Czy ktoś coś wie....:P

Awatar użytkownika

Autor tematu
Elma
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1034
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 20:01
Ulubione grzyby: Borowiczki, maślaczki, podgrzybki, kurki, rydze i .... cała reszta!
Pochwalony: 1 raz

Czy ktoś coś wie....:P

Post autor: Elma » poniedziałek, 12 czerwca 2006, 22:36

Kochani - co sądzicie o tym aparacie:
Cyber-shot H5
Obrazek
Czy ktoś z Was spotkał się z nim?? Czy wart kupienia i swojej ceny (1749zł)?
Pociąga mnie w nim dodatkowo poza innymi walorami polskie menu....

Na tych stronach jest jego opis:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=3989
http://www.dfoto.pl/opis.php?wybor=rev/sony/h5

I jeszcze jedno....Czy makro 2 cm jest wystarczające aby zrobić dokładne zdjęcie np. mrówce?


Elmira Brzozowska

Miłość jest jak nasionko leśne, z wiatrem szybko leci, ale gdy drzewem w sercu wyrośnie, to tylko chyba razem z sercem wyrwać je można /H. Sienkiewicz, Potop/
Awatar użytkownika

Baśka
Administrator
Administrator
Posty: 8736
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2005, 19:26
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 157 razy

Post autor: Baśka » poniedziałek, 12 czerwca 2006, 22:45

Elmo,
moim zdaniem, jeżeli wszystko co o nim tam napisali przemawia do Ciebie, to jest to aparat dla Ciebie :)
Parametry ma bardzo ładne (mnie się przynajmniej podobają).
Wprawdzie firma Sony kojarzy mi się ze sprzętem audio przede wszystkim, ale to mój problem :)
Można poszukac na forum opinii użytkowników o tym aparacie. Ale jak znam życie opinie będą bardzo różne, a wstawiane anonimowo mogą mieć bardzo nikłą wartość.

Zastanów się, czy ten aparat spełnia Twoje oczekiwania i czy Ci "leży". To przecież będzie najważniejsze przy używaniu go :)


Baśka

Marta
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1372
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2005, 19:26
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 14 razy

Post autor: Marta » poniedziałek, 12 czerwca 2006, 22:50

Elma, 2 cm jest ok :lol: :wink:


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » poniedziałek, 12 czerwca 2006, 23:15

Moja 1 cyfrówka to był jeszcze sony na dyskietki - był nie do zdarcia :) w/g mnie jest OK :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Ząbek
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 10804
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 23:31
Ulubione grzyby: wszystkie
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwalony: 520 razy
Kontakt:

Post autor: Ząbek » poniedziałek, 12 czerwca 2006, 23:42

Elma, nastaw się na częstą wymianę akumulatorków, gdyż aparacik jest zasilany dwoma akumulatorami typku AA. Poza tym supcio :) Dodam już tak z przekory :wink: Dlaczego nie Olympus, no dlaczego ? :cry: bu bu Powodzenia :)


Leśny samotnik z nieodłącznym aparatem w łapie :)
Nikon D-90 - Radość fotografowania :)
Nikon Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED
Nikon Nikkor AF- 70-300 mm f/4-5.6 D VR ED
Nikon Nikkor AF-S 105mm f/2.8G ED-IF VR Macro

Galeria ( od 2006 r. ) https://nagrzyby.pl/galeria/v/users/ ... g2_page=16" onclick="window.open(this.href);return false;

Zibi
Grzyb "trujący" na okrągło
Grzyb "trujący" na okrągło
Posty: 4704
Rejestracja: piątek, 24 grudnia 2004, 19:12
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Busko Zdrój
Pochwalony: 17 razy

Post autor: Zibi » wtorek, 13 czerwca 2006, 05:29

Elma,a ja Ci radzę zastanów się,już Dorota kupiła Sony.............,może oni są dobrzy w telewizorach,ale w aparatach......wybierz jakąś firmę z tradycjami :!: :!: :!:


Awatar użytkownika

Dorota
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3785
Rejestracja: sobota, 14 stycznia 2006, 08:56
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 30 razy

Post autor: Dorota » wtorek, 13 czerwca 2006, 05:42

Mój aparat jest w serwisie od 22.05. i kiedy ostatnio robiłam o niego raban, kazali mi się uzbroić w cierpliwość.... Ale może tylko ja mam takie szczęśćie. :cry: :cry: :cry:


Zimowych zbiorów nadszedł czas...

Zibi
Grzyb "trujący" na okrągło
Grzyb "trujący" na okrągło
Posty: 4704
Rejestracja: piątek, 24 grudnia 2004, 19:12
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Busko Zdrój
Pochwalony: 17 razy

Post autor: Zibi » wtorek, 13 czerwca 2006, 06:34

Właśnie Olympus,nie do zarąbania :!: :!: :!:


Awatar użytkownika

Maciej_370
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 877
Rejestracja: czwartek, 2 lutego 2006, 02:10
Ulubione grzyby: Prawdziwek, kania, gaska, opieńka
Lokalizacja: Wieliczka
Pochwalony: 16 razy

Post autor: Maciej_370 » wtorek, 13 czerwca 2006, 07:18

Elma. Miałem też ten problem. Chciałem kupić sony. Po wielu konsultacjach, kilku fotografów przekonało mnie, że Sony jest od TV i HiFi a od Foto jest Olympus, Nikon, KonicaMinolta, Pentax, a od biedy Canon i Kodak. Ja mam KM A2 ale KonicaMinolta przegrała z rynkiem i wycofała się z produkcji aparatów. Na Twoim miejscu szukałbym Olympusa, Nikona lub Pentaxa. Niech grzyb będzie z Tobą.


Maciej_370
Awatar użytkownika

Ząbek
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 10804
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 23:31
Ulubione grzyby: wszystkie
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwalony: 520 razy
Kontakt:

Post autor: Ząbek » wtorek, 13 czerwca 2006, 10:16

Elma o ile pamiętam to miałaś już doświadczenie z Olympusami i to nie jednym. A że menu nie w języku polskim ? Eee kobieto, nie idź na łatwiznę :wink: Ale oczywiście to ma być Twój aparat i to Tobie ma on "leżeć i pasić" w łapkach :)


Leśny samotnik z nieodłącznym aparatem w łapie :)
Nikon D-90 - Radość fotografowania :)
Nikon Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED
Nikon Nikkor AF- 70-300 mm f/4-5.6 D VR ED
Nikon Nikkor AF-S 105mm f/2.8G ED-IF VR Macro

Galeria ( od 2006 r. ) https://nagrzyby.pl/galeria/v/users/ ... g2_page=16" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

alfredo
Hubiak
Hubiak
Posty: 292
Rejestracja: wtorek, 30 maja 2006, 13:52
Ulubione grzyby: Borowik szlachetny
Lokalizacja: N. Wisnicz
Pochwalony: 2 razy

Post autor: alfredo » wtorek, 13 czerwca 2006, 10:28

Mam Olympusa C 770, niestety ma problemy z ostrzeniem, czasami głupieje, sprawdź oferte Canona, a Sony, no cóż, mają tyle dobrych aparatów co i kiepskich, warte zastanowienia jest też Fugi, chyba najlepsze matryce, a jak masz trochę czasu to poczytaj opinie na forum http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=127.

[ Dodano: 2006-06-13, 10:30 ]
A fotki z mojego Olympusa możesz obejrzeć w mojej prywatnej galeri.


Awatar użytkownika

Autor tematu
Elma
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1034
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 20:01
Ulubione grzyby: Borowiczki, maślaczki, podgrzybki, kurki, rydze i .... cała reszta!
Pochwalony: 1 raz

Post autor: Elma » wtorek, 13 czerwca 2006, 14:45

Ząbku, Zibi, Macieju, Alfredo

Olympusem robię zdjęcia już z 10 lat w tym od 3-4 Olympusem cyfrowką. Ale mój Olympus już się bardzo zestarzał. O ile kupowałam go przed 3-4 laty jako rewelacyjną nowość (drogą), teraz jest już "badziewiem" i w dodatku ciągle mi szwankuje. Właściwie wieczornych zdjęć w ogóle nie mogę robić, bo wychodzi jedno na 100 (zwykle to pierwsze). W dodatku makro jest za słabe. Nie ma sensu oddawać go do reperacji, wolę dołozyć kasy i kupić coś nowego.

Ten model Sony-ego spodobał mi się jak przeczytałam jego parametry i możliwości. Właściwie to każdy aparat może się trafić wadliwy, niezależnie od producenta.
Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą. Ktoś kiedyś napisał, że karty pamięci z jakichś modeli do czegoś nie zawsze pasują. Nie pamiętam o co chodziło. Do czego nie pasują...???

Przejrzę oczywiście jeszcze inne oferty. Może trafię na coś ciekawego.

Ząbku - czy jesteś zadowolony ze swojego aparatu? Bo myślę, że do tej pory już go opanowałeś? :)


Elmira Brzozowska

Miłość jest jak nasionko leśne, z wiatrem szybko leci, ale gdy drzewem w sercu wyrośnie, to tylko chyba razem z sercem wyrwać je można /H. Sienkiewicz, Potop/
Awatar użytkownika

Baśka
Administrator
Administrator
Posty: 8736
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2005, 19:26
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 157 razy

Post autor: Baśka » wtorek, 13 czerwca 2006, 16:04

Elmo, karty pamięci SD są chyba częstsze. Ja mam taką (w canonie S2 IS) i mogę wymieniać np. z nikonem coolpixem. Pasuje.


Baśka
Awatar użytkownika

Ząbek
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 10804
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 23:31
Ulubione grzyby: wszystkie
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwalony: 520 razy
Kontakt:

Post autor: Ząbek » wtorek, 13 czerwca 2006, 19:20

Elma – jestem zadowolony. Może żeby nie wchodzić w szczegóły techniczne i możliwości aparatu to zerknij na http://www.pstryk.pl/opis.php/4456
Ja ze swej strony mogę powiedzieć tak. Na początku trochę zbladłem jeśli chodzi o menu. Jest ono w większości schowane wewnątrz aparatu i bardzo rozbudowane. Na szczęscie jest ono intuicyjne i po krótkim czasie nie jest ono jakimś problemem. Teraz śmigam po menu jak dziki i jest spoko.
Bardzo ładnie robi zdjęcia ogólne jak i w makro również w trybie super makro od 3 cm.
Dużym plusem jest jego energooszczędność. Aparat jest zasilany 4 akumulatorkami typu AA w moim przypadku są to akumulatorki o pojemności 2300 mAh i spokojnie wystarcza na 200 lub więcej zdjęć ( ale to zależy od warunków np. użycie lampy itp. )
Bardzo dobra, mocna lampa błyskowa z możliwością regulacji siły błysku Tak więc zdjęcia wieczorową czy nocną porą wychodzą takie jakie powinny być.
Bardzo dobry zoom optyczny x 10. O cyfrowym nie wspominam bo to pomyłka w aparatach cyfrowych. Może dla kogoś minus ale nie posiada stabilizatora obrazu, co przy długim zoomie może czasami sprawiać kłopoty. Ale ja już to jakoś opanowałem, na pewno nie można być na tzw. „kacu” 
Stosunkowo drogie karty pamięci. Ja używam jedną a pojemną 1 GB. I mam spokój z przekładaniem kart. Nie jest aparatem wielkogabarytowym i świetnie leży w rączce.
Dużo praktycznych rozwiązań zrobionych z głową Wycieczki z tym aparatem to po prostu przyjemność.

[ Dodano: 2006-06-13, 19:29 ]
Acha, no i ta cena. ok. 1200. Pokażcie mi aparat w takiej cenie i takimi możliwościami aparatu :D :wink:


Leśny samotnik z nieodłącznym aparatem w łapie :)
Nikon D-90 - Radość fotografowania :)
Nikon Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED
Nikon Nikkor AF- 70-300 mm f/4-5.6 D VR ED
Nikon Nikkor AF-S 105mm f/2.8G ED-IF VR Macro

Galeria ( od 2006 r. ) https://nagrzyby.pl/galeria/v/users/ ... g2_page=16" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Autor tematu
Elma
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1034
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 20:01
Ulubione grzyby: Borowiczki, maślaczki, podgrzybki, kurki, rydze i .... cała reszta!
Pochwalony: 1 raz

Post autor: Elma » środa, 14 czerwca 2006, 08:17

Ząbku, a instrukcja jest po polsku czy po angielsku???


Elmira Brzozowska

Miłość jest jak nasionko leśne, z wiatrem szybko leci, ale gdy drzewem w sercu wyrośnie, to tylko chyba razem z sercem wyrwać je można /H. Sienkiewicz, Potop/
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat