Wkurza mnie !

Rozmowy te mniej poważne
Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: Leszek/S » wtorek, 29 sierpnia 2017, 12:24

sectroyer pisze:QR_BBPOST Współczynnik dzietności od lat na plusie. Stosunek ludności rdzennej do napływowej od lat spada
Co ma piernik do wiatraka ? Piszemy o wpływie zasiłku na dzietność w danym kraju a nie o migracji ludów w Europie :lol: ;)
sectroyer pisze:QR_BBPOST Czyli jednak nie demografii, uff, a już się bałem
Jak byś czytał ze zrozumieniem i do końca to byś wyczytał , że napisałem o dzietności, czyli składniku demografii :tak: :witam:
sectroyer pisze:QR_BBPOST Patrz na swój wykres, każda "następna grupa łykająca" będzie coraz mniejsza, i mniejsza, i mniejsza
Aż zostaniesz tylko Ty :lol: :lol: I oczywiście nie skorzystasz z programu 500+ :ok: :lol: :lol:
sectroyer pisze:QR_BBPOST Chcę Ci "wmówić", że nawet z wykresy, które podałeś wynika, że współczynnik dzietności zrobił ledwo pierdnięcie
Myślałeś że w jeden dzień wzrośnie o 40 000 000 i podwoi liczbę Polaków ? :doh: :lol: ;)
sectroyer pisze:QR_BBPOST Są dwie rzeczy, które ZNACZNIE poprawiają demografię:
a) ubóstwo
b) brak prądu

Nic innego nie znaleziono
:brawo: :brawo: :brawo: Myślę, iż dalsza dyskusja nie ma sensu :rotfl: :rotfl: :drink:


Awatar użytkownika

Bogdan
Hubiak
Hubiak
Posty: 368
Rejestracja: piątek, 29 października 2004, 02:27
Lokalizacja: Puławy
Pochwalił: 90 razy
Pochwalony: 102 razy

Wkurza mnie !

Post autor: Bogdan » wtorek, 29 sierpnia 2017, 18:30

Leszek/S pisze:QR_BBPOST Myślę, iż dalsza dyskusja nie ma sensu
Może i nie ma, ale fajnie się czyta :-)

sectroyer,
c) kalendarzyk małżeński
Ps. Nie chcę obrazić/urazić nikogo o innym zapatrywaniu :-)



sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: sectroyer » wtorek, 29 sierpnia 2017, 19:49

Bogdan pisze:QR_BBPOST Może i nie ma, ale fajnie się czyta
Miło nam :witam:
Bogdan pisze: sectroyer,
c) kalendarzyk małżeński
Ps. Nie chcę obrazić/urazić nikogo o innym zapatrywaniu
Popieram :ok: :ok:
Leszek/S pisze:QR_BBPOST Co ma piernik do wiatraka ? Piszemy o wpływie zasiłku na dzietność w danym kraju a nie o migracji ludów w Europie
Ehh myślałem, że nie muszę pisać wprost bo daleko mi do jakiejkolwiek ksenofobii i jak już coś, to jestem zwolennikiem multi-kulti. ALE faktem jest, że w krajach, w których "500+ działa" dzietność się zwiększa, ale tylko u (jak sam zauważyłeś) imigrantów, bądź potomków imigrantów :)
Leszek/S pisze:QR_BBPOST Aż zostaniesz tylko Ty I oczywiście nie skorzystasz z programu 500+
No nie skorzystam :tak: Chyba, że zamienię zawód na mniej lukratywny. Tak samo nie skorzysta kilku moich znajomych, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat zdecydowało się na dzieci i nie miało to NIC wspólnego z 500+ :)
Leszek/S pisze:QR_BBPOST Myślałeś że w jeden dzień wzrośnie o 40 000 000 i podwoi liczbę Polaków ?
Nie, myślałem, że jak wydajemy 23 miliardy rocznie to chociaż ZAUWAŻALNIE zmniejszy się spadek dzietności :(
Leszek/S pisze:QR_BBPOST Myślę, iż dalsza dyskusja nie ma sensu
Mówię Ci o faktach :) Niestety jak chcesz by ludzie zaczęli mieć 4-5 dzieci, to ubóstwo pomaga. Taka średnia jest w większości ubogich krajów :tak: :tak:


Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: Leszek/S » wtorek, 29 sierpnia 2017, 23:51

Bogdan pisze:QR_BBPOST Może i nie ma, ale fajnie się czyta
Może i fajnie się czyta (jak dramat :cry: ), ale smutne jest to, że niektóre :witam: umysły :witam: nie rozumieją tak prostej i oczywistej rzeczy, iż to właśnie dzięki programowi 500+ nie będą musieli tyrać do końca życia i to właśnie dzięki temu programowi będzie miał kto na ich emeryturę pracować - niską, ale jednak emeryturę :(


Awatar użytkownika

Janu$z
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3288
Rejestracja: wtorek, 6 kwietnia 2010, 17:36
Ulubione grzyby: Mleczaj smaczny
Pochwalił: 8 razy
Pochwalony: 1977 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: Janu$z » środa, 30 sierpnia 2017, 09:10

Leszek/S pisze:QR_BBPOST smutne jest to, że niektóre umysły nie rozumieją tak prostej i oczywistej rzeczy,
Leszek/S, myślę, że nie chcą zrozumieć z dwóch przyczyn :

1) są na tyle majętni, ze im ten program jest niepotrzebny ( w nosie mają los innych i przyszłość Polski, ważne że oni mają-ale wykazują ciekawą sprzeczność w temacie wrażliwości społecznej, a mianowicie : pomagajmy emigrantom a polskim dzieciom nie)
2) są zwolennikami tych, co POkonani zostali w demokratycznych wyborach, a którzy to przez siedem lat umacniali silnych, a osłabiali słabych (bo wiadomo-słaby się nie obroni), i wszystko dobre co zrobi obecny rząd, krytykują i będą nadal
krytykować.

...a ich poglądy kształtuje Polsat i TVN, inspiruje KOD, imponuje Gronkiewicz-Waltz.
I mógł bym to jeszcze rozwinąć ale "szkoda czasu i atłasu".



sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: sectroyer » środa, 30 sierpnia 2017, 12:36

Leszek/S pisze:QR_BBPOST Może i fajnie się czyta (jak dramat ), ale smutne jest to, że niektóre umysły nie rozumieją tak prostej i oczywistej rzeczy, iż to właśnie dzięki programowi 500+ nie będą musieli tyrać do końca życia i to właśnie dzięki temu programowi będzie miał kto na ich emeryturę pracować - niską, ale jednak emeryturę
Na razie "efektem tego programu" jest to, że znam osoby, którym obniżono emeryturę o kilkaset złotych... Ja BYM CHCIAŁ, by ten program "zadziałał" i rzeczywiście "miał kto pracować na moją emeryturę", ale "wzrost" 5-10 tys. rocznie tego NIE załatwi. Trza być realistą, a nie bujać w obłokach :ok:
Janu$z pisze:Leszek/S, myślę, że nie chcą zrozumieć z dwóch przyczyn
Jak ja uwielbiam generalizowanie. Nie można być wyborcą PiStacji i nie lubić tego programu. Poza tym, jak mi się nie podoba to MUSZĘ uważać, że jest "niepotrzebny" :doh: :doh:


Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: Leszek/S » środa, 30 sierpnia 2017, 13:47

Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek


Awatar użytkownika

Bogdan
Hubiak
Hubiak
Posty: 368
Rejestracja: piątek, 29 października 2004, 02:27
Lokalizacja: Puławy
Pochwalił: 90 razy
Pochwalony: 102 razy

Wkurza mnie !

Post autor: Bogdan » środa, 30 sierpnia 2017, 18:05

Panowie Leszek i Janusz, macie swoje wizje sprawiedliwości, równości itd., a ja widzę, że moje postrzeganie świata nie zgadza się z Waszym :-(
Każdego człowieka (bez względu na kolor skóry, przekonania...) tak samo boli (ból) i tak samo każdy człowiek będzie walczył o dobro (przeżycie) swoich najbliższych.


Awatar użytkownika

Autor tematu
hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: hittmanka » środa, 30 sierpnia 2017, 18:31

sectroyer pisze:QR_BBPOST Na razie "efektem tego programu" jest to, że znam osoby, którym obniżono emeryturę o kilkaset złotych...
nie obniżyli im tych emerytur żeby mieć na 500+ tylko żeby dodać 400zł do emerytury tym, którzy byli represjonowani i prześladowani


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...

sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: sectroyer » środa, 30 sierpnia 2017, 19:05

hittmanka pisze:QR_BBPOST nie obniżyli im tych emerytur żeby mieć na 500+ tylko żeby dodać 400zł do emerytury tym, którzy byli represjonowani
Akurat te obniżki nie miały NIC wspólnego z ustawami, o których myślisz. Zabrali normalnym, niczemu niewinnym ludziom. Nie każdy był na tyle kumaty, by przed wyborami zrobić sobie symulację emerytury i sprawdzać, co teraz im proponują... Dwie osoby ten sam starz pracy, to samo stanowisko. Jedna przeszła na emeryturę rok, gdy jeszcze obowiązywały "stare zasady", druga przechodzi w przyszłym roku... Szkoda gadać, takich przykładów jest wiele :(


Awatar użytkownika

Autor tematu
hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: hittmanka » środa, 30 sierpnia 2017, 19:13

sectroyer, tak jest od zawsze.... co pare lat zmieniają się przepisy emerytalne i od kiedy pamiętam ludzie mają ten dylemat bez względu na to kto rządzi. Brać co dają czy jeszcze pracować? Jedni wyjdą na tym lepiej inni gorzej :) Nie było 500+ a ludzie chodzili przeliczać emerytury ;)


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...

sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: sectroyer » środa, 30 sierpnia 2017, 19:15

hittmanka pisze:QR_BBPOST Nie było 500+ a ludzie chodzili przeliczać emerytury
Tja, ale mniejszość i dlatego o tym w mediach ni widu, ni słychu...
hittmanka pisze:QR_BBPOST Brać co dają czy jeszcze pracować? Jedni wyjdą na tym lepiej inni gorzej
A to nie :D Tu Cię zdziwię znajoma z edukacji ma wyliczone, że jak przejdzie na wcześniejszą to dostanie 150 złotych więcej, niż jak popracuje jeszcze kilka lat do "normalnej" :zdziwiony: :zdziwiony: :o :o


Awatar użytkownika

Autor tematu
hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: hittmanka » środa, 30 sierpnia 2017, 19:45

sectroyer pisze:QR_BBPOST Tu Cię zdziwię znajoma z edukacji ma wyliczone, że jak przejdzie na wcześniejszą to dostanie 150 złotych więcej
moja mama przeszla na emeryturę ponad 20 lat temu mimo, że była jeszcze młoda i zdrowa i mogła jeszcze pracować, ba! chciała nawet :) Też jej się nie opłacało dłużej pracować bo by na tym straciła .... była nauczycielką :)


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...
Awatar użytkownika

Janu$z
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3288
Rejestracja: wtorek, 6 kwietnia 2010, 17:36
Ulubione grzyby: Mleczaj smaczny
Pochwalił: 8 razy
Pochwalony: 1977 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: Janu$z » środa, 30 sierpnia 2017, 21:10

Bogdan pisze:QR_BBPOST ja widzę, że moje postrzeganie świata nie zgadza się z Waszym
Bogdan, ale co Ty możesz wiedzieć o moim postrzeganiu świata, że wysnuwasz takie wnioski ?
Bogdan pisze:QR_BBPOST Każdego człowieka (bez względu na kolor skóry, przekonania...) tak samo boli (ból) i tak samo każdy człowiek będzie walczył o dobro (przeżycie) swoich najbliższych.
No i zgadzam się z tym w stu procentach więc jeśli już rozmawiamy to powiedz konkretnie, co powiedziałem nie tak ?


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Wkurza mnie !

Post autor: Zenit » środa, 30 sierpnia 2017, 21:41

Jejku jaka super dyskusja :) cholera jasna ja mam do emerytury jeszcze 4 i pół roku ... ale jakbym mógł poszedłbym już teraz :) Miałbym więcej czasu ale mam pomysł jak dotrwać do emerytury... :) po 10 września będę wiedział co zrobić :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat