Czasznica Olbrzymia w ogródku

Pytania i odpowiedzi

Autor tematu
dedert
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 15
Rejestracja: środa, 13 września 2017, 19:50
Imię: Tomasz
Ulubione grzyby: Podgrzybek Brunatny

Czasznica Olbrzymia w ogródku

Post autor: dedert » wtorek, 10 października 2017, 10:37

Kupiłem grzybnię Czasznicy Olbrzymiej. Z instrukcji wynika że należy ją zakopać w trawniku, z zacienionym miejscu. Inne dane podają że lubi glebę żyzną bogata w azot. Nie wiem czy mam glebę żyzną ani czy jest bogata w azot ale chciałbym pomóc jej wrosnąć i przygotować podłoże z którym wymieszam ja i dopiero zakopię w trawniku. Czy torf odkwaszony albo jakaś ziemia próchnicza będzie dobrym rozwiązaniem? Kwestia azotu - do głowy przychodzi mi tylko mocznik, ewentualnie jakiś obornik kurzy, gołębi. Może zmieszać z nim? Tylko on nie jest przekompostowany ale taki świeży podebrany gołąbkom :)


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Czasznica Olbrzymia w ogródku

Post autor: Zenit » wtorek, 10 października 2017, 18:47

dedert pisze:QR_BBPOST ewentualnie jakiś obornik kurzy, gołębi. Może zmieszać z nim? Tylko on nie jest przekompostowany ale taki świeży podebrany gołąbkom
myślę że to nie jest dobry pomysł tego rodzaju świeży nawóz "zabije" grzybnie.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

hannana
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2024, 05:09
Imię: hannana
Ulubione grzyby: Blue Oyster Mushrooms

Czasznica Olbrzymia w ogródku

Post autor: hannana » wtorek, 26 marca 2024, 05:13

Zenit pisze:
wtorek, 10 października 2017, 18:47
myślę że to nie jest dobry pomysł tego rodzaju świeży nawóz "zabije" grzybnie.
bubble shooter
Nie jestem pewien co do tego problemu. Ale bardzo lubię jeść naturalne grzyby. Wiele razy chodziłem do lasu w poszukiwaniu grzybów. Przynieś zdjęcia umożliwiające rozpoznanie grzybów jadalnych. Ale mój Boże. Boję się przez pomyłkę zebrać trujące grzyby. I nie wiem, jak sobie poradzić w sytuacji, kiedy je zjem. Zwłaszcza boczniaki niebieskie. Nie potrafię nawet rozróżnić koloru, bo boczniaki niebieskie nie wydają się zbyt niebieskie. Co za ból głowy! :placze: :placze: :placze:


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat