Galeria - logowanie, wstawianie zdjęć - help!

Regulamin forum
Podania o założenie konta w galerii należy składać w wątku: Nowa galeria - fotki.nagrzyby.pl
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » niedziela, 20 września 2015, 20:54

:jupi: :gitara: :lol: :lol:



szurabura
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 44
Rejestracja: sobota, 12 września 2015, 15:17
Ulubione grzyby: to te które rosną
Lokalizacja: mazowieckie garwoliński
Pochwalony: 5 razy

Post autor: szurabura » wtorek, 22 września 2015, 14:26

Dzięki wszystkim hurtowo za wskazówki,ale ja chyba jakaś ukryta blondynka jestem w tej materii,a skąd ten adres "zassałam" nw..życie jest pełne niespodzianek..metodą prób i błędów w końcu musi się udać,na cierpliwy moment muszę tylko u siebie trafić(co nie jest proste). Pozostanę chwilowo przy treści pisanej,ewentualnie mogę(umiem) wstawić to : :muchomorek: ..też piknie


nie o to chodzi by złapać króliczka ale by gonić go

szurabura
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 44
Rejestracja: sobota, 12 września 2015, 15:17
Ulubione grzyby: to te które rosną
Lokalizacja: mazowieckie garwoliński
Pochwalony: 5 razy

Post autor: szurabura » wtorek, 22 września 2015, 14:45

hittmanka pisze:teraz tak:
kliknij w "ImgGlr" i otworzy Ci się okienko. W galerii kliknij prawym na na miniaturę zdjęcia które chcesz wkleić i zaznacz"kopiuj adres obrazka" i wklej w okienko które bylo otwarte. Kliknij ok i pojawi się takie same okienko. Teraz wchodzisz w to samo zdjęcie i robisz to samo na dużym obrazku.... wydaje się to skomplikowane ale szybko zaskoczysz :ok:
eh!jednak nie ma to jak jedna baba drugiej babie! chyba załapałam,raz się udało-krok po kroku i faktycznie-łatwizna...tak czy siak wielkie dzięki!Niech Ci los w takich oto wynagrodzi ;) :
Obrazek


nie o to chodzi by złapać króliczka ale by gonić go
Awatar użytkownika

hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Post autor: hittmanka » wtorek, 22 września 2015, 15:35

szurabura pisze:Niech Ci los w takich oto wynagrodzi ;)
eh.... proszę bardzo, też miałam z tym problem na początku a teraz już jest ok :ok: Śliczny.... u mnie takich nie ma więc go przyjmę na dobry znak :ok:


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...

szurabura
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 44
Rejestracja: sobota, 12 września 2015, 15:17
Ulubione grzyby: to te które rosną
Lokalizacja: mazowieckie garwoliński
Pochwalony: 5 razy

Post autor: szurabura » wtorek, 22 września 2015, 16:19

Szczerze mówiąc u mnie też takich nie ma-w tym roku.To wspomnienie zeszłoroczne.Byłam w czwartek w lesie i kosmiczna pustka.Nic zupełnie,wypalone suszą rude wrzosy i krzaczki jagód.W ogrodzie przy krzaczorach natomiast obrodziła mi pieczarka.Może coś się jednak ruszy mimo suszy,czego wszystkim życzę


nie o to chodzi by złapać króliczka ale by gonić go
Awatar użytkownika

Porost
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1617
Rejestracja: niedziela, 30 stycznia 2011, 14:50
Imię: Grzegorz
Ulubione grzyby: zlichenizowane
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 104 razy
Pochwalony: 823 razy
Kontakt:

Post autor: Porost » piątek, 16 października 2015, 19:59

Aż dziw bierze, że nikt nie zgłasza problemów ze wstawianiem zdjęć pod Windows 10 ;) Dokładnie 29 lipca natknąłem się na ten problem, czyli chwilę po ich oficjalnej premierze. Jak by co, to należy odpalić aktualną stronkę na równolegle działającym Windows Explorer 11 (menu po prawej) i dalej już standardzik jak do tej pory :D


Tyle jesteśmy warci ile po nas pozostanie
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » sobota, 17 października 2015, 20:39

Porost pisze:Aż dziw bierze, że nikt nie zgłasza problemów ze wstawianiem zdjęć pod Windows 10 ;)
Bo pewnie nikt z forumowiczów jeszcze się na ten cud techniki nie skusił :mrgreen:


Awatar użytkownika

viragolo
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 734
Rejestracja: środa, 19 października 2011, 11:50
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Pochwalił: 5 razy
Pochwalony: 106 razy

Post autor: viragolo » środa, 21 października 2015, 13:01

PS. ...cud techniki w wysyłaniu naszych prywatnych danych bez pytania nas o zgodę :/


Człowiek nie przestaje się bawić bo się starzeje, tylko starzeje się bo przestaje się bawić
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » środa, 21 października 2015, 13:10

viragolo, a dokładniej o co chodzi ?


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Jozefg
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 503
Rejestracja: piątek, 1 maja 2015, 09:32
Lokalizacja: Olsztyn
Pochwalił: 22 razy
Pochwalony: 216 razy
Kontakt:

Post autor: Jozefg » środa, 21 października 2015, 13:35

Porost pisze:Aż dziw bierze, że nikt nie zgłasza problemów ze wstawianiem zdjęć pod Windows 10
Używam Windowsa 10 na PC i na laptopie i nie mam problemu. Z tym że mam Firefoxa a nie ten najnowszy wynalazek MS... :D
Firefox jest tylko na 32bit ale jest Firefox Nightly 64bit :)
Mała uwaga: Na laptopie mam zrobiony upgrade z win7 i toto chodzi... ot tak sobie..
Natomiast na PC mam win10 na czystym dysku i to działa OK :ok:


Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » środa, 21 października 2015, 19:30

Ja w sumie też na Windows 10 nie narzekam, bo samodzielne przechodzenie na niego dość często kończy się ludziom totalną katastrofą. Z mojego punktu widzenia - właśnie o to chodzi :ok: rotfl

viragolo, nie on pierwszy takie rzeczy robi :) Jeśli myślisz, że "siódemka" i "ósemka" są w tym względzie nieskazitelne, to się mocno myślisz :) W "dyszce" przynajmniej jawnie się o tym mówi: "będziemy ci zaglądać w majty". Może nie dosłownie takie słowa ;) , ale podobnego znaczenia informacje zawiera licencja. Instalujesz, czytasz i godzisz się na to, ale wiesz to już z licencji że będą ci ciągle zaglądać przez dziurkę od klucza. I to jest akurat pozytyw nowego systemu, producent przestał udawać że nic takiego nie ma miejsca :)


Awatar użytkownika

gonzo
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 19027
Rejestracja: poniedziałek, 9 marca 2009, 08:36
Ulubione grzyby: rydze,zieleniatki,kanie oraz drożdże piwne
Lokalizacja: Radomsko
Pochwalił: 3906 razy
Pochwalony: 16712 razy
Kontakt:

Post autor: gonzo » niedziela, 20 marca 2016, 19:59

Dzisiaj galeria wyczynia cuda. Chodzi głównie o zdjęcie http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/129341 ... oporka.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Zdjęcie to zostało dodane osobno, bo zapomniałem je wrzucić z innymi. Pojawiło się normalnie na końcu zdjęć wrzuconych do dzisiejszej galerii. Zrobiłem "zmień kolejność pozycji" i zapisałem. Zdjęcie przemieściło się na "właściwą" pozycję, ale też pozostało na ostatniej pozycji. W swojej galerii nie widzę natomiast zdjęcia http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/129330 ... _w+nw4.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; , które jednakże wyświetla się podczas przechodzenia na kolejne strony ze zdjęciami. Wyświetla się również na forum.

Zdjęcie http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/129341 ... oporka.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; na pozycji 21 w galerii otwiera się normalnie, ale nie ma jak przejść do następnej strony, bo figuruje jako ostatnie w galerii.

Tak więc mam dwa takie same zdjęcia w galerii, z tym samym adresem na dwóch różnych pozycjach w galerii, na 21 i 34 miejscu. Cofając strony od pozycji 34 wyświetla mi się również zdjęcie, którego nie widzę w miniaturkach w galerii mianowicie to http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/129330 ... _w+nw4.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Ktoś coś z tego rozumie? :)


Awatar użytkownika

gonzo
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 19027
Rejestracja: poniedziałek, 9 marca 2009, 08:36
Ulubione grzyby: rydze,zieleniatki,kanie oraz drożdże piwne
Lokalizacja: Radomsko
Pochwalił: 3906 razy
Pochwalony: 16712 razy
Kontakt:

Post autor: gonzo » niedziela, 20 marca 2016, 20:07

Aha, zdjęcie na forum może mieć inny adres, bo było jeszcze raz dodawane, gdyż po pierwszej uwadze, zauważyłem, że je w(y)cięło z galerii. Wrzuciłem je więc ponownie i ponownie zrobiłem "zmiane kolejności", ale nadal jest tak jak pisałem wyżej :x

W fotorelacji na forum podmieniłem "zdjęcia". Zobaczymy czy będzie już dobrze :mrgreen:


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » niedziela, 20 marca 2016, 20:13

gonzo, w albumie 19 marca - Bobry masz 34 pozycje i :nie: :shock: podwójnych. ;) Wszystkie widzę i kartkują się po kolei.
Nie wiem czy taki urok , ale niekiedy przesuwałem fotki i nawet po zatwierdzeniu , tkwiły na swoim miejscu dłuuugi czas. Raz coś zakombinowałem w Temat - dołożyłem w układzie fotek z 20x4 do 22x4 . Po prostu lubię rolować dany album. Okazało się , że te fotki , które były powyżej nr 80 , przez długi czas były niedostępne :cry: .
Sam jestem ciekaw opinii mistrzów :) .


Awatar użytkownika

gonzo
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 19027
Rejestracja: poniedziałek, 9 marca 2009, 08:36
Ulubione grzyby: rydze,zieleniatki,kanie oraz drożdże piwne
Lokalizacja: Radomsko
Pochwalił: 3906 razy
Pochwalony: 16712 razy
Kontakt:

Post autor: gonzo » niedziela, 20 marca 2016, 20:23

Nie wiem, co tu się dzieje i czyj to problem -galerii, przeglądarki. Wcześnie nawet po wylogowaniu z galerii widziałem to samo o czym pisałem. Teraz, po wyczyszczeniu ciasteczek i restarcie systemu, gdy w końcu udało mi się wylogować ( kilka prób wylogowania było bowiem nieskutecznych ) widać jak by było OK. Natomiast po ponownym zalogowaniu znowu jest kicha. Czyżby nie udało mi się wyczyścić ciasteczek w galerii?


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat