Zmiany na portalu www.NaGrzyby.pl

Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » niedziela, 13 kwietnia 2014, 21:57

Wojtas pisze:Miały być filmowe instrukcje pokazujące co i jak zrobić na portalu i na forum - będą :?:
filmowych to ja nie potrafię zrobić ale jakbyś zadzwonił do mnie na skaypie lub na telefon to w 10 minut powinienem wytłumaczyć jakie to proste. Nie wiem kto Sensi tłumaczył ale widzę że nie ma problemów z wstawianiem. Nasi admini są ostatnio zapracowani i nie liczyłbym na filmiki dlatego jak zadzwonisz do mnie a chodzę późno spać to wytłumaczę :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy
Urodziny

Post autor: Nadir » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 02:12

Ronka pisze:A ja nieśmiało proszę o zmianę godziny na portalu, na tę normalną. :roll:
Zenit pisze:Nadir mi dziś wyjaśnił w czym rzecz - musisz sobie sama w ustawieniach poprawić na czas letni (sam to dziś zrobiłem i jest ok)

Dziwne to wszystko, ale ...z powyższego wynika, że pomimo mojej zmiany dokonanej 30 marca "globalnie" wszystkim użytkownikom - ktoś musi jednak ręcznie zmieniać czas w swoim panelu użytkownika. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to jest to że ta globalna zmiana czasu nie zadziałała do końca prawidłowo (nie zmieniła wszystkim czasu tak jak powinna), choć wydaje mi się to niemożliwe...
Nie wiem komu jeszcze to nie zadziałało, ale po mojej "operacji" zmiany czasu - nikt nie powinien mieć potrzeby ręcznie go u siebie poprawiać. Po tamtej zmianie u mnie (jako użytkownika) czas był i jest taki jak trzeba :)
Zenit pisze:Przy okazji sprawa do administratorów - niech sprawdzą czy działają powiadomienia o PW
Tak, chodzi wyłącznie o powiadomienia emailowe, a nie o samo działanie PW na forum.

Nie wiem jak to działa obecnie u innych, ale u mnie ...nie działa wcale. Sprawdziłem już "główne tropy" mogące prowadzić u mnie do takiej sytuacji i nic podejrzanego nie znalazłem. Sprawdziłem w panelu użytkownika opcję "Powiadamiaj mnie, gdy dostaję PW", która jest ustawiona na "TAK", sprawdziłem czy mój email nie wyrzuca do spamu wiadomości z forum - nie wyrzuca... :|

Jeśli więc da się coś z tym zrobić i ktoś znajdzie na to czas i chęci - to było by fajnie :)

Sam bym to naprawił, bo...
1) chęci są :)
2) z czasem marnie, ale jakoś tam by się znalazło wiaderko czasu ;)
...ale
3) odpowiedniej wiedzy brak :oops: :D


Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Post autor: Wojtas » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 11:46

Jest taki programik HyperCam - umożliwia on robienie filmiku z tego co dzieje się na ekranie, dodatkowo można nagrać głos z mikrofonu. Dopiero sobie ściągnąłem kilka wersji tego programu + jakąś instrukcję jak to zrobić. W wolnej chwili przetestuje, lecz kiedy nadejdzie ta wolna chwila to nie wiem, gdyż mam w tym tygodniu zaplanowane sprzątanie, malowanie 3 pomieszczeń + oczywiście praca.


Awatar użytkownika

Sensibility
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 18797
Rejestracja: wtorek, 12 lutego 2008, 19:30
Imię: Grażyna
Ulubione grzyby: borowik kania koźlarz
Lokalizacja: Wielkopolska
Pochwalił: 1374 razy
Pochwalony: 5879 razy
Kontakt:

Post autor: Sensibility » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 15:36

Zenit pisze:Nie wiem kto Sensi tłumaczył ale widzę że nie ma problemów z wstawianiem.
Fakt, nie mam problemów i nikt mi tego nie tłumaczył, sama doszłam intuicyjnie, wystarczy się tam dobrze rozejrzeć w tym kokpicie. :)
Tam wszystko pisze. ;)
Może podam tylko parę prostych rzeczy i to wystarczy do zamieszczenia newsa. Oczywiście wcześniej Zenit musi dać komuś takie uprawnienia.
Wchodzę na stronie głównej portalu, oczywiście po wcześniejszym zalogowaniu w opcję administracja witryną i już jestem w kokpicie.
Tam po lewej stronie najeżdżam myszą na WPISY i się rozwija menu: wszystkie wpisy, dodaj nowy... itd więc wchodzę w opcję dodaj nowy.
I dalej już zgodnie ze wskazówkami.
Dodaję tytuł ( wymyślam jakiś) i wklejam z forum napisanego tam wcześniej newsa. Robię kopiuj i wklej za pomocą klawiatury a nie myszy nie wchodząc w EDYCJĘ posta tylko kopiuję normalnie. ( bez edytowania - WAŻNE !!)
CTRL + C = KOPIUJ
CTRL + V = WKLEJ
Na koniec wstawiam zdjęcie ( po prawej stronie na dole ) jest opcja ustaw ikonkę wpisu.
Trzeba tam kliknąć i otworzy się nowe okno, gdzie trzeba kliknąć dodaj pliki. Wtedy ze swojego komputera bierzesz fotkę na czołówkę newsa. Jak wgrasz zdjęcie to na dole masz opcję ustaw ikonę wpisu więc klikasz na to i już ci ikonka wskakuje.
Jeszcze tylko po prawej stronie w okienku zaznaczamy ptaszka przy opcji NEWS i fotorelacji z grzybobrań( to zależy od tematyki newsa) żeby trafił do odpowiedniego działu na portalu. Zaznaczamy ptaszka przy tym, czego news dotyczy czyli kategorię newsa.
Pozostaje ci tylko opublikować newsa ( u góry po prawej stronie masz opublikuj) i gotowe. News już wisi na głównej.
Mam nadzieję, że dość szczegółowo to przedstawiłam i nikt nie będzie miał z tym problemów. :)
Proponowała bym to gdzieś zapisać , żeby było pod ręką i żebym nie musiała każdemu z osobna tłumaczyć od nowa, bo to przepadnie w czeluściach forum i trudno będzie to odszukać. :)


Awatar użytkownika

Dare
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1016
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2011, 20:57
Imię: Adrian
Lokalizacja: Polska
Pochwalił: 405 razy
Pochwalony: 157 razy
Kontakt:

Post autor: Dare » poniedziałek, 7 lipca 2014, 21:45

Mam ostatnio trochę wolnego czasu i dorobiłem kilka, przydatnych moim zdaniem, funkcjonalności - ikonka cechy "wartość" w miniaturce na wynikach wyszukiwania. Dzięki temu będzie można po nazwie zapamiętać, czy grzyb jest jadalny, czy nie ;)
Obrazek

W dodatku, jeśli mamy kilka stron w wynikach wyszukiwania, to zamiast klikać w "Poprzednia/Następna" u góry/na dole wyników, możemy przejść do następnej strony używając lewej i prawej strzałki na klawiaturze ;)
Obrazek


Nie dawaj glodnemu ryby, daj mu wedke i naucz go lowic...
Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Post autor: Wojtas » poniedziałek, 7 lipca 2014, 23:20

Dare pisze:Mam ostatnio trochę wolnego czasu,
:ok:
Ja dzisiaj spędziłem 17 godzin w pracy z bolącym zębem od 2 dni, a przed chwilą wróciłem z pogotowia, gdzie wstrzyknęli mi znieczulenie. Jutro kolejny ciekawy dzionek się zapowiada :nie:


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » wtorek, 8 lipca 2014, 08:34

Dare, :ok: :brawo: :brawo: :beer: :beer:
Wojtas, samo życie :mrgreen: jak mawiają znawcy , musi boleć - wtedy wiesz , że żyjesz ;)


Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » wtorek, 8 lipca 2014, 09:22

Dare, super !
szkoda że od kilku miesięcy nie mogę normalnie wkładać w wortpresie zdjęć (miniatura z linkami) teraz robię duble na starej stronie http://idziemy.nagrzyby.pl/index.php?ar ... nt&id=6091" onclick="window.open(this.href);return false; a potem wklejam kod źródłowy
http://nagrzyby.pl/kuchnia/rydze-po-orawsku" onclick="window.open(this.href);return false; - nie jest to sprawa jakieś tam przeglądarki we wszystkich opcja wstawienia zdjęcia na stronie nie działa.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Sensibility
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 18797
Rejestracja: wtorek, 12 lutego 2008, 19:30
Imię: Grażyna
Ulubione grzyby: borowik kania koźlarz
Lokalizacja: Wielkopolska
Pochwalił: 1374 razy
Pochwalony: 5879 razy
Kontakt:

Post autor: Sensibility » wtorek, 8 lipca 2014, 10:29

Dare, fajnie, duże ułatwienie. :ok:


Awatar użytkownika

Dare
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1016
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2011, 20:57
Imię: Adrian
Lokalizacja: Polska
Pochwalił: 405 razy
Pochwalony: 157 razy
Kontakt:

Post autor: Dare » wtorek, 8 lipca 2014, 10:47

Wojtas, PAWEŁ54, Sensibility, :beer:

Zenit, bardzo możliwe, że galeria mediów w Wordpresie jest przeładowana. Na szczęście jak się przygotuje kod HTML z obrazkami, to działa. Zerknę na to w wolnej chwili o co biega.


Nie dawaj glodnemu ryby, daj mu wedke i naucz go lowic...
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy
Urodziny

Post autor: Nadir » piątek, 11 lipca 2014, 04:00

Dare pisze:dorobiłem kilka, przydatnych moim zdaniem, funkcjonalności
Bardzo przydatnych :ok: :brawo:


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat