Forum uwagi

Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Grzyby rzadkie

Post autor: Zenit » niedziela, 16 października 2016, 15:41

Nadir, Ja nie wiem ile razy mam jeszcze tłumaczyć i prosić... są tacy którzy w ciągu kilku dni zrozumieją to o co się ich prosi a są tacy co będą latami i niczego się nie nauczą... Ja jak czegoś nie potrafię a ktoś mi zwraca uwagę to szukam takich co mogą mi pomóc... może syn a może nawet wnuczek pomoże... Trzeba tylko chcieć. Ja myślę że nie będę już dłużej prosił i tłumaczył. To już ostatni raz. Najłatwiej nie szanować miejsca na serwerze... a co mi tam niech on się martwi jak miejsce się skończy...


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Grzyby rzadkie

Post autor: Nadir » niedziela, 16 października 2016, 16:01

Zenit, powstrzymałem się na razie od dawania ostrzeżenia, bo tak sobie wspominając to zawsze jest tak: jak ja dam Agorszczyk ostrzeżenie, to zaraz jest skarga do Ciebie na mnie, jak Ty dasz - to zaraz jest skarga do mnie na Ciebie ...i jeszcze domagania się usunięcia ostrzeżeń. Nie chce mi się już kolejny raz od nowa przechodzić tego samego :doh: To że Agorszczyk jest tu tyle lat, nie upoważnia do takiego lekceważenia. Myślę że nie ma już co kolejny raz bawić się w "kotka i myszkę". Jeśli będzie to kontynuować, to wiesz co zrobię. Limit ostrzeżeń "z opcją zwrotu" moim zdaniem się wyczerpał.
Zenit pisze:QR_BBPOST Trzeba tylko chcieć.
Chyba właśnie w tym tkwi cały problem :)


Awatar użytkownika

Agorszczyk
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 6043
Rejestracja: sobota, 26 kwietnia 2008, 14:52
Lokalizacja: Zator
Pochwalił: 8 razy
Pochwalony: 1889 razy
Kontakt:

Grzyby rzadkie

Post autor: Agorszczyk » niedziela, 16 października 2016, 22:46

Paweł, Bardzo Cię przepraszam, chyba narobiłam Ci kłopotu. znalazłam lepsze zdjęcie


Nadir, Nie bardzo wiem o co Ci chodzi Ty nigdy mi nie pomogłeś jak miałam problem, To Zenit ustawiał mi album. Zawsze wysyłam zdjęcia pomniejszone 1024x768 i nic nie zmieniam. Proszę nie sugerować, że ja tu kogoś lekceważę. Teraz sama go na nowo utworzyłam i czy jest dobrze?

Geoglossum sp.


Zenit, Jeśli nie chcesz w albumie zdjęć moich czy mojego męża to proszę je wszystkie skasować, możesz to sam zrobić bo ja ze swoich albumów nic nie usuwam. Raz tylko poprosiłam w imieniu mojego Pawła o usunięcie zdjęć radlaczka i był z tego problem. Jestem daleka od stwarzania problemów tej stronie. Proszę mnie o takie rzeczy bezpodstawnie nie podejrzewać. Czy ten "rozmiar zdjęć" moich kilku fotek, aż tak zagraża stronie?


Klasyfikator grzybów
Awatar użytkownika

Agorszczyk
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 6043
Rejestracja: sobota, 26 kwietnia 2008, 14:52
Lokalizacja: Zator
Pochwalił: 8 razy
Pochwalony: 1889 razy
Kontakt:

Grzyby rzadkie

Post autor: Agorszczyk » niedziela, 16 października 2016, 23:01

Nadir, Od kwietnia mam w albumie te same ustawienia i tej samej wielkości zdjęcia jest ich w sumie 44. Sprawdź i powiedz o co Ci chodzi.


Klasyfikator grzybów
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Grzyby rzadkie

Post autor: Nadir » niedziela, 16 października 2016, 23:51

Agorszczyk pisze:QR_BBPOST
Nadir, Nie bardzo wiem o co Ci chodzi Ty nigdy mi nie pomogłeś jak miałam problem

No widzisz, jak ja tu strasznie kłamię... Tłumaczenie (wielokrotne) jakie zasady wstawiania zdjęć u nas obowiązują oraz usuwanie ostrzeżeń, które dostałaś (słusznie zresztą) od Zenita, to zapewne nie jest żadna pomoc :nie:
Agorszczyk pisze:QR_BBPOST Proszę nie sugerować, że ja tu kogoś lekceważę.

Mnie może nie tyle, ale Zenita na pewno. Bo co można powiedzieć o kimś, kto przez kolejne lata nie chce dostosować się do trzech prostych reguł w galerii:

- dłuższy bok zdjęcia nie przekraczający 1024 px, ale nie mniejszy niż 800 px (zalecany rozmiar to 1024)
- wielkość pliku nie większa niż 300 kB (może być znacznie mniejsza, aby to zmniejszanie nie pogarszało znacząco jakości zdjęcia)
- miniatura w galerii ma być o standardowych rozmiarach 120x120 px

Jak to się dzieje, ze wszyscy inni użytkownicy forum, którzy są tu aktywni nawet tylko sezonowo - raz opanowawszy powyższe regułki nie mają z tym na przyszłość najmniejszego problemu, a Ty masz? Czy takie takie trudne do zapamiętania? Na pewno nie. Poziom trudności zapamiętania tego jest nie większy niż trudność zapamiętania np. adresu forum i galerii. Jeżeli masz z pamiętaniem tego aż taki problem, to zapisz sobie te zasady gdzieś w łatwo dostępnym miejscu (np. kartka na lodówce).
Agorszczyk pisze:QR_BBPOST Czy ten "rozmiar zdjęć" moich kilku fotek, aż tak zagraża stronie?

Przy takim podejściu jak powyżej, że przecież nie Ty jesteś niczemu winna - tak, zagraża. Bo każde Twoje kilka fotek zajmuje miejsce gdzie weszłoby kilkanaście. Gdyby każdy użytkownik podchodził w ten sposób, to Zenit musiałby dużo częściej powiększać przestrzeń serwera. A tej przestrzeni nikt za darmo mu nie rozdaje. To kosztuje i nie jest to jednorazowa opłata dająca dożywotnie działanie serwera. Może nie byłoby problemu, gdyby Zenit był arabskim szejkiem mieszkającym na górze złota, ale niestety tak nie jest. To że udostępnia wszystkim nieodpłatnie zasoby, nie oznacza że można z nich korzystać na zasadzie "hulaj dusza, piekła nie ma". Narzucił kiedyś jakieś (nieskomplikowane) reguły i wypada się do nich zastosować. Nierobienie tego jest po prostu lekceważeniem go.


Awatar użytkownika

Agorszczyk
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 6043
Rejestracja: sobota, 26 kwietnia 2008, 14:52
Lokalizacja: Zator
Pochwalił: 8 razy
Pochwalony: 1889 razy
Kontakt:

Grzyby rzadkie

Post autor: Agorszczyk » poniedziałek, 17 października 2016, 00:50

Nadir pisze:QR_BBPOST Bo każde Twoje "kilka fotek" zajmuje miejsce gdzie weszłoby kilkanaście.
Te fotki to zdjęcia wszystkie od kwietnia. Nikt mi w kwietniu nie mówil, że coś jest nie tak. Ja wszystkie zdjęcia wysyłam pomniejszone do wymaganych rozmiarów. W ustawieniach albumów nic nie przestawiam.
Nadir pisze:QR_BBPOST Agorszczyk pisze:
Źródło postu Proszę nie sugerować, że ja tu kogoś lekceważę.

Mnie może nie tyle, ale Zenita na pewno
Nigdy nikogo nie lekceważyłam a już na pewno nie Zenita, zawsze byłam i jestem wobec niego w porządku. Jeśli macie jakieś problemy finansowe to jak zwykle chętnie pomogę, zresztą nie pierwszy raz, bo taki to już ze mnie szejk arabski.

Zenit, Jeśli masz jakieś zastrzeżenia to po prostu trzeba porozmawiać. Na razie nie zmieniłam telefonu zawsze możesz zadzwonić .


Klasyfikator grzybów
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Grzyby rzadkie

Post autor: Nadir » poniedziałek, 17 października 2016, 02:00

Agorszczyk pisze:QR_BBPOST Te fotki to zdjęcia wszystkie od kwietnia. Nikt mi w kwietniu nie mówil, że coś jest nie tak.

Czyli, jak rozumiem, moderatorzy mają Cię dożywotnio niańczyć jak małe dziecko i wszystkiego za Ciebie pilnować. Jeżeli nikt Ci od kwietnia nie mówił, że coś jest nie tak, to może być tylko jedna przyczyna: nikt nie zauważył że ponownie robisz po swojemu, pomimo naszych próśb czynionych na ten temat jesienią 2015, jesienią 2014, jesienią 2013, jesienią 2012 roku...
Agorszczyk pisze:QR_BBPOST zawsze byłam i jestem wobec niego w porządku.

Skoro tak uważasz...
Nic dodać, nic ująć.
Agorszczyk pisze:QR_BBPOST Jeśli macie jakieś problemy finansowe to jak zwykle chętnie pomogę, zresztą nie pierwszy raz, bo taki to już ze mnie szejk arabski.
Po pierwsze jak już to nie my, tylko Zenit, bo ja do serwera nie dokładam ani grosza. Mój wkład to wyłącznie poświęcona praca i czas, za co również nie biorę ani grosza. Robię to wobec Zenita zupełnie nieodpłatnie, więc tym bardziej nie oczekuję płatnych datków od kogokolwiek innego. Jeśli chodzi o "kasę", to nic tu nie dokładam, nic też nie otrzymuję i niczego nie oczekuję. Zenit też nie oczekuje współfinansowania serwera, w ogóle żadnego współfinansowania. Oczekuje tylko uszanowania reguł, które tutaj przyjął.
Szkoda, że nadal nie widzisz problemu w swoim postępowaniu, skoro próbujesz odwrócić sytuację i oferujesz swoją pomoc finansową, zamiast dostosować się do wielokrotnych próśb Zenita i moich takich samych próśb w jego imieniu. Fajnie że kiedyś wspierałaś finansowo tę stronę, ja też to robiłem ...i nie tylko Ty i ja. Ale Zenit dawno już zrezygnował z takiej pomocy, między innymi z powodów takich jak to co Ty obecnie robisz. Zrezygnował z "dofinansowań" w postaci dobrowolnych wpłat od użytkowników, bo ta dobrowolność potem okazywała się nie zawsze być dobrowolnością i prowadziło to do sytuacji, że niektórzy użytkownicy mieli wobec niego różne roszczenia - nie tylko próbowanie narzucania na portalu swoich własnych reguł, ale nawet roszczenia własnościowe. Dlatego wziął na siebie cały ciężar utrzymania serwera i od kilku lat daje sobie z tym radę, a dzięki temu że nie tylko jest autorem i właścicielem, ale też sam finansuje utrzymanie portalu - nie musi nikomu się tłumaczyć z zasad, jakie tutaj wymyślił. Bez obawy, da sobie radę nawet nie będąc szejkiem. Da sobie radę m.in. dzięki temu, że prawie wszyscy użytkownicy trzymają się przyjętych zasad, dostosowali się do nich i nie robią jemu na przekór.
Agorszczyk pisze:QR_BBPOST Zenit, Jeśli masz jakieś zastrzeżenia to po prostu trzeba porozmawiać. Na razie nie zmieniłam telefonu zawsze możesz zadzwonić .

Zastrzeżenia jakie ma Zenit, jasno i wyraźnie Ci tutaj przedstawiłem. Ale to wspaniałomyślnie z Twojej strony, że Zenit może jednak zadzwonić i się Tobie ze wszystkiego osobiście wytłumaczyć :) Kto wie... może zadzwoni... i przeprosi że żyje... :poklon: :roll: Naprawdę, w tym momencie to już publicznie robisz sobie z niego jaja... :doh:


Agorszczyk, jeżeli będziesz nadal upierać się przy swoim i nie dostosujesz się raz na zawsze do wspomnianych reguł, to zablokuję Twoje konta. Dalsze "bicie piany" nie ma tu najmniejszego sensu, ponownych zabaw w dawanie i zdejmowanie ostrzeżeń też już nie będzie.


Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Forum uwagi

Post autor: Nadir » środa, 23 listopada 2016, 20:19

Ależ u mnie forum i portal dziś muli :| Jak kota po kisielu :|
A pozostałe internety chodżą jak rakiety.


Awatar użytkownika

gonzo
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 19027
Rejestracja: poniedziałek, 9 marca 2009, 08:36
Ulubione grzyby: rydze,zieleniatki,kanie oraz drożdże piwne
Lokalizacja: Radomsko
Pochwalił: 3906 razy
Pochwalony: 16712 razy
Kontakt:

Forum uwagi

Post autor: gonzo » środa, 23 listopada 2016, 20:48

Nadir pisze:QR_BBPOST Ależ u mnie forum i portal dziś muli
Nie tylko u Ciebie :)


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Forum uwagi

Post autor: Zenit » środa, 23 listopada 2016, 20:51

Nie wiem u mnie jest ok


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Forum uwagi

Post autor: hittmanka » środa, 23 listopada 2016, 20:51

u mnie też ok :zhm:


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...
Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Forum uwagi

Post autor: Paweł » środa, 23 listopada 2016, 20:54

A u mnie to już nie wiem :zhm: czy internet czy Portal :D . Mam wybór w którą stronę :x złożeczyć ;) .


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Forum uwagi

Post autor: Zenit » środa, 23 listopada 2016, 20:56

Paweł pisze:QR_BBPOST już nie wiem
to przez te wybuchy na słońcu :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

gonzo
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 19027
Rejestracja: poniedziałek, 9 marca 2009, 08:36
Ulubione grzyby: rydze,zieleniatki,kanie oraz drożdże piwne
Lokalizacja: Radomsko
Pochwalił: 3906 razy
Pochwalony: 16712 razy
Kontakt:

Forum uwagi

Post autor: gonzo » czwartek, 15 grudnia 2016, 19:25

Czy poniższe tematy muszą "wisieć" w FAG-u, czy można je wywalić, ewentualnie przenieść ( tylko gdzie )?

http://forum.nagrzyby.pl/viewtopic.php?f=59&t=12027

http://forum.nagrzyby.pl/viewtopic.php?f=59&t=11826

http://forum.nagrzyby.pl/viewtopic.php?f=59&t=12591



Ten temat "spozycjonowany" na ostatnich stronach FAG-u też nie ma sensu

http://forum.nagrzyby.pl/viewtopic.php?f=59&t=12672


Awatar użytkownika

Sysunia
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8040
Rejestracja: sobota, 4 stycznia 2014, 11:13
Imię: Krystyna
Ulubione grzyby: z Czerwonej listy
Lokalizacja: Połaniec
Pochwalił: 4625 razy
Pochwalony: 7606 razy
Kontakt:

Forum uwagi

Post autor: Sysunia » czwartek, 15 grudnia 2016, 19:31

gonzo, :brawo: :brawo: porządki świąteczne?! :ok: :ok:


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat