Problemy z makro

Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Post autor: Leszek/S » poniedziałek, 21 listopada 2011, 13:31

Rafał-J pisze:To dlaczego tego nie zrobiłeś ?
Pewnie z tego samego powodu co Ty :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 21 listopada 2011, 13:35 przez Leszek/S, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika

viragolo
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 734
Rejestracja: środa, 19 października 2011, 11:50
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Pochwalił: 5 razy
Pochwalony: 106 razy

Post autor: viragolo » poniedziałek, 21 listopada 2011, 13:32

"tylko wybrane i duże sztuki, a wędkarze, zazwyczaj w ciemno co się złapie na haczyk"

Spływak, deczko się nie zgodzę. Ja łowiąc zawsze poluję na konkretną wymyśloną sobie na to wyjście sztukę ( np. karp czy leszcz ), poza cwiczeniami do zawodów robię wszystko by pominąć małolaty, dodatkowo bezapelacyjnie wszystkie wracają do wody ( nie są ranne, stosuję haczykli bezzadziorowe i bardzo szybko tnę. Praktycznie nie trafia mi się mocne zranienie ryby, wtedy niestety rybę uśmiercam, ale nadal wypuszczam, jest pokarmem dla drapieżników ). Większą szkodę robią myśliwi lasom niż ja wodzie :)

Ale nie o tym temat ;)


Człowiek nie przestaje się bawić bo się starzeje, tylko starzeje się bo przestaje się bawić

Rafał-J

Post autor: Rafał-J » poniedziałek, 21 listopada 2011, 13:36

Leszek/S pisze:Pewnie z tego samego powodu co Ty :)
Chyba nie do końca :) Ty cytowałeś moje wypowiedzi a ogólny sens Twojej wypowiedzi raczej nie pokrywał się z tym co napisał viragolo. Przynajmniej ja tak zrozumiałem Twój post. Jeżeli się mylę, proszę wyprowadź mnie z błędu.


Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Post autor: Leszek/S » poniedziałek, 21 listopada 2011, 13:43

Rafał-J pisze:pozbawiłeś nas przyjemności z przebywania w lesie, klęczenia pół godziny nad jednym grzybkiem przy próbach zrobienia fotki, która się spodoba. Jednym słowem, dałeś do zrozumienia, że nasze nie obrabiane fotki są do bani
Nas ?? Nie przesadzaj, niczego Cię nie pozbawiłem, klęczenie pół godziny w lesie nad jednym zdjęciem to jedno - i sam to robię, a obróbka zdjęcia to drugie. "Jednym słowem, dałeś do zrozumienia, że nasze nie obrabiane fotki są do bani" - to jest jakaś próba obrócenia całego forum przeciwko mnie ! Nigdzie nic takiego nie napisałem, nic takiego nie daję nikomu do zrozumienia, przeciwnie, uważam że na tym forum jest dużo świetnych fotek które bardzo mi się podobają i między innymi dlatego jestem na tym forum, Nie wiem jak mogłeś coś takiego napisać, bo w jakim celu to wiem !
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 21 listopada 2011, 13:57 przez Leszek/S, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika

viragolo
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 734
Rejestracja: środa, 19 października 2011, 11:50
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Pochwalił: 5 razy
Pochwalony: 106 razy

Post autor: viragolo » poniedziałek, 21 listopada 2011, 13:48

Wracając do tematu ... kupiłem sobie dziś Raynoxa 250. Dopiero zacznę naukę pracy z tym szkiełkiem ale już na starcie mam pewien problem. Bez dotykania zoomu boki Raynoxa zasłaniają mi kadr, widzę jak przez dziurę w płocie. Dopiero malutki zoom likwiduje problem. Jednak chcę próbować stosować supermacro a wtedy nie działa mi zoom :/

Nie wiem, może tak ma być. A może mam tulejkę za długą ( ale krótsza nie może być bo obiektyw mój się daleko wysuwa ).

Fotka 1, bez dotykania zoomu ( :/ ):

Obrazek

Fotka 2, mały zoom, nadal widać raynoxa, w rogach:

Obrazek

Fotka 3, tak dodatkowo, pełny zoom ( 12x ):

Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 21 listopada 2011, 14:01 przez viragolo, łącznie zmieniany 1 raz.


Człowiek nie przestaje się bawić bo się starzeje, tylko starzeje się bo przestaje się bawić
Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Post autor: Leszek/S » poniedziałek, 21 listopada 2011, 13:52

viragolo pisze:Dopiero malutki zoom likwiduje problem
Niestety z tego co się orientuję jest to jedyne wyjście by uniknąć " tulejowania" - jeśli tak można nazwać ten efekt.



Rafał-J

Post autor: Rafał-J » poniedziałek, 21 listopada 2011, 14:02

Leszek/S, trzeci raz cytuję Twoją wypowiedź. Dokładnie tą:
Leszek/S pisze:surowe zdjęcia będą zawsze pozbawione kolorów, klimatu itp,
Do chwili obecnej nie byłeś łaskaw się do niej odnieść. Nie wiem czy nie widzisz czy nie chcesz widzieć ale to Twoje stwierdzenie stało się przyczyną małego konfliktu. Jak rozumie Twoją wypowiedź już napisałem. Jeżeli rozumie ją nie tak jakbyś sobie tego życzył to proszę Cię rozwiń swoją wcześniejszą myśl.
Leszek/S pisze:to jest jakaś próba obrócenia całego forum przeciwko mnie !
Leszek/S, błagam Cię, nie przypisuj mi takich możliwości wpływania na innych użytkowników tego forum a tym bardziej takich zamiarów.
Leszek/S pisze:Nie wiem jak mogłeś coś takiego napisać
Mogłem, bo tak zrozumiałem Twoją wypowiedź.
Leszek/S pisze:bo w jakim celu to wiem !
Proszę Cię, napisz co miałeś na myśli. Nie lubię niedomówień.

[ Dodano: 2011-11-21, 14:10 ]
viragolo, Raynox 250 służy do fotek makro, więc efekt winietowania przy małej wartości zoom'a jest jak najbardziej normalny.
viragolo pisze:Jednak chcę próbować stosować supermacro a wtedy nie działa mi zoom :/
Co masz na myśli pisząc "supermacro" ? To jakaś włączana funkcja w aparacie ? Jeżeli tak to przy zastosowaniu konwertera Raynox nie powinno się włączać takiej funkcji. Tą funkcję przejmuje wtedy konwerter.
viragolo pisze:A może mam tulejkę za długą
Adaptery są dedykowane do konkretnych modeli aparatów. Jeżeli masz ten właściwy to nie powinien stwarzać żadnych problemów.

viragolo, sprawdź sobie czy nie masz w menu aparatu opcji dotyczącej używania telekonwerterów.


Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Post autor: Leszek/S » poniedziałek, 21 listopada 2011, 14:14

Rafał-J, Tu jest temat: Fotografia » Problemy z makro, i w tym temacie chciałem z Tobą podyskutować, jak widać nie udało mi się to. Nie mam zamiaru bawić się w jakieś psychologiczne gierki i wysłuchiwać (wyczytywać) co ja powiedziałem, nie mówiąc tego w rzeczywistości, dalsza rozmowa nie ma sensu bo do niczego dobrego nie prowadzi, mam nadzieje ze inne będą bardziej konstruktywne, to tyle co miałem do powiedzenia :)


Awatar użytkownika

viragolo
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 734
Rejestracja: środa, 19 października 2011, 11:50
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Pochwalił: 5 razy
Pochwalony: 106 razy

Post autor: viragolo » poniedziałek, 21 listopada 2011, 14:18

"Co masz na myśli pisząc "supermacro" ? To jakaś włączana funkcja w aparacie ? Jeżeli tak to przy zastosowaniu konwertera Raynox nie powinno się włączać takiej funkcji. Tą funkcję przejmuje wtedy konwerter."
- tak, mam na myśli funkcję w aparacie. Canon S5 ma macro ( od 10cm ) oraz supermacro ( od 0cm ). Jednak masz rację, tą funkcję przejmuje Raynox tak więc supermacro nie będzie mi potrzebne ( pytałem by potestować supermacro, jednak nic z tego nie wychodzi, aparat ustawia ostrość na raynoxa i moge sobie zobaczyc czy mam na nim paproszki :D
viragolo, sprawdź sobie czy nie masz w menu aparatu opcji dotyczącej używania telekonwerterów
- raczej nie ma, czytałem instrukcję z ciekawości całą. Ale może CHDK będzie miał cus takiego.

Dzięki za podpowiedzi :beer:


Człowiek nie przestaje się bawić bo się starzeje, tylko starzeje się bo przestaje się bawić
Awatar użytkownika

splywak
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 580
Rejestracja: poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 13:55
Ulubione grzyby: rydze, podgrzybki
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Pochwalony: 57 razy

Post autor: splywak » poniedziałek, 21 listopada 2011, 14:22

Rafał-J - Leszek/S nieźle Wam idzie.
Trzeba utworzyć nowy temat: spory wszelakie - tam to się będzie działo.
Zdjęcia to zdjęcia, brawo dla wszystkich co je robią :brawo: :brawo: :brawo: ,
trochę mniejsze dla tych co je obrabiają :brawo:


Każdy ma prawo być trochę porąbany - powiedział kat :)

Rafał-J

Post autor: Rafał-J » poniedziałek, 21 listopada 2011, 14:24

viragolo, znalazłem takie coś w instrukcji so S5 IS:

"Ustawienia pracy z konwerterami
Ustawienia zdjęć konfigurowane w trybie [Stabilizacja] (str. 44) po
zamontowaniu konwertera szerokokątnego WC-DC58A, telekonwertera
TC-DC58B lub obiektywu do zbliżeń 500D (58 mm) (sprzedawanych
osobno).
1 Menu (Zapisywanie) [Konwerter] [Wył.]*/
[WC-DC58A]/[TC-DC58B]/[500D].
Zobacz część „Menu i ustawienia” (str. 27).
* Ustawienie domyślne.
Wybierz typ zamontowanego obiektywu."

Spróbuj włączyć tą funkcję, może w jakiś sposób zmienią się możliwości używania telekonwertera.


Awatar użytkownika

viragolo
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 734
Rejestracja: środa, 19 października 2011, 11:50
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Pochwalił: 5 razy
Pochwalony: 106 razy

Post autor: viragolo » poniedziałek, 21 listopada 2011, 14:32

O ! :shock: Nie zapamiętałem tego lub nie doczytałem. Dzięki wielkie, sprawdzę jak tylko dotrę do domu.


Człowiek nie przestaje się bawić bo się starzeje, tylko starzeje się bo przestaje się bawić

Rafał-J

Post autor: Rafał-J » poniedziałek, 21 listopada 2011, 14:38

Leszek/S pisze:Nie mam zamiaru bawić się w jakieś psychologiczne gierki i wysłuchiwać (wyczytywać) co ja powiedziałem, nie mówiąc tego w rzeczywistości, dalsza rozmowa nie ma sensu bo do niczego dobrego nie prowadzi
Leszek/S, jeżeli lubisz zostawiać takie niedokończone dyskusje, Twoja sprawa.

Jeżeli jakaś moja wypowiedź Cię uraziła, proszę pokaż mi ją. Jeżeli tak faktycznie było, natychmiast Cię przeproszę.


Awatar użytkownika

Ząbek
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 10804
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 23:31
Ulubione grzyby: wszystkie
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwalony: 520 razy
Kontakt:

Post autor: Ząbek » poniedziałek, 21 listopada 2011, 15:53

Rafał-J pisze:pozbawiłeś nas przyjemności z przebywania w lesie, klęczenia pół godziny nad jednym grzybkiem przy próbach zrobienia fotki, która się spodoba. Jednym słowem, dałeś do zrozumienia, że nasze nie obrabiane fotki są do bani.
Tak mi jakoś wtedy coś delikatnie ukuło. Ale nie wzburzyło. :) Jednocześnie delikatnie przesunąłem aparat "nosem" od monitora coby przypadkiem tego nie przeczytał. Nie chciałbym aby go jasna matryca szczeliła. ;)
Dyskusje są wskazane, przynajmniej coś się dzieje. I nie jest tak źle. Nie pamiętacie jaki "poziom" dyskusji był kiedyś dawniej...Na szczęście wiekszość z pyskaczy poszła w diabły a jedna ( nie napiszę kto bo po co ) chyba zrozumiała że rzucać mięchem nie warto bo sam sobie wystawia ocenę. :)
A co tego klęczenia pół godziny nad grzybkiem to ja się do tego nie poczuwam. :D Fotki robię szybciej, nie mam tyle cierpliwości. :)


Leśny samotnik z nieodłącznym aparatem w łapie :)
Nikon D-90 - Radość fotografowania :)
Nikon Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED
Nikon Nikkor AF- 70-300 mm f/4-5.6 D VR ED
Nikon Nikkor AF-S 105mm f/2.8G ED-IF VR Macro

Galeria ( od 2006 r. ) https://nagrzyby.pl/galeria/v/users/ ... g2_page=16" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » poniedziałek, 21 listopada 2011, 16:15

Ząbek pisze:Nie pamiętacie jaki "poziom" dyskusji był kiedyś dawniej...Na szczęście wiekszość z pyskaczy poszła w diabły a jedna ( nie napiszę kto bo po co )
idą święta... myślę o jakieś świątecznej amnestii :) ;) :lol: :lol: :lol:


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat