Grzyby Dolnego Śląska

Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » środa, 30 sierpnia 2017, 15:15

PawelJeleniaGora pisze:QR_BBPOST Sobota 26.08.2017 Jelenia Góra. Pod Jeleniami. (48/2017) Oj dawno nie byłem w tym lesie, a przecież po drodze same dobra. Jeżyny, czarny bez plus 5 kg śliwek mirabelek na sok i kompot. Ten drugi jako, że robię bez cukru bardzo kwaskowy a przecież śliwki słodziutkie, może dlatego że dodałem kilka czerwonych?. Kolor też czerwonawy. Po drodze odnalazłem jeszcze jedno bardzo rozrośnięte stanowisko czeremchy a co ciekawe znalazłem także takie u mnie w pracy :) .Z grzybków głównie maślaki tam gdzie zawsze i prawdziwki a co ciekawe nie było ani jednego podgrzybka a przecież dzień wcześniej w innym lesie były. Ponad 4 godziny w drodze, wszystko na pieszo, bo do tego lasu nie mam autobusu. W zasadzie to jedzie raz na jakiś czas i zajmuje to 20 minut bo dookoła zabobrza, to już wolę się przejść :) .
Oj mówiłem, że się ojciec zdziwi, że mimo suszy grzybki będą :D Nie wierzył :lol: . Różniste były...



sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: sectroyer » środa, 30 sierpnia 2017, 19:06

PawelJeleniaGora pisze:QR_BBPOST Oj mówiłem, że się ojciec zdziwi, że mimo suszy grzybki będą Nie wierzył . Różniste były...
Ja miałem to samo z żoną, ale ostatnie dwa dni to praktycznie wszędzie coś jest :D :ok:


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » czwartek, 31 sierpnia 2017, 00:44

Środa 30.08.2017 Jelenia Góra. NC/Strzelnica - Łomnica - Pałac Paulinum/Opuszczony staw. (49/2017) Dziś rekordowo w czasie i pełnym słoneczku... 6 godzin i 25 minut :) . Ojciec się napalił i mówił, że pójdzie ze mną, ale ostatecznie stwierdził, że grzybów w takiej suszy nie ma to nie ma po co iść. No i dobrze bo jak mu zawsze mówię, tylko by mnie spowolnił :D . Mówiłem, tłumaczyłem, że w ostatnich latach ciągle tak jest tylko jeszcze gorzej bo w ogóle opadów nie było a grzybki rosły :ok: . Każdy spotkany mówi... sucho! I co z tego jak grzybki mimo takiej suszy zawsze rosły i rosnąć będą, ja się przekonałem o tym kiedyś to wiem. Spotkane w lesie ogólnie 6 osób w tym dwie panie ciągle nawołujące się. Z jedną rozmawiałem a druga za chwilę krzyczy "Jadzia czy jakoś tam - NIC CI SIĘ NIE STAŁO - nie". Póżniej druga pani spotkana więc mówię, że koleżanka daleko jest od pani "To nic tu jest nasze miejsce więc tu przyjdzie". No i :ok: ja jak zawsze widzę, że ktoś chodzi to idę sobie dalej, nie przeszkadzam, nie denerwuję się. Nie wiem jak inni ale ten tekst faceta kiedyś "Tu grzybków nie ma, idż pan do drugiego lasu naprzeciwko" A właśnie tam były a w tym drugim nigdy nic :D :!: . Po pytaniu do grzyboznawcy pierwsze w tym roku maślaki pstre u nas zwane bagniakami.

Pozyskane dodatkowo jarzębina i trochę jeżyn na naleweczkę :) :ok: .
https://www.endomondo.com/users/2698490 ... uts/latest



sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: sectroyer » czwartek, 31 sierpnia 2017, 11:27

PawelJeleniaGora pisze:QR_BBPOST Mówiłem, tłumaczyłem, że w ostatnich latach ciągle tak jest tylko jeszcze gorzej bo w ogóle opadów nie było a grzybki rosły . Każdy spotkany mówi... sucho! I co z tego jak grzybki mimo takiej suszy zawsze rosły i rosnąć będą, ja się przekonałem o tym kiedyś to wiem
Zgodzę się z Tobą, ale tylko częściowo. Teraz w okolicach Łodzi jest susza, a mimo wszystko grzybów nie brakuje (brak czasu na relację :lol: :rotfl: ), ale rok temu najpierw wysuszyło, a potem szybko przyszły przymrozki. Efektem był KOMPLETNY brak podgrzybków itp. :) :ok:


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » niedziela, 3 września 2017, 07:48

Czwartek 31.08.2017 Jelenia Góra. Pod Jeleniami. (50/2017) 50-ste wyjście do lasu w tym roku :) . W drodze pozyskałem jak ostatnio śliwki mirabelki, dziki bez i czeremchę. Znalazłem kolejne jej stanowisko :ok: .



sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: sectroyer » niedziela, 3 września 2017, 21:30

PawelJeleniaGora pisze:QR_BBPOST dziki bez i czeremchę. Znalazłem kolejne jej stanowisko .
Smakuje Ci to ? :) Dla mnie czeremcha jest za gorzka :D A z bzu zrobiłeś nalewkę :?: :zhm:


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » niedziela, 3 września 2017, 22:00

Z bzu nalewki nie robiłem a jak bym zrobił to można ją pić w niedużych ilościach. Co by było gdyby ktoś się dobrał do całej flaszki i wypił od razu. Tak zrobił mój ojciec rok temu z czeremchą :). Nalałem do kieliszka i zostawiłem butelkę w kuchni a po trzech godzinach była pusta :). A zawsze powtarzał, wtedy rok temu, jak przyniosłem tę czeremchę czy ona go nie zabije ?? :D .

Czeremchy nie jem, tylko zawsze 2 sztuki jak idę do lasu to sobie zerwę i zjem. Tyle bez przetworzenia można :ok: . Natomiast na nalewkę przemrażam 2 albo 3 dni w zamrażalniku i powiem, że smakowo jest bardzo dobra.

Miałem trochę wódki i trochę czarnego bzu to fakt zalałem. Ale tego będzie można wypić jednorazowo małą ilość. Na razie trzymam w słoiku przefiltruję i przeleję do małej buteleczki za miesiąc i schowam.



sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: sectroyer » niedziela, 3 września 2017, 22:43

PawelJeleniaGora pisze:QR_BBPOST Natomiast na nalewkę przemrażam 2 albo 3 dni w zamrażalniku i powiem, że smakowo jest bardzo dobra.
Przepis :) Zobaczę, może spróbuję. Po przemrożeniu ta czeremcha już nie tak gorzka :?: :| :zhm:


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » niedziela, 3 września 2017, 22:48

Nie próbowałem. Ja zaś nalewkę robię bez dodatków tylko czeremcha, cukier i rozcieńczony spirytus.



sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: sectroyer » niedziela, 3 września 2017, 22:51

PawelJeleniaGora pisze:QR_BBPOST Nie próbowałem.
To czemu mrozisz :?: :lol: :rotfl: Daj przepis, spróbuję ;)


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » poniedziałek, 4 września 2017, 07:20



Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » poniedziałek, 4 września 2017, 07:24

Niedziela 03.09.2017 Jelenia Góra. Pałac Paulinum - Łomnica - Hurtownia EuroCash. (51/2017) Ludzi w lesie więcej niż w sobotę rano na ryneczku :D . Setki skoczogonków pod grzybkami a tych nie wiele.


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » środa, 6 września 2017, 07:45

Poniedziałek 04.09.2017 Jelenia Góra. Pod Jeleniami. (52/2017) Tyle było co na zdjęciu, wiedziałem, że nie będzie po weekendowym braku grzybków. Za to pozyskany czarny bez na sok i nalewkę, czeremchy nie brałem z braku miejsca w zamrażalniku.

Za to jak wracałem to była akcja. Jedzie chłopak rowerem, minął mnie jakieś 20 metrów z tyłu i ktoś krzyczy cześć oglądnąłem się do tyłu bo myślałem, że to może do mnie. A on do drugiego rowerzysty a tamten zamiast cześć to wziął i go pchnął. Tamten pchnięty zsiadł z roweru a ten drugi zawrócił, coś tam się darli jeden na drugiego i ten popchnięty złapał rower do góry i chciał nim rzucić w tamtego. Byłoby bo gość siedzący na rowerze spadł by i pewnie nie tylko z roweru, ale i ze stromej skarpy prosto na tory!. Trochę się wystraszył i pojechał i do mnie mówi "uważaj pan bo tamten to jakiś psychol jest" ja się nic nie odezwałem, tylko popatrzyłem z politowaniem i sobie pomyślałem przecież to ty go baranie pchnąłeś pierwszy!. Pojechał i tyle.


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » czwartek, 7 września 2017, 22:36

Środa 06.09.2017 Jelenia Góra. Lotnisko - Hurtownia EuroCash - Górka Jelonków - Łomnica - Pałac Paulinum. (53/2017) Kogo spotkałem, jak zwykle panią z rowerem, ciągle się spotykamy :) . Pozyskany dodatkowo czarny bez. Grzybki rosną pojedyńczo, efekt czterogodzinnego spaceru po lesie. Mam trzy stanowiska rokitnika to niebawem trochę pozyskam, dziś patrzyłem jest już :ok: .



sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: sectroyer » sobota, 9 września 2017, 11:07

PawelJeleniaGora pisze:QR_BBPOST Pozyskany dodatkowo czarny bez.
Bardzo dobrze :ok: Ja odpuszczam i teraz przerabiam pomidory, bo czarny bez jeszcze będzie przez kilka tygodni :ok:


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat