Zagadki

Awatar użytkownika

grzyby.net
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 635
Rejestracja: niedziela, 24 października 2004, 18:56
Ulubione grzyby: kania, rydze na masełku, prawdziwki w śmietanie :-)
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwalony: 3 razy

Post autor: grzyby.net » wtorek, 24 stycznia 2006, 12:27

...i aby zrekompensować niemożność udziału autora w zagadkach - to chyba najważniejsze :-) Chętnych raczej nie zabraknie :mrgreen:


Jarosław Orłowski
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » wtorek, 24 stycznia 2006, 19:56

Propozycja bardzo dobra - osoba która daje swoje zdjęcie do zagadki dostaje 3 pkt (jak na razie mam co zamieszczać na zagadki ale proszę nadsyłać zdjęcia - propozycje na zagadki na email nagrzyby@gmail - co do odpowiedzi czy mają być tylko po łacinie czy nazwy polskie... wydaje mi się że oczywiście nawa łacińska powinna być podana (może być że dany gatunek ktoś nazwie jakiś wcześniejszym synonimem ważne aby jednoznacznie było wiadomo o jakiego grzyba chodziło - oczywiście gdy ktoś będzie podawał i nazwę polską będzie super choć wiadomo że tu mogą być podane nowe i stare nazwy) Uranio potrzeba napisać pięknie regulamin lutowych zagadek - wiesz mniej więcej jak to ustaliłem - możesz napisać ten regulamin?
Przypominam do 24 godzin poprawna odpowiedz 5 pkt 2 dzień do 48 godziny 3 pkt 3 dzień pow 48 godzin 1 pkt W regulaminie trzeba zaznaczyć że możliwa jest jakaś literówka... trudno kogoś dyskwalifikować za malutki błąd literowy.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

grzyby.net
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 635
Rejestracja: niedziela, 24 października 2004, 18:56
Ulubione grzyby: kania, rydze na masełku, prawdziwki w śmietanie :-)
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwalony: 3 razy

Post autor: grzyby.net » wtorek, 24 stycznia 2006, 20:18

W regulaminie trzeba zaznaczyć że możliwa jest jakaś literówka... trudno kogoś dyskwalifikować za malutki błąd literowy.
Hehe to dobrze, na wypadek gdybym znów podał (przy poprawnej nazwie łacińskiej) poską nazwę "mitrówka błotna" zamiast "mtóweczka błotna" :mrgreen:


Jarosław Orłowski
Awatar użytkownika

Autor tematu
Urania
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2376
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2005, 21:10
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 33 razy
Kontakt:

Post autor: Urania » środa, 25 stycznia 2006, 08:50

Mogę napisać regulamin. :) Dziękuję za wyróżnienie! :P :mrgreen: Czuję się zaszcycona :D i cieszę się, że mogę coś zrobić dla Klubu i Forum. :) Postaram Ci się przesłać wersję regulaminu jeszcze dzisiaj (tylko wieczorem), żeby można było zrobić poprawki... :)


Urania
Przyroda to moje hobby!
Awatar użytkownika

grzyby.net
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 635
Rejestracja: niedziela, 24 października 2004, 18:56
Ulubione grzyby: kania, rydze na masełku, prawdziwki w śmietanie :-)
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwalony: 3 razy

Post autor: grzyby.net » środa, 25 stycznia 2006, 09:54

Witajcie.
Użytkownik "Amanitus" - mój znajomy z Oświęcimia - rozmawiał ze mną przedwczoraj o jego pomysłach na ulepszenie regulaminu. Zamierzał je wczoraj przedstawić na forum, ale widocznie nie miał czasu więc chyba się nie pogniewa, skoro zrobię to za niego - tym bardziej, że (jak pisze Urania) jeszcze dzis ruszą prace nad regulaminem. Uznałem więc, że nie ma na co czekać i przedstawiam poniżej pomysł Amanitusa, który całkowicie popieram i uważam za najlepsze rozwiązanie z dotychczasowych:

Czy jest możliwe, żeby czas liczył się każdemu użytkownikowi indywidualnie, w momencie otwarcia zagadki? Wtedy system uwzględniający szybkość odpowiedzi byłby dopracowany pefrekcyjnie, bo nie liczyłoby się to, czy ktoś będzie miał możliwość zajrzec na forum tóż po opublikowaniu zagadki, tylko to, ile czasu będzie potrzebował na jej rozwiązanie, licząc od otwarcia przez niego strony z zagadką! Wtedy można by np. dawać 5 punktów za odpowiedź ponizej 5 minut, 4 punkty 5-10 minut, 3 punkty 10-20 minut, 2 punkty 20-30 minut i 1 punkt powyżej pół godziny od "wejścia" na zagadkę (to już moja autorska propozycja punktacji hehe). Wtedy osoby, które nie mają czasu wejść o 21:00 na zagadkę, zrobią to następnego dnia rano, ale będą miały szansę dostać 5 punktów (jeśli odpowiedzą w ciągu 5 minut) czyli na przykłąd więcej od osoby, która wejdziena zagadkę od razu o 21:00 ale przez godzinę będzie się zastanawiać nad odpowiedzią (1 punkt). Tym sposobem byłaby premiowana wiedza uczestników - czyli biegłość rozwiązywania zagadek - a nie szybkość z jaką są w stanie pierwsi wejśż na forum o 21:00 (jak jest obecnie, przez co nawet ja znalazłem się na podium hehe choć na tle np Zygmunta jestem całkowitym żółtodziobem) :mrgreen:

System proponowany przez Amanitusa (a przedstawiony powyżej przeze mnie) byłby naprawdę najsprawiedliwszy - lepszy od tego, który sam zaproponowałem i któy obecnie ma być wprowadzony do nowego regulaminu :mrgreen:

Zastanawiam się tylko, czy istnieją techniczne mozliwości zorganizowania zagadek w ten sposób, aby dało się liczyć każdemu użytkownikowi czas od "wejścia" na zagadkę do udzielenia przez niego odpowiedzi... :roll: W tej sprawie niech wypowiedzą się administratorzy :mrgreen:

Pozdrawiam,
Jarek


Jarosław Orłowski
Awatar użytkownika

Waldemar
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 10648
Rejestracja: środa, 1 grudnia 2004, 10:41
Lokalizacja: Skawina
Pochwalony: 847 razy

Post autor: Waldemar » środa, 25 stycznia 2006, 10:21

a jak ktoś zaloguje się jako guest pod innym zewnętrznym adresem IP? Nie będzie widzial tematu zagadki?


Waldek,
Awatar użytkownika

grzyby.net
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 635
Rejestracja: niedziela, 24 października 2004, 18:56
Ulubione grzyby: kania, rydze na masełku, prawdziwki w śmietanie :-)
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwalony: 3 razy

Post autor: grzyby.net » środa, 25 stycznia 2006, 10:26

Chyba można ustawić, aby zalogowanie się do zagadki było konieczne aby na nią wejść? Już teraz forum jest tak ustawione, że żaden "gość" nie moze nic na nim napisać bez zalogowania się... pewnie z tym też by się tak dało...


Jarosław Orłowski

Marta
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1372
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2005, 19:26
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 14 razy

Post autor: Marta » środa, 25 stycznia 2006, 13:45

:569: Z tym naliczaniem minutowym po otwarciu zagadki to już chyba "przesadyzm". Zaraz ktoś napisze, że ma wolne łącze, a np Kociubińska szybsze i należy to uwzględnić i dodać mu 0, 45 pkt :mrgreen: Kurczaczek, im prostszy regulamin tym lepiej , nie dajmy się zwariować :mrgreen:


Awatar użytkownika

grzyby.net
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 635
Rejestracja: niedziela, 24 października 2004, 18:56
Ulubione grzyby: kania, rydze na masełku, prawdziwki w śmietanie :-)
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwalony: 3 razy

Post autor: grzyby.net » środa, 25 stycznia 2006, 13:50

Marta - ale jeśli wprowadzmy zasadę (którą sam zaproponowałem a teraz powolutku się z niej wycofuję, dostrzegając jej liczne wady hehe) że w pierwszym dniu KAŻDY dostanie 5 punktów, to praktycznie nie będzie to żadna rywalizacja - 99% osób odpowiada w ciągu pierwszych 24 godzin wiec ciągle będzie dwudziestokilkuosobowy remis :mrgreen:


Jarosław Orłowski
Awatar użytkownika

Autor tematu
Urania
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2376
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2005, 21:10
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 33 razy
Kontakt:

Post autor: Urania » środa, 25 stycznia 2006, 18:31

Zenit! Tych zagadek będzie cała masa! (mam nadzieję) :mrgreen: Czy nie warto by jednak założyć na poczet naszej punktowanej zabawy osobnej Kategorii Zagadki? Kategoria Jaki to grzyb? pozostałaby dla tych, którzy potrzebują pomocy w oznaczeniu i dla zagadek niepunktowanych. To tylko taka propozycja, ale wydaje mi się, że to "sformalizowałoby" pozytywnie całą zabawę. :mrgreen:


Urania
Przyroda to moje hobby!
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » środa, 25 stycznia 2006, 18:52

Uranio - oczywiście nie tylko będą zagadki konkursowe ale zagadki typu jaki to grzyb bo nie mam pojęcia... :) Co do punktacji nie chciałbym aby punktacja była bardzo skomplikowana w pierwsze 24 godziny 5 pkt nastepne 3 pkt w 3 dniu 1 pkt - Jarek zagadki nie będą znowu tak łątwie i nie wszsycy koniecznie zgadną a zagadek w miesiącu lutym będzie 28 :) Rozumię uranio że na forum chcesz aby była kategoria zagadki - chodzi o te punktowane i tak faktycznie będzie lepiej.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Urania
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2376
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2005, 21:10
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 33 razy
Kontakt:

Post autor: Urania » środa, 25 stycznia 2006, 19:22

Już pracuję nad Regulaminem. :) Staram się go nieco sformalizować. :mrgreen: :roll: Czy wolisz żeby to były bardziej luźne zasady? :?:


Urania
Przyroda to moje hobby!
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » środa, 25 stycznia 2006, 19:27

Uranio - zdaje sie na Twoją opinię :) Ty byłaś motorem, pomysłem zmian Ty teraz bądź głównym projektantem - ja już w wypowiedziach dałem mój zarys zasad Ty zadecyduj :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Urania
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2376
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2005, 21:10
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 33 razy
Kontakt:

Post autor: Urania » środa, 25 stycznia 2006, 19:33

To wybieram formalizację! Żeby wszystko było jasne... :mrgreen: Czy przewiduje sie "kary" :mrgreen: dla osób notorycznie łamiących regulamin? :mrgreen: :wink:

[ Dodano: 2006-01-25, 19:34 ]
Dzięki za zaufanie :!:

[ Dodano: 2006-01-25, 19:34 ]
Na jaki adres mam Ci przesłać ten Regulamin?

[ Dodano: 2006-01-25, 19:36 ]
I jeszcze uwaga: Regulamin powinien być umieszczony w Kategorii z zagadkami, chyba jako ogłoszenie. :roll: Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej. Chodzi mi o to, żeby nikt nie mógł oprócz Administratora tam zmieniać czegokolwiek... :roll: :mrgreen:

[ Dodano: 2006-01-25, 19:57 ]
Czy przewidywana jest nagroda za I miejsce dla najlepszego znawcy roku? :mrgreen:


Urania
Przyroda to moje hobby!
Awatar użytkownika

grzyby.net
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 635
Rejestracja: niedziela, 24 października 2004, 18:56
Ulubione grzyby: kania, rydze na masełku, prawdziwki w śmietanie :-)
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwalony: 3 razy

Post autor: grzyby.net » środa, 25 stycznia 2006, 20:05

Jarek zagadki nie będą znowu tak łątwie i nie wszsycy koniecznie zgadną a zagadek w miesiącu lutym będzie 28
Sądzę szczerze mówiąc, że jeśli każdy będzie miał 24 godziny na udzielenie najwyżej punktowanej odpowiedzi, to taka odpowiedź będzie 1000 razy sprawdzona i w rezultacie pewna :mrgreen: ale pożyjemy, zobaczymy - obym się mylił co do tego kilkunastoosobowego remisu :mrgreen:


Jarosław Orłowski
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat