Grzyby Dolnego Śląska

Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » niedziela, 13 sierpnia 2017, 07:36

Wtorek 08.08.2017 Jelenia Góra. Lotnisko - Hurtownia EuroCash - Górka Jelonków - Łomnica - Pałac Paulinum. (41/2017) W tym roku ten las u mnie króluję. Jeżyny, miałem zebrać choć trochę a nie przyniosłem ani jednej. Za to zaraz na wejściu jedna pani z rowerem zbierała jeżyny i maliny. No ale w końcu ktoś w lesie grubiej ubrany ode mnie :) . Długie buty, spodnie w nich i kurtka :ok: . Krótka rozmowa i poszedłem dalej. Zaliczyłem też pierwszy upadek i to gdzie nie w lesie a na dróżce leśnej. Tną drzewa znowu na maksa i zostawiają syf, pełno gałęzi na dróżkach i się zaplątałem. Na szczęście nic nie uszkodziłem jakiś siniak na ręce za łokciem i ból na górze lewej stopy, obdarte spodnie na prawym kolanie, ale ogólnie :ok: .


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » niedziela, 13 sierpnia 2017, 23:55

Niedziela 13.08.2017 Jelenia Góra. Lotnisko - Hurtownia EuroCash - Górka Jelonków - Łomnica - Opuszczony Staw. (42/2017) Prawie 5 godzin w trasie. Tną drzewa na potęgę, zniszczyli koleją miejscówkę. Spotkana ta sama pani co ostatnio, dostałem garstkę kurek :ok: . Trochę pogadaliśmy i dalej w drogę. Trochę ludzi chyba przez to, że niedziela w lesie było, nikt prawie nic nie miał lub w ogóle!. Pozyskałem niewielką ilość jeżyn, trochę kurek, 4 maślaki, dwa ceglaki i dwa podgrzybki. W lesie po ostatnich opadach mokro a dziś po południu znowu trochę popadało. Przy ceglakach tej flaszki nie dojrzałem zobaczyłem ją dopiero w domu na zdjęciach, nie jest moja :nie: .
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=eTRAi-LO46g[/youtube]



sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: sectroyer » poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 10:33

PawelJeleniaGora pisze:QR_BBPOST Prawie 5 godzin w trasie.
Ja bym nie wytrzymał, dwie godziny to mój limit :)


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 14:10

Młody jestem 46 :ok: :D



sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: sectroyer » poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 14:11

PawelJeleniaGora pisze:QR_BBPOST Młody jestem 46 :ok: :D
Ja po drugie godzinie to już mógłbym pić jak wielbłąd :D Poza tym u nas na równinie bardziej się to chyba odczuwa ;)


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » wtorek, 15 sierpnia 2017, 00:22

Poniedziałek 14.08.2017 Jelenia Góra. Nowy Krzyż. (43/2017) Dziś 4 godziny na pieszo bez dojazdu do lasu autobusem. Strzyżaki praktycznie zniknęły, raz na jakiś czas jeden się pojawił mimo czarnego ubioru, widać sezon na nie już minął :D :ok: . Wziąłem swoją małą buteleczkę na jeżyny, myślę grzybów tu nie będzie to jeżyn nazabieram i nazbierałem na razie połowę tej buteleczki :lol: . Ale nic to idę dalej na miejscówkę gdzie teren trudny, ciężki do przejścia bo brzózka obok brzózki. Ehhh ile lat mój ojciec z mamą tu chodzili i co... SZOK :shock: wszystko pocięli i jaki syf zostawili, aż to musiałem nagrać i ojcu pokazać co zrobili :!: . Nie to nie przeszła trąba powietrzna to zrobili prywaciarze co tną drzewa na potęgę, ale taki syf zostawiać po sobie?. Kiedyś było ciężko przejść, ale teraz to wszystko zostało zniszczone i w ogóle nie do przejścia :!: . Nie do uwierzenia po prostu co się w Polsce wyrabia, kiedyś tego nie było. Ale nic to idę dalej, grzybków mało to myślę wyjdę na taką ścieżkę gdzie jeżyny powinny być. I wyszedłem tylko drogę pomyliłem i poszedłem nie tą ścieżką co trzeba :D . A stało się tak ponieważ traktor albo kombajn zrobił nową ścieżkę którą poszedłem :lol: . Jak się zorientowałem, że już jestem nie tu gdzie trzeba to myślę trudno, mogę obejść las i dotrzeć na tę drogę, którą maiłem iść. Ale patrzę trawa duża, nic w tym lesie nie rośnie to idę przez pole którym często chodziłem wcześniej. I co ?? Na środku pola trafiłem na piękne, duże i soczyste jeżyny a że nie ma tu drogi to i nikt ich nie zrywał i były w dużych ilościach :!: . W minutę zapełniłem resztę butelki i myślę co dalej, żal zostawić takie dobra. Dobrze, że zawsze na w razie czego noszę w plecaku papierową torebkę, tak jakby kanie się trafiły to żeby mieć coś na zapas. Przesypałem grzybki do torebki i zapełniłem wiaderko jeżynami w 30 minut 3 kg jeżyn plus akupunktura jak kiedyś przy dzikiej róży GRATIS :D :D :ok: . Tylko z tym, że jeżyny łatwiej się zbiera od dzikiej róży, łatwiej oderwać. Krew trochę się lała na końcu patrzę na dłoń a tam co? Oczywiście kleszcz z tych najmniejszych, pstryk i poleciał. Ale, że i tam był?. Fakt często tędy sarny przebiegały. Zrobiłem ogólnie cztery słoje po 3/4 jeżyn. Jeden zalany spirytem, więcej nie miałem na stanie a trzy zasypane cukrem, słoje zakryte gazą i pojutrze zaleję 50% spirytusem.
https://www.endomondo.com/users/26984904/history


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » sobota, 19 sierpnia 2017, 07:08

Czwartek 17.08.2017 Jelenia Góra. Pałac Paulinum - Łomnica - Opuszczony Staw. (44/2017) Pięć godzin w trasie. Pierwsza kontuzja w tym roku, szedłem pod taką górę w lesie i póżniej okazało się, że wyjście tak zarośnięte, że nie da rady przejść, to powrót i z tej góry na dół. Nigdzie nie spadłem, o nic nie uderzyłem, nic nie bolało dopiero na drugi dzień okazuje się, że ja do pracy a tu prawa noga boli od kolana do biodra, pewnie coś naciągnąłem. W pracy przedreptałem a teraz już jest coraz lepiej, ale jakiś ibuprom zażyłem niedawno tak asekuracyjnie. Co do grzybków to garstka kurek, borowik (bliżniacy) o dziwo po raz pierwszy w tym roku całkowicie zdrowe :shock: . Spotkana po raz kolejny ta sama pani z rowerem, miała zebrane 10 borowików, więc może coś ruszy bo dziś w nocy znowu lało.
Ostatnio zauważyłem, że link nie zadziałał teraz powinno być :ok: .

https://www.endomondo.com/users/2698490 ... uts/latest



sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: sectroyer » sobota, 19 sierpnia 2017, 12:25

PawelJeleniaGora pisze:QR_BBPOST Pięć godzin w trasie. Pierwsza kontuzja w tym roku
Nie ma sukcesów bez wyrzeczeń :ok:


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » niedziela, 20 sierpnia 2017, 06:39

Sobota 19.08.2017 Jelenia Góra. Liroy Merlin - Działki Dziwiszów - Nowy Krzyż . (45/2017) Mimo lekkiej kontuzji 3 godziny i 40 minut w drodze, grzybków w tym lesie mało więc wyjście głównie po jeżyny, które zostawiłem ostatnio, trochę pozyskałem. Spotkany facet pyta mnie czy ja na grzybach i pokazuje grzybka, miał goryczaka to mu przekroiłem i niech go spróbuje i co? Mówi, że nie piecze i gorzki nie jest, pokazałem mu jeszcze siateczkę na nodze i spód.



sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: sectroyer » niedziela, 20 sierpnia 2017, 11:21

PawelJeleniaGora pisze:QR_BBPOST Spotkany facet pyta mnie czy ja na grzybach i pokazuje grzybka, miał goryczaka to mu przekroiłem i niech go spróbuje i co? Mówi, że nie piecze i gorzki nie jest, pokazałem mu jeszcze siateczkę na nodze i spód.
Może jemu smakują :lol: :lol: :rotfl: :rotfl:


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » piątek, 25 sierpnia 2017, 22:01

Niedziela 20.08.2017 Jelenia Góra. Lotnisko - Hurtownia EuroCash - Górka Jelonków - Łomnica - Pałac Paulinum. (46/2017)


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » sobota, 26 sierpnia 2017, 00:16

Piątek 25.08.2017 Jelenia Góra. Lotnisko - Hurtownia EuroCash - Górka Jelonków - Łomnica - Pałac Paulinum. (47/2017) Już relacja na bieżąco, bez opóżnień :ok: . Pogoda ładna, słoneczko pięknie grzało :) . 5 godzin w drodze a w samym lesie około 4 godzin. Spotkana a jakże ta sama co zawsze pani z rowerem, my to się mamy :D . Ale nie przeszkadzałem poszedłem dalej ;) . Pierwsze w tym roku kanie i także widziany pierwszy w tym roku muchomor czerwony, oj idzie jesień :( :( :( . Sucho fakt, ale i tak jak w zeszłym roku, maślaki rosną w grupkach po kilka. Ogólnie jest :ok: :ok: :ok: . Jutro inny las w którym w tym roku rzadko bywam "Pod Jeleniami". Liczę na kolejne maślaki :D :lol: :ok: .


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » wtorek, 29 sierpnia 2017, 23:22

Sobota 26.08.2017 Jelenia Góra. Pod Jeleniami. (48/2017) Oj dawno nie byłem w tym lesie, a przecież po drodze same dobra. Jeżyny, czarny bez plus 5 kg śliwek mirabelek na sok i kompot. Ten drugi jako, że robię bez cukru bardzo kwaskowy a przecież śliwki słodziutkie, może dlatego że dodałem kilka czerwonych?. Kolor też czerwonawy. Po drodze odnalazłem jeszcze jedno bardzo rozrośnięte stanowisko czeremchy a co ciekawe znalazłem także takie u mnie w pracy :) .Z grzybków głównie maślaki tam gdzie zawsze i prawdziwki a co ciekawe nie było ani jednego podgrzybka a przecież dzień wcześniej w innym lesie były. Ponad 4 godziny w drodze, wszystko na pieszo, bo do tego lasu nie mam autobusu. W zasadzie to jedzie raz na jakiś czas i zajmuje to 20 minut bo dookoła zabobrza, to już wolę się przejść :) .


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » środa, 30 sierpnia 2017, 07:00

28082017 Jelenia Góra Ojciec przeszedł drogę od lotniska, hurtowni Eurocash aż do pałacu Paulinum. Tylko dróżką leśną bez wchodzenia do lasu.



sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: sectroyer » środa, 30 sierpnia 2017, 12:28

U Ciebie widzę już zdecydowanie jesień :ok:


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat