Techniczne Informacje Fotograficzne

Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Post autor: Wojtas » niedziela, 5 maja 2013, 20:17

Mnie się nie podoba jest nie ostra, ale tak to jest jak się na szybcika robi, bardziej mnie zależało na sprawdzeniu czy prześwietlenia nie będzie i to się udało. Poznałem przyczynę prześwietleń i wiem już o co chodzi :)


Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » niedziela, 5 maja 2013, 21:53

Wojtas, Twoja fotka wylądowała w bazie grzybów >>> http://nowa.nagrzyby.pl/atlas?id=163" onclick="window.open(this.href);return false;


Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » poniedziałek, 6 maja 2013, 01:57

Wojtas, Ty mi tu nie ściemniaj :x , tylko tresuj ten swój aparat, aż zacznie Cię słuchać :D Co tak szybko się zrażasz? Ja swojego "knypka" przez dwa lata maltretowałem, zanim zacząłem pojmować jak nim należy robić fotki grzybom :doh: :lol: A jak już pojąłem, to mi się aparat powoli "kończy" i przyjdzie czas z nim się pożegnać, bo wiecznie służył nie będzie. A z nowym - będzie "od nowa Polska Ludowa" :D

Trochę cierpliwości, trochę dobrych chęci i zapału! I nie ma, że "jakoś mnie już to mało obchodzi" albo że "straciłem wenę" :x :lol:
Tresuj skubańca, kręć ustawieniami i powoli fotki zaczną Ci wychodzić takie, że mi będzie się na ich widok ciśnienie podnosić z zazdrości ;)

Co do błędów typu "pośpiech" - te błędy zdarzają się nawet fachowcom od focenia, więc nam amatorom tym bardziej mają prawo ;) Ja nieraz już wywalałem swoje nieudane fotki, właśnie sknocone przez pośpiech lub nieuwagę podczas focenia. Ale czy to znaczy, ze mało mnie to już obchodzi jak uzyskać lepszą "głębię" lub lepsze kolorki? Zupełnie nie. Jak tylko się znów dorwę do kawałka lasu - to znowu tam walnę plackiem na glebę i będę pstrykał - próbując wycisnąć z aparatu jeszcze więcej i nie zważając na to, ile to już fotek mi wcześniej nie wyszło :D


Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Post autor: Wojtas » piątek, 10 maja 2013, 20:48

Wiecie może co jest przyczyną takiego popsucia zdjęcia ? Nie wiem czy stało się to podczas przenoszenia z karty na dysk, czy podczas robienia zdjęcia (szkoda, że usunąłem zdjęcie z karty). Kilka fotek już mi się tak zrypało :(
Obrazek


Awatar użytkownika

GUCIO-59
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 534
Rejestracja: sobota, 6 października 2012, 17:54
Lokalizacja: Bawaria
Pochwalony: 72 razy
Kontakt:

Post autor: GUCIO-59 » piątek, 10 maja 2013, 21:07

Wojtas, Włóż inną kartę i przetestuj...


"Ci, którzy wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają…"
Awatar użytkownika

viragolo
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 734
Rejestracja: środa, 19 października 2011, 11:50
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Pochwalił: 5 razy
Pochwalony: 106 razy

Post autor: viragolo » sobota, 11 maja 2013, 06:48

Wygląda to jak problem natury sprzętowej, czyli nienajlepiej. Tak może wyglądać błąd z "pamięcią", aparatu lub karty. Podobne błędy mają drukarki gdy siada już układ scalony odpowiedzialny za zapamiętanie danych przesłanych z komputera. Niestety układy scalone palą się "po troszkę" i błędy raz będą, a raz ich nie będzie.

Jeśli nawet czarny scenariusz który rysuję by się sprawdził to poszukałbym znajomego obcykanego w elektronice. Czasem wymiana układu scalonego nie jest droga a serwis weźmie za to krocie.

PS. Nie znam się na aparatach tylko na komputerach pc, mogę się więc bardzo mylić.


Człowiek nie przestaje się bawić bo się starzeje, tylko starzeje się bo przestaje się bawić
Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Post autor: Wojtas » wtorek, 28 maja 2013, 15:40

Na początek napiszę, że wszystkie zdjęcia przerobiłem w IrfanView, zmniejszyłem je do rozmiaru 800x600 i 300 kb, nic nie wyostrzałem ani nie kadrowałem. Zdjęcia z lewej robione są na ustawieniach automatycznych, zdjęcie z prawej na ustawieniach ręcznych z priorytetem przysłony. Kolejna może ważna informacja, to to, że zdjęcia na ręcznych ustawieniach robiłem z BALANSEM BIELI ustawionym na POCHMURNO a TRYB AF to 1-OBSZAR. Zdjęcie robione na automacie mają lepszą ostrość i intensywniejsze kolory - szczerze powiedziawszy to mają nawet bardziej intensywne kolory niż w rzeczywistości. Zdjęcia z prawej to dokładnie to co zastałem w lesie czyli takie szaro-bure. Co mam zrobić aby na ustawieniach ręcznych uzyskać efekt taki jak na automatycznych ?? A może po prostu robić na automacie i do przodu - duża oszczędność czasu, szkoda tylko, że na automacie to aparat decyduje gdzie łapać ostrość i nigdy nie wiadomo co ze zdjęcia wyjdzie. Kolejna myśl jest taka, że zamiast na priorytecie przysłony robić fotki na innych ustawieniach, naprawdę nie wiem od czego to wszystko zależy. Gdy już myślę, że coś wiem to dochodzi tysiąc innych pytań i okazuje się, że nic nie wiem :(
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » wtorek, 28 maja 2013, 21:57

Wojtas, ja znawcą foto nie jestem, ale swoje dwa oka mam ;) i na moje oko (raczej na dwa oka) - wszystkie zdjęcia są duuuużo lepsze w wersji drugiej. Dużo bardziej naturalne kolory niż w automacie. Że niby gorsza ostrość? No nie wiem gdzie niby Ty to widzisz. Kolorki dużo lepsze, poza tym fotki mniej prześwietlone.
Wojtas pisze:Zdjęcia z prawej to dokładnie to co zastałem w lesie
Czyż nie o to właśnie chodzi? :roll: :)
Wojtas pisze:Co mam zrobić aby na ustawieniach ręcznych uzyskać efekt taki jak na automatycznych ??
Jeśli chcesz uzyskać taki sam efekt - to jaki jest tego cel? :)
Wojtas pisze:A może po prostu robić na automacie i do przodu - duża oszczędność czasu
Pewnie, że tak - ale to u cioci na imieninach. Po to jest automat, żeby sam wyostrzał wtedy gdy operator już ostrości nie łapie :drunk: ;) :lol:

Moim zdaniem - wszystkie Twoje fotki w prawej kolumnie to duży krok naprzód wobec tych "automatycznych". Aż się chce oglądać :)

To tyle - zdaniem foto-laika. Teraz niech się szpece wypowiedzą :D


Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Post autor: Wojtas » środa, 29 maja 2013, 19:01

Nadir, Zrypałem trochę z tym ustawieniem balansu bieli na chmurkę, gdyby nie to, to zdjęcia byłyby o wiele lepsze. A skąd to wiem... bo wczoraj ćwiczyłem na rzodkiewce wsadzonej pomiędzy doniczkowy koperek. Rzodkiewka udawała borowika sosnowego a koperek las. Niebo podczas tych ćwiczeń było zachmurzone :)


Awatar użytkownika

Ronka
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3646
Rejestracja: niedziela, 7 sierpnia 2011, 12:24
Ulubione grzyby: zbierać koźlarze czerwone, jeść gąski
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 875 razy
Pochwalony: 2395 razy
Kontakt:

Post autor: Ronka » środa, 29 maja 2013, 21:51

Wojtas nie ma to, jak dobry pomysł :lol:


Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » środa, 29 maja 2013, 22:52

Wojtas pisze:Rzodkiewka udawała borowika sosnowego a koperek las.
:lol: dobre :D :ok: :beer:

A gdzie zdjęcia tej rzodkiewki? :mrgreen:


Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Post autor: Wojtas » czwartek, 30 maja 2013, 05:53

Ronka pisze:A gdzie zdjęcia tej rzodkiewki? :mrgreen:


Tu :mrgreen:
Obrazek Obrazek Obrazek


Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » czwartek, 30 maja 2013, 22:31

Wojtas, łaaaał! Naprawdę jakby była w lesie :shock: :brawo: :lol:
Tylko chyba rośnie nie w tę stronę co trzeba, grawitacja to chyba dla niej rzecz nieznana... :| ;)


Awatar użytkownika

Sensibility
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 18797
Rejestracja: wtorek, 12 lutego 2008, 19:30
Imię: Grażyna
Ulubione grzyby: borowik kania koźlarz
Lokalizacja: Wielkopolska
Pochwalił: 1374 razy
Pochwalony: 5879 razy
Kontakt:

Post autor: Sensibility » poniedziałek, 1 lipca 2013, 11:53

Po sesji została zjedzona. :mrgreen: :lol:


Awatar użytkownika

johnny40
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1361
Rejestracja: sobota, 10 maja 2008, 23:49
Ulubione grzyby: prawdziwki ,kurki,podgrzybki,maślaczki
Lokalizacja: Żory
Pochwalony: 179 razy

Post autor: johnny40 » sobota, 31 sierpnia 2013, 15:33

Pisaliście swego czasu coś na temat akumulatorków , że padają wam po zrobieniu kilkunastu fotek, ja miałem to samo w swoim soniaku, aku padały po zrobieniu kilkudziesięciu fotek pomimo że ładowane były przed wypadem do lasu.Przy ilości fotek jakie robię nie byłem za bardzo ździwiony tym że już nie trzymały ,miałem już zamówić nowe ale akurat padł mi jeden z nich w czasie podróży i mając ładowarkę samochodową podłączyłem ten padnięty aku żeby go naładować. Po naładowaniu do pełna zrobiłem na nim 4 razy tyle fotek co po ładowaniu tego aku ładowarką domową na 220V.I tu zaczęło mi coś pod kopuła dawać do myślenia???? coś jest nie tak, Metodą prób i błędów doszedłem do prostego wniosku , aku są w dobrej kondycji po prostu padła mi ładowarka i nie ładowała mi aku tak jak powinna. Druga ładowarka ma opcję ładowania na 12V i na 220V więc nie musiałem kupować drugiej żeby ładować aku w domu. Więc sprawdźcie u siebie bo może się okazać że akumulatorki są OK tylko ładowarka robi psikusa.


kto nie pyta ten błądzi po lesie
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat