć", można wstawić jako przyciętą, można jeszcze inne sztuczki tam robić. I wcale do tego nie potrzeba wcześniej przycinać zdjęcie w programie graficznym.
Zatem jaki ma sens narzucanie formatów tych fotek dedykowanych na tapety? Żaden.

Reasumując - moim zdaniem fotki powinny być w oryginalnym formacie i proporcjach oraz w miarę możliwości bez ingerencji również w kompresję. Jednym słowem: oryginał.
Ponieważ ewentualne tapety to będą te same fotki (co do treści), jakie już w naszej galerii wcześniej się pojawią - nie widzę sensu zapychania u nas serwera takimi plikami. Jednak chyba lepiej zamieszczać je dla zainteresowanych w jakimś zewnętrznym, bezpłatnym "repozytorium", tak jak zaproponował to wcześniej PociągDoGrzybów, ale zachowując ich oryginalne parametry.

To wszystko to oczywiście tylko moje osobiste zdanie i nic nie narzucam :)


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » sobota, 13 lutego 2016, 09:02

Nadir pisze: Jednak chyba lepiej zamieszczać je dla zainteresowanych w jakimś zewnętrznym, bezpłatnym "repozytorium", tak jak zaproponował to wcześniej PociągDoGrzybów, ale zachowując ich oryginalne parametry
i bardzo dobrze ustalcie tylko w jakiej chmurze czy kosmosie mają być te fotki i zamieszczajcie :tak:
Myślę że teraz pora na regulamin niech założyciel ustali wg swoich reguł :) I ten regulamin dopiszę na początku wpisu.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

PociągDoGrzybów
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 612
Rejestracja: niedziela, 18 października 2015, 22:16
Imię: Юлий
Ulubione grzyby: rydze, boczniaki i trujące dziwaki Babiegolata ;)
Lokalizacja: Goleniów
Pochwalił: 53 razy
Pochwalony: 171 razy
Kontakt:

Post autor: PociągDoGrzybów » sobota, 13 lutego 2016, 09:17

Zenit pisze:
Nadir pisze: Jednak chyba lepiej zamieszczać je dla zainteresowanych w jakimś zewnętrznym, bezpłatnym "repozytorium", tak jak zaproponował to wcześniej PociągDoGrzybów, ale zachowując ich oryginalne parametry
i bardzo dobrze ustalcie tylko w jakiej chmurze czy kosmosie mają być te fotki i zamieszczajcie :tak:
Myślę że teraz pora na regulamin niech założyciel ustali wg swoich reguł :) I ten regulamin dopiszę na początku wpisu.
Babielato zostaw te kurze i kropeczki na kafelkach ;)
Robota czeka rotfl :bicz:


Obrazek Mądrym być trzeba, by przy torach grzyby znów zbierać.
Mój kolejowy profil

Baza książek o grzybach
Awatar użytkownika

Autor tematu
Babielato
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 538
Rejestracja: piątek, 9 października 2015, 11:39
Imię: Beata
Ulubione grzyby: absolutnie wszystkie
Lokalizacja: Goleniów
Pochwalił: 86 razy
Pochwalony: 463 razy
Kontakt:

Post autor: Babielato » sobota, 13 lutego 2016, 17:32

:doh: Gdybym mogła przewidzieć, jaka awantura się rozwinie, to siedziałabym cicho w lesie. ;)
Do kilku kwestii pozwolę sobie jednak nie odnosić się.
A tak na szybko- nie chciałabym ingerować w zdjęcia nadsyłane. Ingerować (obcinać, formatować, rozciągać, pomniejszać) może każdy dowolnie, kiedy sobie zdjęcie pobierze.
Komputerki idą już tak nam na rękę, że bez trudu tapetę sobie rozciągniemy, wyśrodkujemy czy też zrobimy, co nam fantazja podpowiada.
Osobiście wolę duże zdjęcia w dobrej jakości, pikselki mi przeszkadzają, pracuję np. na laptopie z dodatkowym dużym monitorem i one jak nic w mig wyłażą. Pozostańmy więc przy pomyśle, aby tapety umieszczać w chmurze.
Kwestię artyzmu pozostawiłabym i autorom i zainteresowanym. Jednym podoba się rozmyte tło, innym ostry żuczek na trzecim planie.
Regulamin spiszemy, kiedy każdy się wypowie i będzie można stworzyć jakąś jego ostatnią wersję.


Nieuleczalnie grzybnięta
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » sobota, 13 lutego 2016, 17:35

Zenit pisze:i bardzo dobrze ustalcie tylko w jakiej chmurze czy kosmosie mają być te fotki i zamieszczajcie :tak:
Zenit, doczytaj mojego poprzedniego posta do końca, ale tak ze zrozumieniem... :)
Wyraziłem tylko swoje zdanie, czego dowodem jest przewijający się tam zwrot "moim zdaniem". Nic nikomu nie narzucam, a jeżeli wyrażając swoje zdanie naraziłem całą tę koncepcję na szwank, to z góry przepraszam zarówno Ciebie jak i pomysłodawczynię.


Awatar użytkownika

PociągDoGrzybów
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 612
Rejestracja: niedziela, 18 października 2015, 22:16
Imię: Юлий
Ulubione grzyby: rydze, boczniaki i trujące dziwaki Babiegolata ;)
Lokalizacja: Goleniów
Pochwalił: 53 razy
Pochwalony: 171 razy
Kontakt:

Post autor: PociągDoGrzybów » sobota, 13 lutego 2016, 17:47

Babielato, podesłałem na maila tego chmurnego tapetowego maila z dyskiem ;)
Też uważam, że jak w chmurze, to nie ma co ingerować a dodawać. Każdy klika w link (przykład podawałem wcześniej) i pobiera lub nie.


Obrazek Mądrym być trzeba, by przy torach grzyby znów zbierać.
Mój kolejowy profil

Baza książek o grzybach
Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Post autor: Wojtas » sobota, 13 lutego 2016, 17:59

Mam nadzieję, że te oryginały Was nie zawiodą, gdyż większość fotek, które oglądacie jest nieźle wykadrowana i podrasowana. Ciekawe czy autor będzie chciał pokazać jak oryginał wyglądał :)


Awatar użytkownika

PociągDoGrzybów
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 612
Rejestracja: niedziela, 18 października 2015, 22:16
Imię: Юлий
Ulubione grzyby: rydze, boczniaki i trujące dziwaki Babiegolata ;)
Lokalizacja: Goleniów
Pochwalił: 53 razy
Pochwalony: 171 razy
Kontakt:

Post autor: PociągDoGrzybów » sobota, 13 lutego 2016, 18:04

Uważam, że autor podsyła co chce, może już wykadrowane, podrasowane, to on tworzy tapetę. Tak to widzę ;)


Obrazek Mądrym być trzeba, by przy torach grzyby znów zbierać.
Mój kolejowy profil

Baza książek o grzybach
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat