Zakup aparatu cyfrowego

Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Post autor: Leszek/S » sobota, 27 lutego 2016, 17:52

I jeszcze jedno ... Osobiście poszukałbym czegoś z uchylnym monitorem, w przeciwnym wypadku trzeba będzie często zaliczać kolana :)


Awatar użytkownika

Dare
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1016
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2011, 20:57
Imię: Adrian
Lokalizacja: Polska
Pochwalił: 405 razy
Pochwalony: 157 razy
Kontakt:

Post autor: Dare » sobota, 27 lutego 2016, 18:29

Traper, skrobne Ci pw, ale ogolnie tak jak Leszek/S, mowi :beer: . Ja jestem zawsze zdania, ze jak cos moze przerodzic sie w hobby, to warto zainwestowac. Zasada: kupuj najlepsze na co Cie stac sie zawsze dobrze sprawdza. Ja zainwestowalem i nie zaluje :hyhy:


Nie dawaj glodnemu ryby, daj mu wedke i naucz go lowic...
Awatar użytkownika

Traper
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1320
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2014, 17:23
Ulubione grzyby: Wszystkie jadalne
Lokalizacja: Częstochowa
Pochwalił: 194 razy
Pochwalony: 805 razy
Kontakt:

Post autor: Traper » sobota, 27 lutego 2016, 19:11

Dzięki z a rady :tak: ale chciałbym aparat w miarę łatwy w obsłudze, taki mniej więcej uniwersalny i cena ... :| Nie wiem czy to wszystko do pogodzenia :?


Moje piosenki i filmiki na YouTube
Szumi las... ma czas.
Jan Sztaudynger
Awatar użytkownika

Bogdan
Hubiak
Hubiak
Posty: 368
Rejestracja: piątek, 29 października 2004, 02:27
Lokalizacja: Puławy
Pochwalił: 90 razy
Pochwalony: 102 razy

Post autor: Bogdan » sobota, 27 lutego 2016, 19:15

Nie myślałeś o 1100D? Chyba, że chodzi o sprzęt nowy, to nie było pytania.
Dorzucę taki cytat z http://www.canon-board.info/dla-poczatk ... 0dz-97581/" onclick="window.open(this.href);return false; (tą opinię osobiście podzielam)
"różnice między 1200d a 1100d są kosmetyczne.

dla mnie najważniejsze to:
1200d ma bardziej rozbudowane opcje filmowania.
1200d ma więcej Mpix, co ma skutki pozytywne: większe możliwości kadrowania, i negatywne: szybciej zapchana karta i nieco większe szumy na wysokich iso
(akurat w szumach 1100d wypada lepiej od wszystkich, nawet drogich, modeli EOSow z matrycą APS-C - jak się mylę niech mnie ktoś poprawi

brałbym tańszą puszkę a różnicę przeznaczył na obiektywy i akcesoria.

lepiej mieć 1100d/1200d z 18-55 i dodatkowy obiektyw (zależnie od fotograficznych priorytetów - np. stałkę, "jasny" zoom, szeroki kąt, tele, macro)
niż 700d z samym 18-55, tak myślę."


Ps. Szukam do kupienia w miarę taniego/okazyjnego body Canon 1100D


Awatar użytkownika

Traper
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1320
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2014, 17:23
Ulubione grzyby: Wszystkie jadalne
Lokalizacja: Częstochowa
Pochwalił: 194 razy
Pochwalony: 805 razy
Kontakt:

Post autor: Traper » sobota, 27 lutego 2016, 19:29

Bogdan pisze:Nie myślałeś o 1100D? Chyba, że chodzi o sprzęt nowy, to nie było pytania.
Nie musi być nowy. Napisałem 1200, bo tak mi dzisiaj podpowiedział kolega, ja taki narwaniec ;)


Moje piosenki i filmiki na YouTube
Szumi las... ma czas.
Jan Sztaudynger
Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » sobota, 27 lutego 2016, 21:31

Traper pisze:Dzięki za rady :tak: ale chciałbym aparat w miarę łatwy w obsłudze, taki mniej więcej uniwersalny i cena ... :| Nie wiem czy to wszystko do pogodzenia :?
Ja mam taki prosty i z uchylnym monitorem -> Canon S5is zakupiony w ciemno od kobiety z południa Polski za niewiele ponad 200,-. Chciałem makro od 1cm oraz 4 akumulatorki - no to mam :lol: .

Ciekawe aparaty są w Lombardach , a niektóre lustrzanki z dwoma obiektywami za 600-900 zł. :zdziwiony: . Nie przewiduję fotografowania artystycznego, tylko masowe i bardzo szybkie = bez zbędnej zwłoki , gdyż :smardzyki: :smardzyk2: :ceglas: :borowik: czekają rotfl rotfl .


Awatar użytkownika

Traper
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1320
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2014, 17:23
Ulubione grzyby: Wszystkie jadalne
Lokalizacja: Częstochowa
Pochwalił: 194 razy
Pochwalony: 805 razy
Kontakt:

Post autor: Traper » sobota, 27 lutego 2016, 21:49

Ja już mam tak w głowie namieszane :| że chyba zostanę przy swoim Panasonic DMC-LS2 ;)


Moje piosenki i filmiki na YouTube
Szumi las... ma czas.
Jan Sztaudynger
Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » sobota, 27 lutego 2016, 22:15

Traper pisze:Ja już mam tak w głowie namieszane :| że chyba zostanę przy swoim Panasonic DMC-LS2 ;)
No wiesz co :lol: :lol: , tak się poddajesz ;) :beer: . W sumie masz kieszonkowca z makro od 5cm , dobrą światłosiłą , dwa paluszki , 3xzoom optyczny = tylko :fotka: :fotka: :fotka: :smardzyk2: :borowik: :smardzyki: . Oprócz tego , :zdziwiony: , że to okaz imprezowy rotfl -> nocne panoramowanie, nocny portret, fajerwerki, przyjęcie, na śniegu :| .
Ale skoro zamierzasz wygrać w przyszłym roku Fotkę roku :shock: , to musisz zmienić :fotka: .


Awatar użytkownika

Bogdan
Hubiak
Hubiak
Posty: 368
Rejestracja: piątek, 29 października 2004, 02:27
Lokalizacja: Puławy
Pochwalił: 90 razy
Pochwalony: 102 razy

Post autor: Bogdan » sobota, 27 lutego 2016, 23:18

Traper pisze:Dzięki z a rady :tak: ale chciałbym aparat w miarę łatwy w obsłudze, taki mniej więcej uniwersalny i cena ... :|
To myślę, ze najlepszym wyborem byłby jakiś porządniejszy i wszechstronny kompakt czyli taki, abyś mógł coś tam jeszcze do obiektywu przykręcić, nałożyć.

Canon 1100D i 1200D (i ich odpowiedniki innych firm) to w sumie najprostsze modele lustrzanek. Po ich zakupie należy się liczyć ze znacznymi wydatkami jeśli będziemy chcieli je rozbudowywać (chodzi głównie o wymienne obiektywy do różnych zastosowań)
Paweł pisze:Ja mam taki prosty i z uchylnym monitorem -> Canon S5is
Mam taki sam i jestem baaaaardzo zadowolony, a na obecną chwilę nie wyobrażam sobie użytkowania aparatu bez uchylnego wyświetlacza ;-)
Przy makro z poziomu ziemi, ale także na "ciasnych i tłocznych imprezach", robieniu zdjęć bez narzucania się i straszenia ludzi dookoła, itp., itd uchylny ekran jest niezastąpiony :-)
Dla mnie ten model ma istotny minus - nie można podczepić wężyka spustowego (jak i w zdecydowanej większości kompaktów), ale zarazem bardzo istotny plus, czyli możliwość podłączenia do komputera, laptopa i sterowania aparatem bezdotykowo - nieocenione przy ekstremalnym makro (aparat foto + obiektyw mikroskopowy) i stackowaniu.
Za swój dałem ponad 2 lata temu coś ok. 450 zł (w komplecie była jeszcze firmowa torba, statyw, lampa błyskowa).
Inna sprawa, że do tej pory "dołożyłem" do niego dużo więcej niż kosztował sam aparat (Raynox'y, mieszek makro, pierścienie pośrednie, konwerter, telekonwerter, soczewki makro, różne przejściówki...), ale to są już raczej moje specjalistyczne potrzeby.


Awatar użytkownika

Bogdan
Hubiak
Hubiak
Posty: 368
Rejestracja: piątek, 29 października 2004, 02:27
Lokalizacja: Puławy
Pochwalił: 90 razy
Pochwalony: 102 razy

Post autor: Bogdan » sobota, 27 lutego 2016, 23:24

Bogdan pisze:Ps. Szukam do kupienia w miarę taniego/okazyjnego body Canon 1100D
Ktoś mógłby zapytać to po co mi to body od lustrzanki? ;-)
Bo to najlepszy sprzęt za taką cenę do mikrofotografii przez trzeci tor wizyjny w mikroskopie :-)


Awatar użytkownika

Agnes
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2264
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2014, 20:31
Ulubione grzyby: czerwone :)
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwalił: 211 razy
Pochwalony: 1509 razy
Kontakt:

Post autor: Agnes » środa, 9 marca 2016, 19:50

Takie malutkie (10 cm), prawie nic nie ważące statywiki są w Media Markcie za ok 10-15 zł (kilka rodzajów). Nóżki są plasytczne i dają się wyginać.


Awatar użytkownika

Dare
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1016
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2011, 20:57
Imię: Adrian
Lokalizacja: Polska
Pochwalił: 405 razy
Pochwalony: 157 razy
Kontakt:

Post autor: Dare » środa, 9 marca 2016, 20:29

I ugina się pod ciężarem większych/cięższych aparatów. Przerabiałem to. Nie polecam do innych aparatów niż mini-małpki.


Nie dawaj glodnemu ryby, daj mu wedke i naucz go lowic...
Awatar użytkownika

viragolo
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 734
Rejestracja: środa, 19 października 2011, 11:50
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Pochwalił: 5 razy
Pochwalony: 106 razy

Post autor: viragolo » czwartek, 10 marca 2016, 09:51

Potwierdzam, stabilne to to jest tylko jak stoi samo, bez aparatu. Ja do fotek grzybowych z "niskiej wysokości" stosowałem starą poduszkę ;) ugniatając ją można na niej ułożyć aparat pod takim kątem jak nam pasuje nad samą ziemią (oczywiście ustawiamy wyzwalacz na min 3 sekundy by aparat się ustabilizował po naciśnięciu spustu).


Człowiek nie przestaje się bawić bo się starzeje, tylko starzeje się bo przestaje się bawić
Awatar użytkownika

PociągDoGrzybów
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 612
Rejestracja: niedziela, 18 października 2015, 22:16
Imię: Юлий
Ulubione grzyby: rydze, boczniaki i trujące dziwaki Babiegolata ;)
Lokalizacja: Goleniów
Pochwalił: 53 razy
Pochwalony: 171 razy
Kontakt:

Post autor: PociągDoGrzybów » czwartek, 17 marca 2016, 19:25

Ja napisze jedno - przez to forum, fotki grzybowe, świat mój stał się innym światem, bo mój Świat zajął się poważnie fotografią i ja każdego dnia poświęcam czas na to, by szukać aparatów czy obiektywów, uczyć się i czytać.
Jeszcze usłyszycie o pewnych fotkach, dajcie nam trochę czasu ;)
:fotka: i :mikroskop:


Obrazek Mądrym być trzeba, by przy torach grzyby znów zbierać.
Mój kolejowy profil

Baza książek o grzybach
Awatar użytkownika

hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Zakup aparatu cyfrowego

Post autor: hittmanka » poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 15:17

Wojtas pisze:QR_BBPOST Najbardziej lubię serie Mini Tripods, no cóż jaki aparat taki statyw, mam 3 sztuki z tej serii ale obecnie używam tylko jednego Pocket MP3-D01
Dzisiaj doszedł mój statiwik i faktycznie strasznie malutki :shock: Mam model MP3- BK bo tego co polecałeś już nie mogłam nigdzie znaleźć :) Wydaje mi się, że wzięłam za mały no ale trudno ... zobaczymy jak będzie w terenie .


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat