Tapety

Regulamin forum
Podania o założenie konta w galerii należy składać w wątku: Nowa galeria - fotki.nagrzyby.pl
Awatar użytkownika

Autor tematu
Babielato
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 538
Rejestracja: piątek, 9 października 2015, 11:39
Imię: Beata
Ulubione grzyby: absolutnie wszystkie
Lokalizacja: Goleniów
Pochwalił: 86 razy
Pochwalony: 463 razy
Kontakt:

Tapety

Post autor: Babielato » czwartek, 11 lutego 2016, 15:14

Tak nieśmiało chciałabym zaproponować utworzenie kącika z naszymi zdjęciami w dużej rozdzielczości, które moglibyśmy sobie pobierać i ustawiać jako tapety na pulpit komputera.
Oczu nie mogę nacieszyć np. fotkami z ankiet i marzyłyby mi się takie na pulpicie.
Jeśli więc mielibyśmy taki kącik, gdzie autorzy zdjęć mogliby je udostępniać... ech! marzenie! :)


Nieuleczalnie grzybnięta
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy
Urodziny

Post autor: Nadir » czwartek, 11 lutego 2016, 17:59

Babielato, pomysł ciekawy, tylko wszystko zależy od tego jak sobie to wyobrażasz... :)
Udostępnianie zdjęć w pełnych formatach wymagałoby linkowania ich tutaj z zewnętrznych źródeł udostępniania, bo gdyby ktoś zaczął wrzucać takie fotki do nas, to po pierwsze w mig zarznęlibyśmy Zenitowi serwer ...a nie podcina się gałęzi na której się samemu siedzi :) Po drugie - galeria by tego po prostu nie przeżyła :D

Jeżeli więc tak właśnie sobie to wyobrażasz (linki zewnętrzne), to nie widzę przeciwwskazań - tylko podstawowa zasada: linkujemy fotki jako zwykłe linki prowadzące bezpośrednio do dużych zdjęć (czyli bez miniatur).

Od strony użytkowników - to już ich wolna wola czy zechcą się podzielić danymi fotkami w pełnym formacie i na tę okoliczność specjalnie je gdzieś osobno publikować. Moim zdaniem jednak prostszym jest zwyczajnie poprosić danego użytkownika przez PW lub mailem aby nam udostepnił taką fotkę w pełnym formacie. Ale może akurat ktoś będzie chciał dzielić się swoimi fotkami "wszem i wobec" - więc spróbujmy i zobaczmy co z tego wyniknie... :)


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » czwartek, 11 lutego 2016, 20:52

Nadir pisze: aby nam udostepnił taką fotkę w pełnym formacie.
Prawdę mówiąc zamieszczenie dobrej jakości zdjęcia jakie są w galeriach o rozmiarach 1024 chyba wystarcza na fototapety.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy
Urodziny

Post autor: Nadir » czwartek, 11 lutego 2016, 21:05

Zenit pisze:Prawdę mówiąc zamieszczenie dobrej jakości zdjęcia jakie są w galeriach o rozmiarach 1024 chyba wystarcza na fototapety.
To zależy jaki ktoś ma wielki pulpit ;) Ja mam niezbyt wielki i chociaż większość takich fotek po rozciągnięciu ładnie się prezentuje, to nie każde bo czasem za bardzo widać "kaszę" po kompresji. Taki właśnie mam dylemat z niebiańskimi fotkami hittmanki :| :D


Awatar użytkownika

Autor tematu
Babielato
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 538
Rejestracja: piątek, 9 października 2015, 11:39
Imię: Beata
Ulubione grzyby: absolutnie wszystkie
Lokalizacja: Goleniów
Pochwalił: 86 razy
Pochwalony: 463 razy
Kontakt:

Post autor: Babielato » czwartek, 11 lutego 2016, 21:13

A przecież nie musimy się tu zapychać fotkami.
Osobny wątek a w nim linki na zewnętrzne serwery i gotowe :)
Byle było chętnych do dzielenia ;)


Nieuleczalnie grzybnięta
Awatar użytkownika

PociągDoGrzybów
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 612
Rejestracja: niedziela, 18 października 2015, 22:16
Imię: Юлий
Ulubione grzyby: rydze, boczniaki i trujące dziwaki Babiegolata ;)
Lokalizacja: Goleniów
Pochwalił: 53 razy
Pochwalony: 171 razy
Kontakt:

Post autor: PociągDoGrzybów » czwartek, 11 lutego 2016, 23:38

Pomysł przedni, tylko:
a) serwer foto taki, w którym foty nie znikają po jakimś czasie. Wiem, że z tym trochę problemy są.
b) czy byliby chętni do udostępniania swoich fotek i mowa o czołówce naszych fotografów?

Jeśli miałbym coś polecić, to konto na gmailu tylko po to i fotki na dysku google, link na forum, otwiera się okienko, klikamy strzałkę u góry pobierz i mamy dużą fotkę u siebie.
Przykład na zdjęciu Babiegolata:
https://drive.google.com/file/d/0ByYbtn ... sp=sharing" onclick="window.open(this.href);return false;

Oczywiście musiałby być osoba, która to ogarnie i się zajmie zbieraniem, dodawaniem i informowaniem na forum, że taka a taka tapeta jest. Tu chyba już wiadomo kto się powinien tym zająć, sama się zgłosiła ;) :bicz: Fotki dostaje na maila, wrzuca na dysk i link na forum i gotowe.

Jeśli taka opcja pasuje, to konto już pod to założyłem i przekaże Pani kierownik od tapet. Proste, wygodne i pewność, że będzie a nie zniknie i za 2 lata i do tapety się nie dostaniemy.


Obrazek Mądrym być trzeba, by przy torach grzyby znów zbierać.
Mój kolejowy profil

Baza książek o grzybach
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy
Urodziny

Post autor: Nadir » piątek, 12 lutego 2016, 00:57

PociągDoGrzybów pisze:b) czy byliby chętni do udostępniania swoich fotek i mowa o czołówce naszych fotografów?
To już się samo okaże... :)
PociągDoGrzybów pisze:Tu chyba już wiadomo kto się powinien tym zająć, sama się zgłosiła ;) :bicz:
Tu nie ma najmniejszych wątpliwości :bicz: :mrgreen:

PociągDoGrzybów pisze:Fotki dostaje na maila, wrzuca na dysk i link na forum i gotowe.
Jeśli już założyłeś taki "worek" na ten cel, to moim zdaniem każdy kto zechce się podzielić fotkami i "oddać" ich kopie do tego wspólnego worka - powinien osobie tym zarządzającej (wiadomo komu :bicz: ;) ) przekazywać je właśnie za pomocą podobnego swojego prywatnego "worka". Prawie każdy ma przecież teraz konto typu "chmura" - "dysk google", "dropbox-a", lub jeszcze coś innego - i dużo łatwiej przekaże takie pliki tymi drogami, niż przez maila. Jeżeli ktoś nie ma żadnego konta-chmury (w co wątpię, jeśli chodzi o regularnie focących :) ), to może je sobie w 5 minut założyć, a jego obsługa jest prostsza niż obsługa "wypasionych" fotogalerii.

Za pomocą maila duże załączniki jednym razem nie docierają wcale, innym razem powielają się jak jakiś wirus - czego doświadczyłem dziś na przykładzie fotek od hittmanki, a co nie zawsze zależy od tego czy ktoś ma darmowe konto, czy płatne. Protokoły pocztowe mają to do siebie, że często nie radzą sobie dobrze z dużymi załącznikami. Tak było, jest i będzie, bo poczta email jest wynalazkiem starszym od wielu naszych Forumowiczów... :)
Ale jak komuś będzie dobrze szło przez maile, to przecież zakazu korzystania z poczty nie ma ;) i może wysyłać w ten właśnie sposób :)


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » piątek, 12 lutego 2016, 02:08

Babielato, tu jest stara galeria tapet http://www.nagrzyby.pl/galeria/v/users/foto+tapety/" onclick="window.open(this.href);return false; mogę dać Ci uprawnienia i możesz zamieszczać tam tapety za zgodą autorów ale rozdzielczość może byc faktycznie znacznie większa niż poprzednie ale nie powinny to być oryginalne zdjęcia o maksymalnej wadze i rozdzielczości. Jak chcesz się tym zajął daj znać.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Babielato
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 538
Rejestracja: piątek, 9 października 2015, 11:39
Imię: Beata
Ulubione grzyby: absolutnie wszystkie
Lokalizacja: Goleniów
Pochwalił: 86 razy
Pochwalony: 463 razy
Kontakt:

Post autor: Babielato » piątek, 12 lutego 2016, 06:22

PociągDoGrzybów, Nadir, Zenit, oczywiście- chętnie zajmę się tematem.
Pozostaje nam decyzja, czy chcemy zapychać tutejsze serwery, czy trzymamy zdjęcia na zewnątrz. Resztę jakoś ogarnę ;)
A i jakiś znak wodny -logo forum, lub własne logo autora zostawiamy? - To już tak przyszłościowo pytam :)


Nieuleczalnie grzybnięta
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » piątek, 12 lutego 2016, 06:30

Babielato pisze:Pozostaje nam decyzja, czy chcemy zapychać tutejsze serwery
spokojnie serwer na razie jest zajęty w 1/3 dlatego miejsca jest dość. Zaraz przetestuje miejsce i danie Ci uprawnień do galerii tapet. Pozostaje tylko jaki ma być max rozmiar zdjęć.
Zaraz przetestuje to dając jakieś moje zdjęcie do tej galerii o dużych wymiarach.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » piątek, 12 lutego 2016, 06:44

Babielato, sprawdź czy po zalogowaniu się możesz wstawiać tu zdjęcia >>> http://www.nagrzyby.pl/galeria/v/users/foto+tapety/1/" onclick="window.open(this.href);return false; wstawiłem testowo jedno z moich zdjęć ma rozmiary 1920 x 1080 pix i waży 456 kb


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

PociągDoGrzybów
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 612
Rejestracja: niedziela, 18 października 2015, 22:16
Imię: Юлий
Ulubione grzyby: rydze, boczniaki i trujące dziwaki Babiegolata ;)
Lokalizacja: Goleniów
Pochwalił: 53 razy
Pochwalony: 171 razy
Kontakt:

Post autor: PociągDoGrzybów » piątek, 12 lutego 2016, 08:44

Nadir, nie każdy ma na gmailu konto ;)
Na nim jest o tyle prosto, że wysyłając ogromne zdjęcie, ładuje je z automatu na dysk google i każdy sobie pobrać może.

Poszło w inną stronę, czyli w Galerię. Mnie taki rozmiar odpowiada jak zapodał Zenit i jeśli tak ma zostać i innym to odpowiada, to Babielato daje mi cynk, że gmaila nie potrzebuje, zamykam go w minutę.

Ze znakiem wodnym sam nie wiem, mnie to raczej to razi w typowych tapetach.


Obrazek Mądrym być trzeba, by przy torach grzyby znów zbierać.
Mój kolejowy profil

Baza książek o grzybach
Awatar użytkownika

Autor tematu
Babielato
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 538
Rejestracja: piątek, 9 października 2015, 11:39
Imię: Beata
Ulubione grzyby: absolutnie wszystkie
Lokalizacja: Goleniów
Pochwalił: 86 razy
Pochwalony: 463 razy
Kontakt:

Post autor: Babielato » piątek, 12 lutego 2016, 09:54

Zenit, :jupi: tak, mam dostęp, mogę umieszczać.
Jedyne, co nas teraz ogranicza, to rozmiar zdjęcia- nie może być większe niż 2MB.
Będę czekała na chętnych, którzy zechcą się podzielić dużymi zdjęciami.
Nie będzie chętnych- to będę nacierać. :bicz:
Autorów jednak będę prosić o ograniczanie się do tych 2MB, co bym sama nie wchodziła w ich artystyczne wykonanie.
I zobaczymy, jak to będzie.

Kto pierwszy wrzuci coś do tapet?
Może hittmanka coś z dachu nam pstryknie? ;)


Nieuleczalnie grzybnięta
Awatar użytkownika

hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Post autor: hittmanka » piątek, 12 lutego 2016, 10:02

hittmanka nie da rady bo jest w pracy do wtorku a tu nie ma możliwości ;) JakbyNadir, się nudził i wyłuskał coś co się nadaje, tak okiem fachowca ... ;) z moich fotek to by było ok :D


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...
Awatar użytkownika

Traper
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1320
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2014, 17:23
Ulubione grzyby: Wszystkie jadalne
Lokalizacja: Częstochowa
Pochwalił: 194 razy
Pochwalony: 805 razy
Kontakt:

Post autor: Traper » piątek, 12 lutego 2016, 10:03

hittmanka pisze:hittmanka nie da rady bo jest w pracy do wtorku
:shock: :o :?


Moje piosenki i filmiki na YouTube
Szumi las... ma czas.
Jan Sztaudynger
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat