Świat zwierząt w obiektywie

Awatar użytkownika

poziomka61
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 21 czerwca 2016, 15:43
Imię: Ela
Ulubione grzyby: opieńki, prawdziwki, gołąbki, podgrzybki
Lokalizacja: Mazowsze
Pochwalił: 194 razy
Pochwalony: 179 razy
Kontakt:

Świat zwierząt w obiektywie

Post autor: poziomka61 » piątek, 29 czerwca 2018, 22:47

Sysunia pisze:QR_BBPOST poziomka61, strasznie smutna wiadomość. Nie dziwię się Twoim emocjom. Cóż mogę powiedzieć: trzymaj się i mam nadzieję, że reszcie Twoich pięknych saren nic się nie stanie. :przytul:
Sysunia najgorsza jest bezradność. W normalnym kraju zadzwoniłabym na policję i byłaby afera. Ale tu lobby myśliwskie jest na tyle silne, że kutafon powie tak, jak do nas, że on "nie miał pojęcia, że tu ktoś mieszka" . (fakt jesteśmy dokładnie zarośnięci ale to nie zwalnia gnoja od rozpoznania terenu) Od naszego domu do tej kępy nie ma więcej jak 70 metrów, kozioł nie wykazywał cech które skazywałyby go na odstrzał. Na totalne "udry" nie możemy pójść, jesteśmy daleko, może się znienacka jakiś "kur" pojawić. Po moim dzisiejszym występie mam pewność, że gość nie zbliży się do naszego terenu, ale nie zmieni to tego, co się stało. Kozioł miał pewną, spokojną miejscówkę, a ta łajza złamała wszystkie prawa i zabiła go pod domem, nie mogę się z tym pogodzić.


Blog o życiu na wsi https://antymiasto.blogspot.com/ a jest i instagram https://www.instagram.com/antymiasto/.
Czyli coś dla czytających i coś dla oglądających ;)
Awatar użytkownika

Sysunia
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8040
Rejestracja: sobota, 4 stycznia 2014, 11:13
Imię: Krystyna
Ulubione grzyby: z Czerwonej listy
Lokalizacja: Połaniec
Pochwalił: 4625 razy
Pochwalony: 7606 razy
Kontakt:

Świat zwierząt w obiektywie

Post autor: Sysunia » sobota, 30 czerwca 2018, 08:48

poziomka61 pisze:QR_BBPOST Sysunia najgorsza jest bezradność.
Na pewno. I świadomość, że sytuacja może się powtórzyć.
poziomka61 pisze:QR_BBPOST Na totalne "udry" nie możemy pójść,
I tu się zaczyna, niestety, to inne oblicze wiejskiej sielanki. :(


Awatar użytkownika

poziomka61
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 21 czerwca 2016, 15:43
Imię: Ela
Ulubione grzyby: opieńki, prawdziwki, gołąbki, podgrzybki
Lokalizacja: Mazowsze
Pochwalił: 194 razy
Pochwalony: 179 razy
Kontakt:

Świat zwierząt w obiektywie

Post autor: poziomka61 » sobota, 30 czerwca 2018, 11:18

Sysunia pisze:
poziomka61 pisze:QR_BBPOST Na totalne "udry" nie możemy pójść,
I tu się zaczyna, niestety, to inne oblicze wiejskiej sielanki. :(
Wiem, niestety. Rozumiem również, że zwierzęta selekcyjne są odstrzeliwane bo nie dadzą same rady w naturze. Ale przez myśliwych godnych tego miana - dbających o zwierzynę i las, dokarmiających itd zgodnie z przepisami Ale nie przez takiego śmondala, który stanął na środku drogi pod naszym domem, pod tabliczką "teren prywatny" i mógł go sięgnąć nawet przez okno samochodu. 150 metrów od zabudowań jest dobre 30 metrów za kępą w której mieszkał kozioł. :x a ta menda zrobiła to w odległości 20 metrów od nas. :bicz: :diabel:


Blog o życiu na wsi https://antymiasto.blogspot.com/ a jest i instagram https://www.instagram.com/antymiasto/.
Czyli coś dla czytających i coś dla oglądających ;)
Awatar użytkownika

Sysunia
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8040
Rejestracja: sobota, 4 stycznia 2014, 11:13
Imię: Krystyna
Ulubione grzyby: z Czerwonej listy
Lokalizacja: Połaniec
Pochwalił: 4625 razy
Pochwalony: 7606 razy
Kontakt:

Świat zwierząt w obiektywie

Post autor: Sysunia » sobota, 30 czerwca 2018, 22:30

poziomka61, mam nadzieję, że ten osobnik już nigdy nie pojawi się w Waszym sąsiedztwie. Dzisiaj w lesie widziałam sarniego malucha i to, o ironio, kilkadziesiąt metrów od ambony. Wiadomo, co mi chodziło po głowie, gdy to koźlątko sobie tam buszowało a ja oczywiście gapiłam się na bezdechu, żeby go nie spłoszyć. Mam nadzieję, że żaden pan myśliwy nie wygarnie z flinty [czy czegoś tam] do takiego oseska.


Awatar użytkownika

poziomka61
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 21 czerwca 2016, 15:43
Imię: Ela
Ulubione grzyby: opieńki, prawdziwki, gołąbki, podgrzybki
Lokalizacja: Mazowsze
Pochwalił: 194 razy
Pochwalony: 179 razy
Kontakt:

Świat zwierząt w obiektywie

Post autor: poziomka61 » niedziela, 1 lipca 2018, 00:31

Sysunia pisze:QR_BBPOST poziomka61, mam nadzieję, że ten osobnik już nigdy nie pojawi się w Waszym sąsiedztwie. Dzisiaj w lesie widziałam sarniego malucha i to, o ironio, kilkadziesiąt metrów od ambony. Wiadomo, co mi chodziło po głowie, gdy to koźlątko sobie tam buszowało a ja oczywiście gapiłam się na bezdechu, żeby go nie spłoszyć. Mam nadzieję, że żaden pan myśliwy nie wygarnie z flinty [czy czegoś tam] do takiego oseska.
Sysunia, że nie pojawi się, to wiem. Tutejsi "homomazowiensis" jak ich nazwaliśmy, bo to gnuśny ludek nas otacza, gaszą w oknach światła i udają, że ich nie ma. Te myśliwskie padalce które mają tu koło łowieckie (policyjne!!) myślą, że są panami. A ten się natknął na takich, co zaraz po strzałach wybiegli z domu i zrobili mu taką zjebkę, że położył uszy po sobie, bo Jaśnie Panu Myśliwemu do zakutego łba nie przyszło, że ktoś może znać swoje prawa i go pogonić. Kozła to nie przywróci. Co do Twojego koźlątka przy ambonie, to też strach się bać. Może jednak żaden debil nie wygarnie :( Ale u nas buce postawiły ambonę nad... wodopojem w lesie. :x :diabel: :bicz: Serdecznie nienawidzę gnoi, a jedyny jasny promyk z całej pieprzonej dobrej zmiany to nowe prawo łowieckie, bo tak to chodzili przy ogrodzeniu i sobie strzelali do woli, a jak się pytaliśmy o kierownika polowania pokazywali kpiarsko palcem w niebo :x :x :x Ten wczoraj ewidentnie się przestraszył.
Nie mogę załadować zdjęć, coś nie tak z galerią. Popracowałam dziś nad mapą naszego miejsca pokazującą zasięgi bezpieczeństwa, bo będę robiła raban, ale nie mogę jej wrzucić.


Blog o życiu na wsi https://antymiasto.blogspot.com/ a jest i instagram https://www.instagram.com/antymiasto/.
Czyli coś dla czytających i coś dla oglądających ;)
Awatar użytkownika

Janu$z
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3288
Rejestracja: wtorek, 6 kwietnia 2010, 17:36
Ulubione grzyby: Mleczaj smaczny
Pochwalił: 8 razy
Pochwalony: 1977 razy
Kontakt:

Świat zwierząt w obiektywie

Post autor: Janu$z » niedziela, 1 lipca 2018, 10:26

poziomka61 pisze:QR_BBPOST Ale przez myśliwych godnych tego miana
To bzdura - nie ma takich.
Kupują drogi sprzęt nie po to, żeby pomagać zwierzynie tylko po to, żeby sobie postrzelać i mieć trofea ( a czasem i mięso ).
Żeby usprawiedliwić zabijanie dla sportu - dorabiają ideologie o pomocy zwierzętom.


Awatar użytkownika

poziomka61
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 21 czerwca 2016, 15:43
Imię: Ela
Ulubione grzyby: opieńki, prawdziwki, gołąbki, podgrzybki
Lokalizacja: Mazowsze
Pochwalił: 194 razy
Pochwalony: 179 razy
Kontakt:

Świat zwierząt w obiektywie

Post autor: poziomka61 » niedziela, 1 lipca 2018, 17:53

Janu$z pisze:QR_BBPOST
poziomka61 pisze:QR_BBPOST Ale przez myśliwych godnych tego miana
To bzdura - nie ma takich.
Janusz, wiem, że dzisiejsza populacja zwierzaków nie żyje w prawdziwej naturze. Są takie, których pula genetyczna przeniesie wady na następne pokolenia. Jestem ostatnią osobą, która popiera odstrzały :( Ale wszystkie działania muszą -po pierwsze - być nakierowane na dobro populacji, po drugie jeśli jest się myśliwym, trzeba stosować się do przepisów. Nie trawię "dobrej zmiany", ale przynajmniej trochę muszą się dostosować. W ub. roku pokazywali nam faka, dziś już nie mogą tego zrobić. Znam osobiście myśliwego z Podkarpacia, który sam robi kiszonki dla zwierzaków na zimę, i do łba mu nie wpadnie przypadkowy strzał wbrew przepisom. Tylko że tacy powinni być wszyscy myśliwi. a toto co pęta się po polach, przynajmniej naszych mazowieckich to jakiś obrzydliwy konglomerat pozostałości PRL-u z dzisiejszym pisoklerykalizmem. Sorki, stale mi się "ulewa" po tym, czego byłam świadkiem - gnój, gnój, gnój, nie wiem, jak to się stało, że nie zadzwoniłam na policję. Ale to koło, które tu działa, to koło.... policyjne :(


Blog o życiu na wsi https://antymiasto.blogspot.com/ a jest i instagram https://www.instagram.com/antymiasto/.
Czyli coś dla czytających i coś dla oglądających ;)

sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Świat zwierząt w obiektywie

Post autor: sectroyer » wtorek, 3 lipca 2018, 11:03

poziomka61 pisze:QR_BBPOST Przepraszam, ale nie mam nerwów szukać wątku o tym co nas wkurza
Sysunia pisze:QR_BBPOST poziomka61, strasznie smutna wiadomość. Nie dziwię się Twoim emocjom. Cóż mogę powiedzieć: trzymaj się i mam nadzieję, że reszcie Twoich pięknych saren nic się nie stanie. :przytul:
Nie jestem w żadnym razie miłośnikiem myśliwych, ale... Pamiętajcie, że w naszym kraju jest niestety za mało drapieżników i ktoś musi tą robotę wykonywać :( Zobaczcie co się dzieje z ASF, przypominam, że myśliwi są dodatkowo NAGRADZANI za zabijanie dzików, a i tak brakuje nam myśliwych :(


Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Świat zwierząt w obiektywie

Post autor: Leszek/S » wtorek, 3 lipca 2018, 11:09

sectroyer pisze:QR_BBPOST Pamiętajcie, że w naszym kraju jest niestety za mało drapieżników
Gratuluję znajomości tematu :ok: Proponuję lekturę: https://www.wrp.pl/za-duzo-wilkow/


Awatar użytkownika

poziomka61
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 21 czerwca 2016, 15:43
Imię: Ela
Ulubione grzyby: opieńki, prawdziwki, gołąbki, podgrzybki
Lokalizacja: Mazowsze
Pochwalił: 194 razy
Pochwalony: 179 razy
Kontakt:

Świat zwierząt w obiektywie

Post autor: poziomka61 » wtorek, 3 lipca 2018, 21:00

sectroyer pisze:Zobaczcie co się dzieje z ASF, przypominam, że myśliwi są dodatkowo NAGRADZANI za zabijanie dzików, a i tak brakuje nam myśliwych :(
Sorki, ale ASF tak się rozniosło właśnie dlatego, że myśliwym dano niemalże boskie władze. Jak rok temu wleźli do naszego sadu, 30 metrów od domu, to na pytanie o kierownika polowania, pogardliwie patrząc na nas pokazało toto palcem w niebo. Powinno się zaprzestać całkowicie polowań na dziki, dlatego, że one praktycznie nie mają kontaktu z trzodą chlewną, ale za pośrednictwem myśliwych już tak. Myśliwy nie wie, czy strzela do zdrowego, czy chorego, często idzie do znajomego rolnika, lub sam nim jest i co ? I już mamy nowe ognisko.


Blog o życiu na wsi https://antymiasto.blogspot.com/ a jest i instagram https://www.instagram.com/antymiasto/.
Czyli coś dla czytających i coś dla oglądających ;)

sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Świat zwierząt w obiektywie

Post autor: sectroyer » środa, 4 lipca 2018, 15:07

poziomka61 pisze: Sorki, ale ASF tak się rozniosło właśnie dlatego, że myśliwym dano niemalże boskie władze. Jak rok temu wleźli do naszego sadu, 30 metrów od domu, to na pytanie o kierownika polowania, pogardliwie patrząc na nas pokazało toto palcem w niebo. Powinno się zaprzestać całkowicie polowań na dziki, dlatego, że one praktycznie nie mają kontaktu z trzodą chlewną, ale za pośrednictwem myśliwych już tak. Myśliwy nie wie, czy strzela do zdrowego, czy chorego, często idzie do znajomego rolnika, lub sam nim jest i co ? I już mamy nowe ognisko.
A to już rozmawiamy, czy akcja miała sens, czy nie. Tego nie oceniam. Chodzi tylko o to, że akcja okazała się KLĘSKĄ, mamy za mało myśliwych by taką akcję przeprowadzić :) Nawet jak się myśliwym DOPŁACA, to nie są w stanie osiągnąć zamierzanego celu. Problemów jest znacznie więcej i nie jest to kwestia "uprawnień" :) Po prostu nie podołali i jedyna nadzieja w wilkach, ale to jeszcze chyba wiele pokoleń minie...


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Świat zwierząt w obiektywie

Post autor: Paweł » środa, 4 lipca 2018, 21:19

Leszek/S pisze:QR_BBPOST
sectroyer pisze:sectroyer, QR_BBPOST Pamiętajcie, że w naszym kraju jest niestety za mało drapieżników
Leszek/S, Gratuluję znajomości tematu :ok: Proponuję lekturę: https://www.wrp.pl/za-duzo-wilkow/
/ moja ingerencja w cytat , poprzez pogrubienie i pokolorowanie "kraju"/


Leszek/S, gratuluję ukrytej złośliwości, wyrażonej przy pomocy :ok: - pozornej aprobaty. Proponuję lekturę odnośnie kraju -> https://www.cenyrolnicze.pl/prawo-i-fin ... acje-posla


Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Świat zwierząt w obiektywie

Post autor: Leszek/S » czwartek, 5 lipca 2018, 08:14

Paweł pisze:QR_BBPOST Leszek/S, gratuluję ukrytej złośliwości
Paweł teraz to przeszedłeś sam siebie !! . to stwierdzenie : gratuluję ukrytej złośliwości jest inwektywą :!: i zasługuje na ostrzeżenie !!


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Świat zwierząt w obiektywie

Post autor: Paweł » czwartek, 5 lipca 2018, 09:18

Leszek/S pisze:Leszek/S, QR_BBPOST Paweł teraz to przeszedłeś sam siebie :!: . to stwierdzenie : gratuluję ukrytej złośliwości jest inwektywą :!: i zasługuje na ostrzeżenie :!:
Obrazek Obrazek Obrazek
To jest moje wrażenie, wynikające z kontekstu Twojego wpisu . Pozornie chwalisz sectroyer'a za znajomość tematu :ok: , a równocześnie odsyłasz go do artykułu o wilkach w Bieszczadach - a to nie kraj, tylko niewielki obszar. :!:
Gdybyś nie zmienił tematu z kraju na Bieszczady , nie zwracałbym uwagi.


Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Świat zwierząt w obiektywie

Post autor: Leszek/S » czwartek, 5 lipca 2018, 10:10

Paweł pisze:QR_BBPOST To jest moje wrażenie
Nie interesują mnie Twoje subiektywne wrażenia lecz fakt o posądzenie mnie o jakaś ukrytą złośliwość !! Nie ma tam żadnej ukrytej złośliwości !!
Aktualnym pozostaje, że Twoje stwierdzenie gratuluję ukrytej złośliwości jest inwektywą :!: i zasługuje na ostrzeżenie :!:


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat