GORCZAŃSKI PARK NARODOWY CZY BABIA GÓRA PROSZĘ O PORADY


Autor tematu
Bolteus
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 2
Rejestracja: środa, 11 października 2017, 11:35
Imię: Bartek
Ulubione grzyby: Prawdziwki

GORCZAŃSKI PARK NARODOWY CZY BABIA GÓRA PROSZĘ O PORADY

Post autor: Bolteus » środa, 11 października 2017, 12:06

Witam,

Mam na imie Bartek i jestem nowym użytkownikiem tego świetnego forum i odrazu chciałbym się was poradzić. W zeszłym tygodniu wybrałem się ze znajomym na całodniowy wypad na grzyby. Pokonaliśmy trase od Zubrzycy górnej do Śmietanowej polany. Las po drodze był piekny natomiast okropnie wychodzony i i po całodniowym chodzeniu znalezlismy dosłownie kilka prawdzików a koszyk zapełniliśmy rydzami i opienkami. W związku z tym że dolnce częsci babiej góry są bardzo wychodze to chciałbym zapuścić się bardziej w głąb lasu i chciałym uderzyć w tereny mniej wychodze przez wiekszość osób.

Mam Nawgicje Garmin etrex30 więc żaden teren nie jest mi straszny.

Czy warto wybrać sie w głąb parku Babiogórskiego czy parku gorczanskiego? (Moje przemyślenia na ten temat jest taki że gorczański może być lepszy ze wzgledu na to ze gory są niższe więć w lasach jest stosunkowo cieplej)

Czy mógłby mi ktoś polecić ewentualnie podejście do proponowanego przez parku narodowego lub las? (ewentualna z" A "do" B "również mile widziana)Tak aby trafił na te "najmniej wychodze" lasy.


Chciałbym zakończyć ten sezon pełnym koszykiem prawdzików dlatego wszelkie wskazówki mile widziane za które z góry wam dziekuje!

Pozdrawiam
Bartek


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

GORCZAŃSKI PARK NARODOWY CZY BABIA GÓRA PROSZĘ O PORADY

Post autor: Paweł » środa, 11 października 2017, 17:29

[ref]Bolteus[/ref], oba obszary to Parki Narodowe :!: , za wyjątkiem otuliny :) .Zbieranie runa leśnego to ryzyko , a mandat może być słony. Wokół masz tyle lasów , tylko ustal ten właściwy. :|



Autor tematu
Bolteus
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 2
Rejestracja: środa, 11 października 2017, 11:35
Imię: Bartek
Ulubione grzyby: Prawdziwki

GORCZAŃSKI PARK NARODOWY CZY BABIA GÓRA PROSZĘ O PORADY

Post autor: Bolteus » czwartek, 12 października 2017, 11:07

Paweł pisze:QR_BBPOST [ref]Bolteus[/ref], oba obszary to Parki Narodowe :!: , za wyjątkiem otuliny :) .Zbieranie runa leśnego to ryzyko , a mandat może być słony. Wokół masz tyle lasów , tylko ustal ten właściwy. :|
Dzięki za odpowiedz. Właśnie dlatego ten wpis na forum z prośbą o pomoć w ustaleniu tego własciwego lasu. Czy mógłbys mi doradzić? Duży, nie przechodzony las na terenie małopolski gdzie jest szansa na zapełnienie koszyka prawdzikami?


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

GORCZAŃSKI PARK NARODOWY CZY BABIA GÓRA PROSZĘ O PORADY

Post autor: Paweł » czwartek, 12 października 2017, 15:50

Bolteus pisze:QR_BBPOST Czy mógłbys mi doradzić?
[ref]Bolteus[/ref], spójrz na moją lokalizację :) , cóż ja z nizin mam Tobie doradzić :zhm: . Trochę mieszkańców małopolski jest na Forum , a szaleją po Beskidach - Wyspowym , Niskim , ale odrębna kwestia , czy podzielą się wiedzą ;) .


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

GORCZAŃSKI PARK NARODOWY CZY BABIA GÓRA PROSZĘ O PORADY

Post autor: Zenit » czwartek, 12 października 2017, 23:33

Bolteus pisze:QR_BBPOST Czy mógłbys mi doradzić
Udaj się w lasy okolic np Limanowej lub Myślenic teraz jest jeszcze szansa na borowiki.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat