Wkurza mnie !

Rozmowy te mniej poważne
Awatar użytkownika

Autor tematu
hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: hittmanka » poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 19:26

Włóczykij pisze:QR_BBPOST A mnie wkurza że jeszcze przelewu z firmy nie ma
mnie nawet jak przelew jest to wkurza....


takiego dnia jak dzisiaj to nie pamiętam... co mogłam zepsuć to zepsułam... pomijam fakt, że mam już nerwy na wypłetę, od 9 lat nie miałam podwyżki( o skłamałabym, miałam w tym roku 100 zł brutto a we wrześniu ma być 50zł brutto ale nie dla wszystkich... żenada, darowaliby sobie) ale tak: ponieważ mam włączony program oszczędnościowy a dostałam ostatnio jakieś małe rybki to pomyślałam, że zrobię pulpety w occie ... zabrałam się do odmrażania ryb. Po kilku godzinach zorientowałam się, że nie wyjęłam ryb tylko wszystkie porcje na rosół :x zacisnęłam zęby i wyjęłam ryby. Jak odmarzły okazało się, że nie oskrobamne więc cała kuchnia w łuskach... syf przez kilka rybek i wszędzie wali rybą ! Trzeba było je przemielić ale oczywiście moja maszynka nie dała rady! Skóra się wkręcała, ości ponad jej siły... zostałam z syfem i niezmieloną rybą! Eureka! Usmażę w całości i do octu... obsypałam mąką ale zapomniałam z nerw opanierować ale zalałam zalewą i git! Pewnie będą niejadalne bo nie zdziwię się jak pomyliłam przeyprawy ;) Na to dzwoni mój małż , aż się popłakałam opowiadając mu o koszmarze z rybami... za chwię dzwoni moja mama i się pyta czy może przyjść włosy zafarbować :shock: Mówię jej, płacząc że jestem na skraju wyczerpania nerwowego , że nic mi nie wychodzi i niech przyjdzie jutro.... a mama mi na to , że na jutro ma inne plany , no qrcze jakie plany może mieć w święto emerytka 70+ :?: Obraziła się , trudno... nie potrafi zrozumieć , że przez 8-10 dni wychodzę do pracy i nie ma mnie po 16 godzin dziennie i nie mam czasu zrobić zakupów nie mówiąc o farbowaniu włosów :? Ale nic, zaczynam sprzątać kuchnię i odłączając tą niszczęsną maszynkę do mięsa zrzuciłam mlynek do kawy!!! Oczywiście nie działa! Na nowy nie mam kasy więc muszę iść po mieloną :D Nie pamiętam kiedy ostatnio piłam gorzałę ale właśnie sobie nalałam kielonka i już mi lepiej :beer:


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...
Awatar użytkownika

Henryk
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1921
Rejestracja: niedziela, 5 czerwca 2016, 18:32
Imię: Henryk
Ulubione grzyby: borowik
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 1585 razy
Pochwalony: 1778 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: Henryk » poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 21:10

hittmanka, :witam: :D
hittmanka pisze:QR_BBPOST Jak odmarzły okazało się, że nie oskrobamne więc cała kuchnia w łuskach... syf przez kilka rybek i wszędzie wali rybą !
Witamy w porcie rybackim w Zabrzu :hihi:
Jak na jeden dzień , to niezłe zamieszanie :zhm: :zhm: :beer: :beer:


Awatar użytkownika

Sysunia
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8040
Rejestracja: sobota, 4 stycznia 2014, 11:13
Imię: Krystyna
Ulubione grzyby: z Czerwonej listy
Lokalizacja: Połaniec
Pochwalił: 4625 razy
Pochwalony: 7606 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: Sysunia » poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 22:01

hittmanka, kurczę, piwo sobie z wrażenia wylałam. :lol: Na siebie. :? :| :|


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: Zenit » poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 22:57

hittmanka, może jak się pojawią grzyby zaproszę Cię na jakieś grzybobranie to może odreagujesz po tych przygodach - dziś byłem - szału nie ma , może gdzie indziej coś znajdę... :) jak coś dam znać :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: sectroyer » poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 22:58

Sysunia pisze:QR_BBPOST hittmanka, kurczę, piwo sobie z wrażenia wylałam. Na siebie.
Nie nerwowo, nerwy nigdy nie pomagają :nie: Lepiej się uspokoić.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=d-diB65scQU[/youtube]
:tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:


Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: Wojtas » piątek, 25 sierpnia 2017, 22:03

Nie napiszę tego co chciałem, ...

Ujmę to w delikatne słowa, bo znowu dostanę jakieś czerwone kartki, zablokowanie konta i kasacje galerii.

Nie każdą fotkę trzeba pokazywać i wstawiać do FAG, to mają być wyraźne, ładne zdjęcia. Teraz nawet w FAGu trzeba się naszukać, aby grzybkowi się przyjrzeć, wstawiane jest tam wszystko co leci, zdjęcia nic nie wnoszące. Lepiej mniej a wyraźne, niż marne a dużo, no chyba że podnoszą ilość postów i pochwał danej osobie. Zaśmieca się nasz FAG :x


Awatar użytkownika

gonzo
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 19027
Rejestracja: poniedziałek, 9 marca 2009, 08:36
Ulubione grzyby: rydze,zieleniatki,kanie oraz drożdże piwne
Lokalizacja: Radomsko
Pochwalił: 3906 razy
Pochwalony: 16712 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: gonzo » sobota, 26 sierpnia 2017, 15:54

Wojtas pisze:QR_BBPOST Nie każdą fotkę trzeba pokazywać i wstawiać do FAG, to mają być wyraźne, ładne zdjęcia. Teraz nawet w FAGu trzeba się naszukać, aby grzybkowi się przyjrzeć, wstawiane jest tam wszystko co leci, zdjęcia nic nie wnoszące. Lepiej mniej a wyraźne, niż marne a dużo, no chyba że podnoszą ilość postów i pochwał danej osobie. Zaśmieca się nasz FAG
Dokładnie :ok:


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: Paweł » sobota, 26 sierpnia 2017, 19:23

Wojtas pisze:QR_BBPOST Nie każdą fotkę trzeba pokazywać i wstawiać do FAG, to mają być wyraźne, ładne zdjęcia.
gonzo pisze:QR_BBPOST Dokładnie :ok:
A ja jestem odwrotnego zdania i to akurat mnie nie wkurza. FAG to przedpole Atlasu, z którego jako Atlasowy, powinieneś wybierać własnie dorodne :fotka: :fotka: .
Nie wszyscy trzaskają extra :fotka: i nie można ograniczać użytkownikom dostępu , nakazując zamieszczanie zdjęć wyraźnych i nie za dużo :zhm: .
Wojtas pisze:QR_BBPOST Lepiej mniej a wyraźne
Tutaj też wmontowałeś mniej :?: / wyraźne one są / -> viewtopic.php?f=59&t=11838&p=567748#p567748 viewtopic.php?f=59&t=11838&p=541863#p541863 :zdziwiony: .


Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: Wojtas » sobota, 26 sierpnia 2017, 22:14

Paweł pisze:QR_BBPOST Tutaj też wmontowałeś mniej
Nie mniej, ale za jednym razem, zdjęcia z jednego dnia, są raczej wyraźne i i wyselekcjonowane, myślę, że coś wnoszą do atlasu, to tylko moje zdanie ...

Rozbijasz swoją relacje z lasu, na wszystkie forumowe tematy, droga, drzewo, krzak, roślinka, kałuża, woda, rzeki ... do tego dochodzi FAG
Wszystkie te fotki widziałem w fotorelacjach, więc po co się rozdrabniać.
Czasami coś, jak ulał pasuje do innego tematu, aż się prosi aby tam wstawić, lecz róbmy to z umiarem.

Umiar to pojecie względne, więc trzeba zrobić małą selekcję :bicz: To moje zdanie.
Fotki, nic nie wnoszące należy pokasować, zaśmiecają FAG.



sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: sectroyer » niedziela, 27 sierpnia 2017, 12:46

Wojtas pisze:QR_BBPOST Fotki, nic nie wnoszące należy pokasować, zaśmiecają FAG.
Myślę, że nikt nie dyskutuje z kwestią "fotek nic nie wnoszących", ale na pewno nie zgodziłbym się z Twoją definicją, że np. do takich fotek należy zaliczyć "nieostre" itp. Nie raz udało mi się upewnić co do rozpoznania po "nieostrej" fotce, bo akurat była tam widoczna cecha, na której mi zależało :ok:


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: Paweł » niedziela, 27 sierpnia 2017, 15:21

Wojtas pisze:QR_BBPOST Rozbijasz swoją relacje z lasu, na wszystkie forumowe tematy, droga, drzewo, krzak, roślinka, kałuża, woda, rzeki ... do tego dochodzi FAG
Wszystkie te fotki widziałem w fotorelacjach, więc po co się rozdrabniać.
Tak z góry zaokrągliłeś , a to :nie: zawsze jest prawdą :D .
grzybobrania -> viewtopic.php?f=1&p=576304#p576304 śluzki -> viewtopic.php?f=1&p=576305#p576305
grzybobrania -> viewtopic.php?f=1&p=577667#p577667 minizwierz -> viewtopic.php?f=1&p=577652#p577652 minizwierz
Dobrze , że trzymasz fason i :nie: wytykasz innym takich samych poczynań na Forum ;) :beer:
Wojtas pisze:QR_BBPOST Wszystkie te fotki widziałem w fotorelacjach, więc po co się rozdrabniać.
Czasami coś, jak ulał pasuje do innego tematu, aż się prosi aby tam wstawić, lecz róbmy to z umiarem.
No właśnie :zdziwiony: , taki miecz obosieczny :D
Twoja czasznica , tak się :jupi: :jupi: , że pojawiła się w tematach
viewtopic.php?f=1&t=16577&p=576348#p576348
viewtopic.php?f=13&t=11639&p=576347#p576347
viewtopic.php?f=59&t=13012&p=576346#p576346


Przejdźmy do konkretów. :) Rozumiem , że zgłosisz swój akces na moderatora i opanujesz Forum. :zhm: Moim zdaniem , na początek należałoby wprowadzić przepisy porządkowe - jedna :fotka: w jednym temacie- jak w grzybobraniach to już nie w Fag'u , ankietach , parach ... , chyba , że zakreślisz pojęcie umiaru :zhm: . Później pozostanie tylko pilnować użytkowników i ich posty , a następnie :pirat: :pirat: powtórki :fotka: i powielanie postów. No i niewielki problem - dwie :fotka: niby takie same , mogą się różnić odległością od obiektu fotografowanego, kątem fotografowania ... . Ale skoro masz wizję , poradzisz sobie , bez krzywdzenia użytkowników.

Pamiętaj jednak , że umiar można obejść , ładując do Galerii użytkownika 2x więcej :fotka: :fotka: . Ja normalnie trzaskam około 100 :fotka: przez niecałe 2 godziny. Dzisiaj wrzucę 30 :fotka: . Niemniej , nie byłoby problemu z wmontowaniem 50 :fotka: . Wówczas bez powtarzania :fotka: obstawiłbym wszystkie tematy.


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: Zenit » niedziela, 27 sierpnia 2017, 15:39

Wojtas, Paweł, Nie dziwiłbym się gdyby teraz w lesie nie było grzybów, i była totalna pustka, i trzeba by było wymyślać jakieś tematy zastępce, a tu zaczyna się wysyp, i szkoda się denerwować, i podkręcać wzajemnie :) Dajcie na luz :) Mnie osobiście nie przeszkadza nadmiar zdjęć i nie oceniam ich poza oceną w dekadówkach. Każdy foci jak potrafi w zależności do sprzętu i umiejętności. A jak jakieś zdjęcie pasuje do kilku tematów to nic nie szkodzi jak ktoś je tam daje (ja na ten przykład nie mam czasu na to dlatego nie daję) ale nie wszyscy czytają dane tematy, dlatego to powtarzanie może się przydać konkretnie w tym temacie który zawsze przeglądamy i nas ten temat interesuje. Ja osobiście czytam wszystkie tematy i mimo że jest to uciążliwe jakoś się nie wkurzam ;)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Autor tematu
hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: hittmanka » poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 10:58

a mnie wkurza, że znowu zamrozili mi pensję na 2018 rok :cry: to będzie 10 rok bez podwyżki :x


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...
Awatar użytkownika

Włóczykij
Moderator
Moderator
Posty: 2310
Rejestracja: niedziela, 6 kwietnia 2008, 17:36
Imię: Mirosław
Ulubione grzyby: opieńka prawdziwek podgrzybek
Lokalizacja: wodzisław śląski
Pochwalił: 76 razy
Pochwalony: 598 razy

Wkurza mnie !

Post autor: Włóczykij » poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 15:01

hittmanka pisze:QR_BBPOST a mnie wkurza, że znowu zamrozili mi pensję na 2018 rok :cry: to będzie 10 rok bez podwyżki :x
Mnie co prawda nie zamrozili podwyzki, ale co to za podwyżka roczna w sumie 12,20?
:lol:


Ciekawość to pierwszy stopień do znalezienia grzyba.
Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: Paweł » poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 19:15

hittmanka pisze:QR_BBPOST zamrozili mi pensję na 2018 rok :cry: to będzie 10 rok bez podwyżki :x
Czyli w przypadku Twojej pensji , bez znaczenia kto rządzi :x .


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat