Galeria - logowanie, wstawianie zdjęć - help!

Regulamin forum
Podania o założenie konta w galerii należy składać w wątku: Nowa galeria - fotki.nagrzyby.pl
Awatar użytkownika

Dare
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1016
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2011, 20:57
Imię: Adrian
Lokalizacja: Polska
Pochwalił: 405 razy
Pochwalony: 157 razy
Kontakt:

Post autor: Dare » poniedziałek, 21 marca 2016, 00:51

gonzo, ja też widzę, że jest ok. Galeria jest oparta na starym już skrypcie i nie wszystko działa jak powinno. Długo (i kilkukrotnie) myśleliśmy o aktualizacji skryptu na nowszy, ale tych zdjęć jak tak kosmicznie dużo, że nawet próba zrobienia kopii zapasowej to bardzo czaso(i miejsco)chłonny process. Wygląda na to, że galeria się nie "odświeżyła" dla Ciebie po Twoich zmianach, ale ciężko teraz tak na prawdę cokolwiek powiedzieć, bo musielibyśmy móc zreplikować taką sytuację, a za sprawcę zamieszania obstawiałbym raczej skrypt samej galerii niż Twoją przeglądarkę, ale... w informatyce wszystko jest możliwe. :)


Nie dawaj glodnemu ryby, daj mu wedke i naucz go lowic...
Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » poniedziałek, 21 marca 2016, 09:30

gonzo, tak sobie :football: i z tego co pamiętam , galeria wchodząc w nowy dzień powinna się również dla Ciebie zaktualizować :lol: .
Ja nauczony smutnymi faktami :nie: :zdziwiony: :fotka: :fotka: przed ich zaaplikowaniem na Forum , po prostu :nie: przerzucam ich , nawet gdy źle wmontowałem , do czasu wrzucenia do wątku. ;)


Awatar użytkownika

gonzo
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 19027
Rejestracja: poniedziałek, 9 marca 2009, 08:36
Ulubione grzyby: rydze,zieleniatki,kanie oraz drożdże piwne
Lokalizacja: Radomsko
Pochwalił: 3906 razy
Pochwalony: 16712 razy
Kontakt:

Post autor: gonzo » poniedziałek, 21 marca 2016, 10:11

Na tą chwilę jest OK i mam nadzieję, że tak pozostanie :)


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » środa, 23 marca 2016, 22:25

Za to ja miałem dzisiaj niespodzianki w postaci przepuszczenia fotek o większych gabarytach. :shock:
Większość udało się :pirat: :pirat: , ale grzybówki się zaparły :lol: -> http://www.nagrzyby.pl/galeria/v/users2 ... w.JPG.html" onclick="window.open(this.href);return false; i wyskakuje błąd .
Mają 2288x1712 :zdziwiony: i nawet mocno nie zostały zdeformowane :) . W sumie to kichać na nie , gdyż na Forum wmontowałem duplikat o gabarycie 800x598 .


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » środa, 23 marca 2016, 22:30

Paweł pisze:Mają 2288x1712 i nawet mocno nie zostały zdeformowane :) . W sumie to kichać na nie , gdyż na Forum wmontowałem duplikat o gabarycie 800x598 .
powiedz na co wstawiasz tak wielkie wymiary ? 2288x1712 nie szkoda czasu i miejsca na serwerze ? Wiesz jakie zasady wstawiamy zdjęcia generalnie w formacie 1024 - oczywiście można wyjątkowo dać coś większego ale jak to jest naprawdę niezbędne. Wielkie fotki mało kto ogląda no chyba że ktoś chce mieć super tapetę - ale umówiliśmy się że na serwerze nie dajemy oryginałów.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » środa, 23 marca 2016, 22:36

Zenit, wstawiłem , gdyż je przegapiłem. Jak pisałem część wyrzuciłem , ale dotychczas większych Galeria :nie: przyjmowała.Wywalało mnie w kosmos. Dzisiaj tak było , ale później gdy część fotek była już osadzona . Miałem ponad 100 fotek :) , to i pomieszały się szyki. :cry:


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » środa, 23 marca 2016, 22:45

Paweł pisze: Mają 2288x1712 :zdziwiony: i nawet mocno nie zostały zdeformowane :) . W sumie to kichać na nie , gdyż na Forum wmontowałem duplikat o gabarycie 800x598 .
Poradziłem sobie z oryginałem 2288x1712 :) -> przeniosłem na inne miejsce , a stamtąd :pirat: :pirat: w kosmos.


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » środa, 23 marca 2016, 22:50

Paweł pisze:ale dotychczas większych Galeria :nie:
no właśnie lepiej byłoby żeby nie przyjmowała jak dawniej.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » środa, 30 marca 2016, 02:42

Dare pisze:gonzo, ja też widzę, że jest ok. Galeria jest oparta na starym już skrypcie i nie wszystko działa jak powinno. Długo (i kilkukrotnie) myśleliśmy o aktualizacji skryptu na nowszy, ale tych zdjęć jak tak kosmicznie dużo, że nawet próba zrobienia kopii zapasowej to bardzo czaso(i miejsco)chłonny process. Wygląda na to, że galeria się nie "odświeżyła" dla Ciebie po Twoich zmianach, ale ciężko teraz tak na prawdę cokolwiek powiedzieć, bo musielibyśmy móc zreplikować taką sytuację, a za sprawcę zamieszania obstawiałbym raczej skrypt samej galerii niż Twoją przeglądarkę, ale... w informatyce wszystko jest możliwe. :)
Mam w związku z tym pewien pomysł, ale napomknę Ci o tym w swoim czasie, czyli w wolnym czasie :) Jak na razie to nie znajduję czasu by dokończyć to co zacząłem około miesiąc temu :oops: , więc nie chcę nawarstwiać zaległości w kolejnych "napoczętych" pomysłach.

Co do przygód z fotką gonza, to moim zdaniem ewidentnie winna jest galeria, a nie przeglądarka. Na "pocieszenie" powiem, że też miewam ze swoją galerią problemy, ale nie zgłaszam, bo co je będę zgłaszał sam do siebie... :mrgreen:
Kiedyś to wszystko unormujemy, ale jak to mówi stare przysłowie "nie od razu Chełm zbudowali" ;)


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » środa, 30 marca 2016, 08:22

Wczoraj przez przypadek wpadłem na bardzo starą dyskusję na temat problemów z działaniem strony jak odnajdę ten wątek to może powspominamy :) Tamte problemy to były problemy a te co teraz są ułamkiem tego co dawniej bywało :) >>> wątek z 2006 roku :) >>> http://forum.nagrzyby.pl/viewtopic.php?f=54&t=8336" onclick="window.open(this.href);return false;


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

gonzo
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 19027
Rejestracja: poniedziałek, 9 marca 2009, 08:36
Ulubione grzyby: rydze,zieleniatki,kanie oraz drożdże piwne
Lokalizacja: Radomsko
Pochwalił: 3906 razy
Pochwalony: 16712 razy
Kontakt:

Post autor: gonzo » środa, 30 marca 2016, 16:14

Nadir pisze:to moim zdaniem ewidentnie winna jest galeria, a nie przeglądarka.
No ta, teraz to ja już wiem :) Tylko swego czasu takie manewry w stylu zmieniania kolejności czy uporządkowywanie odbywały się "normalnie" :) Śmiało można było je robić, nawet już po zamieszczeniu zdjęć na forum w postach, bo te czynności nie zmieniały adresu zdjęcia, a więc nie tworzyły "dziur" na forum. Teraz, po dłuuuższej przerwie zdarzyło mi się przesunąć zdjęcie na inną pozycję i od razy wyszło niemieckie taktak ;)


A propos problemów ;) Czy nie można zrobić tak, aby w galerii, podczas dodawania zdjęć ( pozycji ), kliknąwszy w "więcej pól" pojawiało się więcej pól, a nie jedno? Dodając kilkadziesiąt zdjęć trzeba się trochę naklikać :)

Nie piszę o innym sposobie dodawania wielu zdjęć, bo to zapewne wymaga już większego zaangażowania, czy też zmian technicznych ( nie wiem, nie znam się :) ).


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » środa, 30 marca 2016, 16:18

gonzo pisze:A propos problemów ;) Czy nie można zrobić tak, aby w galerii, podczas dodawania zdjęć ( pozycji ), kliknąwszy w "więcej pól" pojawiało się więcej pól, a nie jedno? Dodając kilkadziesiąt zdjęć trzeba się trochę naklikać :)
to prawda jest to dość uciążliwe ja przy dobrym necie od razu klikam do końca chyba z 20 pozycji i wysyłam ale trzeba się oklikać. Myślę że mogłoby się pokazywać z 10 zakładek - nie wiem czy jest to możliwe aby to zrobić.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Dare
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1016
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2011, 20:57
Imię: Adrian
Lokalizacja: Polska
Pochwalił: 405 razy
Pochwalony: 157 razy
Kontakt:

Post autor: Dare » środa, 30 marca 2016, 18:09

Najlepiej to by było mieć jedno pole do dodawania 20 fotek na raz, czy więcej. Czy mozliwe? Pewnie tak. Czy opłacalne, to się zobaczy jak się wczytam w dokumentację techniczną galerii. Wiem, że używamy wersji 2 galerii, wyszła jakiś czas temu galeria w wersji 3 i tam już można tak zrobić, łącznie z wieloma innymi udogodnieniami, ale to już na osobną rozmowę administratorską. ;)


Nie dawaj glodnemu ryby, daj mu wedke i naucz go lowic...
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » środa, 30 marca 2016, 21:34

Jeśli chodzi o tę ilość pól w galerii, o której piszecie, to ona kiedyś wynosiła 4 i każde klikniecie dodawało od razu kolejne 4 , a limit na jednorazowe wysłanie to było 20 fotek :)
Tak było przed aktualizacjami, czyli jakieś 2 lata temu. Nie dziwię się, że gonzo i inne osoby zajeżdżają kolejne myszki tym klikaniem w dodawanie pól :) ...chociaż obecna wersja to mi akurat pasuje - przy mojej ilości wstawianych nowych zdjęć :mrgreen:
Dare pisze:ale to już na osobną rozmowę administratorską. ;)
:tak: :tak: :tak: :ok:


Awatar użytkownika

Agorszczyk
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 6043
Rejestracja: sobota, 26 kwietnia 2008, 14:52
Lokalizacja: Zator
Pochwalił: 8 razy
Pochwalony: 1889 razy
Kontakt:

Post autor: Agorszczyk » niedziela, 3 kwietnia 2016, 19:47

Bardzo proszę o zwiększenie miejsca w galerii, wyczerpałam limit :)


Klasyfikator grzybów
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat