Opis i fotografie grzybów - jak to robić?


Marta
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1372
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2005, 19:26
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 14 razy

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: Marta » poniedziałek, 14 marca 2005, 16:28

:?: Wysłałam zdjęcie do Prezesa z prośbą o "wklejenie" do mojego posta, a tu nic :(


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: Zenit » poniedziałek, 14 marca 2005, 18:11

Cytat :Wysłałam zdjęcie do Prezesa z prośbą o "wklejenie" do mojego posta, a tu nic... koniec cytatu
Marto od dobrych 6 godzin Twoje zdjęcie jest na forum - zobacz tu
http://www.nagrzyby.pl/forum.php?page=& ... ategory=12 >>> Odśwież może - dlatego nie widzisz - ja jak jestem przy kompie takie sprawy załatwiam od ręki - jak tylko dostałem zadziałem... o to zdjęcie chodziło ? linka
http://www.nagrzyby.pl/zdjecia/forum/martazdjecia.jpg


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

Marta
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1372
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2005, 19:26
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 14 razy

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: Marta » poniedziałek, 14 marca 2005, 19:56

Kurdesz !!! Szwankuje mi dziś internet :( albo komp :( sama nie wiem :( Dopiero teraz po włączeniu komputera i 4 x wyciągania i załączania wtyczki od modemu uruchomiłam internet i weszłam na stronkę. Zdjęcie to ale nie pod tym postem :? Jeżeli istnieje możliwość to proszę o "przeniesienie" go pod "W związku z gorącą dyskusją....." (2005-03-14 10:00). Prooooszę, bo to miał być taki żarcik, a bez zdjecia to ku.. :mrgreen:


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: Zenit » poniedziałek, 14 marca 2005, 20:29

Zrobione :)
Pozdrówka


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

Marta
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1372
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2005, 19:26
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 14 razy

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: Marta » poniedziałek, 14 marca 2005, 21:05

Idę do kącika cichutko płakać, buuuuuuu :( Nie ten post, buuuu ! Chyba zamknę się wewnętrznie ! ( będę mieć problemy psychiczne ze sobą przez prezesa !),buuuuu


Awatar użytkownika

forel
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 23 października 2004, 01:28
Lokalizacja: kraków

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: forel » poniedziałek, 14 marca 2005, 21:06

Nic nie mam przeciw temu zeby zdjecie Marty bylo w moim poscie, a nawet fajnie bo to zawsze jakies dodanie uroku suchym slowom,ale chyba nie tak mialo byc))))



Marta
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1372
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2005, 19:26
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 14 razy

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: Marta » poniedziałek, 14 marca 2005, 21:41

Forelku to nie moja wina jak bum cyk cyk !
Waldemarze, w sumie masz rację.Ja robię mnóstwo zdjęć, niekoniecznie dobrych.Piękne jest to, że w zimowe wieczory kiedy sypie śniegiem i wieje za oknem można usiąść i oglądać do woli. Aż łezka kręci się w oku ! :D
Jednak postanowiłam, że w tym roku poprawię się technicznie ! I jak postanowiłam tak zrobię ! :)



Marta
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1372
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2005, 19:26
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 14 razy

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: Marta » poniedziałek, 14 marca 2005, 22:10

Uff ! Nie zamknę się wewnętrznie :mrgreen:


Awatar użytkownika

Waldemar
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 10648
Rejestracja: środa, 1 grudnia 2004, 10:41
Lokalizacja: Skawina
Pochwalony: 847 razy

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: Waldemar » wtorek, 15 marca 2005, 08:38

Widzę Marto że mamy w tym roku takie same plany. Też postanowiłem poprawić jakość nowych zdjęć. Na razie zmieniłem troszkę mentalność - nie ruszam się do lasu bez aparatu fotograficznego. Już nie dopuszczam takiej możliwości że jakiś okaz umknie mojej uwadze. Waham się też nad zakupem cyfrówki ale to raczej pod w drugim półroczu...


Waldek,
Awatar użytkownika

Elżbieta
Hubiak
Hubiak
Posty: 334
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 22:12
Ulubione grzyby: Wszystkie zjadliwe :-)
Lokalizacja: Bytom
Pochwalony: 1 raz
Kontakt:

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: Elżbieta » środa, 16 marca 2005, 23:21

Kochani, ja rozumiem, że powinnam tutaj pytać o fotografie grzybów, ale.... Mam jednak pytanie związane ściśle z przyrodą :), może ktoś mi pomoże w rozwiązaniu problemu.
Otóż byliśmy w lesie na spacerze i wędrując dotarliśmy w pobliże karmnika dla saren, było tam około dwudziestu saren i duży jeleń z pięknym porożem :lol: I...... myślałam, że mój aparat skończy swój żywot w śniegu.... Nim się otworzył, to zostaliśmy sami wśród drzew :( - ani pół zwierzaka nie zaczekało aż mój aparat zaskoczy. Zostało mi tylko fotografowanie śladów, legowiska, karmnika i pięknych drzew pokrytych śnieżną kołderką.
Co i jak zrobić aby aparat otwierał się szybko (mam taniego Kodaka - cyfrówkę) lub jakie mam kupić akumulatorki, aby mógł być otwarty cały czas. Te akumulatorki które mam, kupiłam za doradą pana w sklepie, miały być extra, a okazało się to nieprawdą, bo po zrobieniu kilku zdjęć szlak je trafia :( Nie znam się na tym stąd moje pytanie, bo gdy pójdę do sklepu po nowe akumulatorki znowu mogą mi wcisnąć jakiś kit....

Acha i jeszcze jedno pytanie: Jak robić zdjęcie zwierzakom i ptakom, które nie mają ochoty pozować? Jak ustawiać aparat aby nie wyszło zdjęcie zamazane, bez ostrości???

Pozdrawiam cieplutko Elżbieta


Życzę Ci odwagi wschodzącego słońca, które mimo nędzy i ogromu zła tego
świata, dzień po dniu wschodzi i obdarza nas blaskiem i ciepłem swych
promieni...
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: Zenit » środa, 16 marca 2005, 23:31

Elżbieto
Akumulatorki trzeba kupować dużej pojemności jak najwieksze - polecam kupienie to wersja dość nietypowa wielkiego akumulatorka dużej pojemności w nim prądu nie braknie.
Jak nie kilka mniejszych na zmiane ja chodzę z 3 parami akumulatorów a w plecaku mam jeszcze duży :)
Pozdrawiam


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Elżbieta
Hubiak
Hubiak
Posty: 334
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 22:12
Ulubione grzyby: Wszystkie zjadliwe :-)
Lokalizacja: Bytom
Pochwalony: 1 raz
Kontakt:

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: Elżbieta » środa, 16 marca 2005, 23:43

Ja też noszę ze sobą na zmianę akumulatorki, ale mimo wszystko muszę kupić większe. A ten, o którym piszesz ma jakąś nazwę? Czy tylko mam tak powiedzieć w sklepie i będą wiedzieli o co mi chodzi, nie chciałabym kupić kolejnych bubli.

Pozdrawiam cieplutko Elżbieta


Życzę Ci odwagi wschodzącego słońca, które mimo nędzy i ogromu zła tego
świata, dzień po dniu wschodzi i obdarza nas blaskiem i ciepłem swych
promieni...
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: Zenit » czwartek, 17 marca 2005, 00:27

Elżbieto to akumulator taki jak do lamp halogenowych - prawdopodobnie opis tego jest na stronie Lecha - podam ci za chwile namiary ważne aby napięcie tego akumulatora odpowiadało napieciu tych akumulatorków jakie masz (łacznie)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

forel
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 23 października 2004, 01:28
Lokalizacja: kraków

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: forel » czwartek, 17 marca 2005, 10:04

Elżbieta: .Co i jak zrobić aby aparat otwierał się szybko (mam taniego Kodaka - cyfrówkę) lub jakie mam kupić akumulatorki, aby mógł być otwarty cały czas. Elżbieta
cyfrowki w ogole sa bardzo pradozerne, a szczegolnie te tanie, i w moim poprzednim aparacie nosilem trzy komplety baterii i tez nie starczalo.Sprawdz elzbieto jaki typ baterii jest w twoim aparacie,to primo a sec poszukaj na aleggro bo osoboscie kupilem doskonale akumulatorki wlasnie tam.Zwykle podrobki ale za to duzo tansze od oryginalu.A jesli i to nie pomoze to juz tylko rozwiazanie zenita
pzdr


Awatar użytkownika

forel
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 23 października 2004, 01:28
Lokalizacja: kraków

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: forel » czwartek, 17 marca 2005, 10:51

Elżbieta: I...... myślałam, że mój aparat skończy swój żywot w śniegu.... Nim się otworzył, to zostaliśmy sami wśród drzew :( - ani pół zwierzaka nie zaczekało aż mój aparat zaskoczy. Elżbieta
i jeszcze jedno chociaz to juz chyba truizm.W zimie dobrze jest trzymac akumulatorki i oczywiscie aparat w cieplym miejscu,np pod kurtka jak najblizej ciala, bo w zimnym powietrzu zmniejsza sie ich pojemnosc kazdej baterii. I co gdzies wyczytalem i stosuje, najlepiej jest nie wylaczac aparatu co chwilke,jesli polujemy na zdjecia, bo ciagle wlaczanie i wylaczanie powoduje zwiekszone zuzycie baterii.Chodzi oczywiscie tutaj glownie o prace silniczka ktory uruchamia obiektyw i zoom jesli aparat go ma
pzdr


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat