Grzyby Dolnego Śląska

Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » piątek, 6 października 2017, 22:57

Piątek 06.10.2017 Jelenia Góra. Pod Jeleniami. (65/2017) Orkan szalał wczoraj i efekty są, drzewa powyrywane z korzeniami.


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » niedziela, 8 października 2017, 09:01

Sobota 07.10.2017 Jelenia Góra. Lotnisko - Hurtownia EuroCash - Działki Sudecka. (66/2017) To już chyba ostatnie ceglaki w tym roku?. Podgrzybki niby ładne, ale w domu dużo odpada. Acha i opieńki potrafią mieć robaczki, ktoś robi w całości do słoiczka to ma z robaczkiem :D. Wyglądała ładnie, nieduża bo dużych nie biorę, przekroiłem, dziurki są a z jednej wychodzi i wije się ten biały robaczek :shock: . Powalone drzewa po nawałnicy i w tym lesie są. No i ten ładny konik pracuje w lesie :) .


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » wtorek, 10 października 2017, 00:23

Poniedziałek 09.10.2017 Jelenia Góra. Grabarów - Maciejowa. (67/2017) Kaloryfery grzeją więc roboty jakby mniej :) . No cóż ten zapach w pokoju nie każdemu odpowiada, szczególnie suszonych podgrzybków. Gdy nie zbierałem, nie jadłem i nie chodziłem do lasu, ten zapach był nie do zniesienia dla mnie i nigdy się u mnie w pokoju nie suszyły :) . Teraz sam zbieram to nie ma zmiłuj się :lol: W tym roku pierwszy raz w tych rejonach, miały być kanie, cóż nie było :( Myślałem, że idę dobrą drogą, za masarnią skręt do góry a to ślepa uliczka :) Gęś narobiła tyle hałasu, że aż kobieta ze sklepu wyszła i się pyta gdzie ja tam idę i po co? A ja niewiele myśląc pytam czy kiełbasa jest?! :) :ok: Kobieta w szoku i po chwili pyta a jaka?. No i wszedłem i kupiłem (z dzika i szlachecką a co?), porozmawiałem trochę i poszedłem dalej. A nie kupił bym bo z przodu miał być sklep na widoku a tam zamknięty był więc pomyślałem, że otwierają póżniej. No i tak przez przypadek kupiłem dobrą kiełbaskę, sam za kiełbasą nie jestem, ale mój ojciec to tylko mięso, czosnek i nic więcej. Ale kiełbasa ogólnie dobra była, spróbowałem i :ok: . Póżniej poszedłem drogą przez pola i dotarłem tam gdzie zamierzałem, trochę krętymi dróżkami ale jednak. Teraz będę wiedział, trzeba jeden przystanek wcześniej wysiąść, no chyba, że udam się po kiełbaskę :).


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » czwartek, 12 października 2017, 07:07

Środa 11.10.2017 Jelenia Góra. Pod Jeleniami. (68/2017) Zamiast torami wróciłem działkami, pierwszy raz tędy szedłem.To na zdjęciu to pewnie aronia?. [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fyTjJjlT7wE[/youtube]


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » piątek, 13 października 2017, 00:38

Czwartek 12.10.2017 Jelenia Góra. Pałac Paulinum - Działki Sudecka. (69/2017) Kurki powróciły, ja co prawda dwie sztuki, ale woła mnie taki pan i pokazuje mnóstwo kurek a jeszcze miał trochę do zerwania :ok: . To już było na końcu mojej drogi, widzę pana kucniętego, coś tam zbierającego to myślę już sobie spokojnie niezauważony przejdę i już prawie się udało, ale ostatecznie mnie zobaczył i zawołał. To podszedłem i zobaczyłem czy przypadkiem to nie lisówki bo ich teraz pełno rośnie. I mówi do mnie wczoraj Pod Jeleniami mnóstwo opieniek :) a ja na to też tam wczoraj byłem :) :ok: . Kupiłem bilet na MZK na 13 dni to sobie jeżdzę co raz :).


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » piątek, 13 października 2017, 23:59

Piątek 13.10.2017 Jelenia Góra. Pod Jeleniami. (70/2017) Kobieta, starsza pani tachała 3 torby opieniek :ok: . Ogólnie jak wszędzie nie do wyniesienia, rosną hurtowo :) :ok: . Wszystkie opieńki, które pozyskałem w tym roku zrobiłem w słoikach w solance, jeszcze nie zjadłem ani jednej. Mam nadzieję, że będą :ok: nigdy tak nie robiłem. W ogóle zapach opieńki mi nie odpowiada. Zebrałem dla ojca, a jakie będą czas pokaże, może się do nich przekonam po usmażeniu na cebulce i z pieczonym kurczakiem :beer: . Policja robi co chce, stanęli samochodem i całą dróżkę zablokowali jak się wychodzi z lasu i... lunch mieli :lol: . Spokojna okolica więc co im szkodzi postać :D .


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » czwartek, 19 października 2017, 08:33

Środa 18.10.2017 Jelenia Góra. Działki - NC - Strzelnica - Hurtownia EuroCash - Lotnisko. (71/2017) Chyba już po grzybach?. Jeśli tak to dość szybko w tym roku. W 2016 pierwsze opieńki pokazały się dopiero 27.10 a tym roku opieńki są już od dwóch tygodni. To samo z boczniakiem, który rośnie co rok na pieńku niedaleko bloku, już dziś jest staruszkiem. Zaś w roku 2015 kanie gwiażdziste były 17.11 a podgrzybki 28.11. W lesie tylko liście spadają, tak trochę ponuro jest. Ciepło się zrobiło i znowu pełno strzyżaków, nie tak jak w lipcu, ale jednak. Chyba w tym roku ostatni raz byłem w tym lesie, jeszcze pewnie na początku listopada wrócę przez ten las wracając z cmentarza.


Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: Wojtas » piątek, 20 października 2017, 22:21

PawelJeleniaGora pisze:QR_BBPOST Środa 18.10.2017 Jelenia Góra. Działki - NC - Strzelnica - Hurtownia EuroCash - Lotnisko. (71/2017) Chyba już po grzybach?. Jeśli tak to dość szybko w tym roku. W 2016 pierwsze opieńki pokazały się dopiero 27.10 a tym roku opieńki są już od dwóch tygodni. To samo z boczniakiem, który rośnie co rok na pieńku niedaleko bloku, już dziś jest staruszkiem. Zaś w roku 2015 kanie gwiażdziste były 17.11 a podgrzybki 28.11. W lesie tylko liście spadają, tak trochę ponuro jest. Ciepło się zrobiło i znowu pełno strzyżaków, nie tak jak w lipcu, ale jednak. Chyba w tym roku ostatni raz byłem w tym lesie, jeszcze pewnie na początku listopada wrócę przez ten las wracając z cmentarza.
Rewelacyjny filmik :ok:


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: Zenit » piątek, 20 października 2017, 23:14

Wojtas pisze:QR_BBPOST Rewelacyjny filmik
Tam mnie to zainteresowało co piszesz że jak nigdy oglądałem od początku do końca - faktycznie :ok: Na Yutubie jest wiele super filmików.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » sobota, 21 października 2017, 20:57

No co, przecież na żywca nie będę nagrywał jak właściciele tego pięknego konika byli na miejscu. Ale tu jest ładnie, bo oni byli gdzie indziej :).
Ten jest z tych mniejszych koni, bo kolega to widział w lesie takiego wielkiego.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%84_zimnokrwisty

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polski_ko ... mnokrwisty


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » sobota, 21 października 2017, 21:27

Zenit a dzięki za taki post o żółtoporym, nie wiem gdzie to czytałem, ale czytałem i wiedzę o grzybkach powiększyłem :) :ok: . Facet z ceglakami a pod spodem żółtopore i że jego żona nie chce ceglaków jeść. A okazało się, że żółtopore miał na dole siatki!. Ja ich u mnie nigdy nie widziałem aż do tego roku, kiedy trafiły się 3 sztuki i teraz uświadamiam znajomych o żółtoporych bo przecież to grzybek łudząco podobny do ceglastoporego.

To samo z kanią czubajką czerwieniejącą, pani z pracy znalazła, zjadła jako ogólnie pojętą kanie. Brzuszek bolał a pytam czy czasami po przekrojeniu nie czerwieniała? I owszem.

Kurczę, ale ten jest ciekawy

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sinoblaszek_truj%C4%85cy


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: Zenit » niedziela, 22 października 2017, 10:37

PawelJeleniaGora pisze:QR_BBPOST Kurczę, ale ten jest ciekawy

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sinoblaszek_truj%C4%85cy
no proszę naprawdę nie można brać tego co jest w wiki bo mój żart primaprisilowy został uznany za fakt... Oj muszę komuś napisać żeby nie pisał a o moich żartach primaaprisilowych.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » niedziela, 22 października 2017, 11:51

Acha :doh: .


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » piątek, 27 października 2017, 22:57

Piątek 27.10.2017 Jelenia Góra. Pod Jeleniami. (72/2017) Padał deszcz, wiał wiatr więc pogoda nie rozpieszczała :) . Jak dochodziłem do Tesco to tak lunęło, że już myślałem, że zrezygnuję. No, ale wyszedłem i tylko delikatnie kropiło, więc poszedłem. Doszedłem do lasu i znów lunęło, ale już drzewa mnie chroniły :) :ok: . Grzybków nie było w ogóle, choć o dziwo spotkałem w taką pogodę jedną starszą panią, mówiła, że ma podgrzybki, ale nie widziałem więc nie potwierdzam. Nazbierałem dzikiej róży około 1,5kg na winko i trochę miechunki pospolitej. W tych okolicach dziś byłem...

http://www.jelonka.com/news,single,init,article,71645


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby Dolnego Śląska

Post autor: PawelJeleniaGora » wtorek, 31 października 2017, 21:35

Poniedziałek 30.10.2017 Jelenia Góra. NC - Strzelnica - Hurtownia EuroCash - Lotnisko. (73/2017) Zamiast powrotu z cmentarza autobusem, pewnie zatłoczonym wybrałem drogę przez las. A w lesie co? Tor przeszkód, tyle powalonych drzew nigdy nie widziałem :shock: . Grzybki objedzone, ale zdrowe, żadnych strzyżaków, komarów i innych. Pięknie, tylko trochę jeszcze wiało.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat