Gdzie na grzyby z dzieciaczkami


Autor tematu
Ramadaj
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 7 września 2013, 22:45
Ulubione grzyby: Borowik ceglastopory, Czubajka kania,Koźlarz babka, Koźlarz czerwony, Maślaki.
Lokalizacja: Żywiec
Pochwalony: 9 razy

Gdzie na grzyby z dzieciaczkami

Post autor: Ramadaj » sobota, 7 września 2013, 23:00

Witam
Szukam fajnych miejsc na na grzybobranie z udziałem dzieci. Jestem z Żywca gdzie najlepiej pojechać?

Byłem już kilkakrotnie w różnych lasach ( okolice Kocierza, Okolice Tresnej, Grojec ) lecz efekty dziecięcego zbierania marne . Dosłownie parę prawych i troszkę kozaków.

Proszę o poradę.



Autor tematu
Ramadaj
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 7 września 2013, 22:45
Ulubione grzyby: Borowik ceglastopory, Czubajka kania,Koźlarz babka, Koźlarz czerwony, Maślaki.
Lokalizacja: Żywiec
Pochwalony: 9 razy

Pytanie

Post autor: Ramadaj » niedziela, 15 września 2013, 11:34

Czym jest spowodowane jest iż tak liczna jest liczba odpowiedzi? :-(

PS: Chciałbym pojechać na Słowację gdzie najlepiej jechać ?


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » niedziela, 15 września 2013, 18:27

Ramadaj, teraz poczekaj na Zenita wrócił z Orawy :) tereny słowackie zna wyśmienicie :D może uchyli rąbka tajemnicy :lol:
Wpisz swoją lokalizację ,będzie łatwiej ;)


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » niedziela, 15 września 2013, 18:37

Ramadaj pisze:PS: Chciałbym pojechać na Słowację gdzie najlepiej jechać ?
powiem tak... Słowacy mają nas już dość w swoich lasach wcale się im nie dziwię... jest nas tam coraz więcej jak mrówek... gdy dziś widziałem samochody które wyjeżdżały po łąkach pod sam las , puszki po naszym piwie to scyzoryk mi się otwierał ale nie do grzybów... Prawdę mówiąc nie chcę nikomu nic radzić na Słowacji jest dużo pięknych dolinek - wystarczy popatrzeć na mapkę google satelitarą i poszukać - jedno co radzę nie wjeżdżajcie broń boże poza zakazy wjazdu no chyba że mace wolne euro do wydania... Na miejscu straży leśnej waliłbym takie mandaty że .... I te puszki po naszym piwie... i Słowacy mają nas kochać za zaśmiecanie swoich lasów ?


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

Autor tematu
Ramadaj
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 7 września 2013, 22:45
Ulubione grzyby: Borowik ceglastopory, Czubajka kania,Koźlarz babka, Koźlarz czerwony, Maślaki.
Lokalizacja: Żywiec
Pochwalony: 9 razy

Post autor: Ramadaj » niedziela, 15 września 2013, 19:21

powiem tak... Słowacy mają nas już dość w swoich lasach wcale się im nie dziwię... jest nas tam coraz więcej jak mrówek... gdy dziś widziałem samochody które wyjeżdżały po łąkach pod sam las , puszki po naszym piwie to scyzoryk mi się otwierał ale nie do grzybów... Prawdę mówiąc nie chcę nikomu nic radzić na Słowacji jest dużo pięknych dolinek - wystarczy popatrzeć na mapkę google satelitarą i poszukać - jedno co radzę nie wjeżdżajcie broń boże poza zakazy wjazdu no chyba że mace wolne euro do wydania... Na miejscu straży leśnej waliłbym takie mandaty że .... I te puszki po naszym piwie... i Słowacy mają nas kochać za zaśmiecanie swoich lasów ?
Zenit w Twojej odpowiedzi nie ma nic o czym bym nie wiedział niestety jest to prawda.Zapomniałeś jeszcze dodać że Słowacy widząc Polskie blachy tną opony . To samo jest nad wodami, jestem zapalonym wędkarzem i wchodząc na łowisko około godziny sprzątam miejscówkę. Zostawianie śmieci za sobą dla niektórych jest normalnością i nie widzą w tym nic złego. Zawsze mogą powiedzieć że to już było. Ale nie jest to regułą są jeszcze takie osoby które chcą aby nasze dzieci nie chodziły po jednym wielkim śmietniku. Dla mnie nie ma nic lepszego jak piknik w lesie zawsze po parogodzinnym marszu na świeżym powietrzu nasze pociechy nabierają takiego apetytu że nawet najprostsza kanapka jest zjadana jak coś najlepszego na świecie. I zawsze pakujemy wszystkie nasze śmieci do plecaka i w domu dopiero trafiają do pojemnika .
Moim zdaniem -"Czym skorupka nasiąknie za młodu, tym na starość trąci".



Autor tematu
Ramadaj
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 7 września 2013, 22:45
Ulubione grzyby: Borowik ceglastopory, Czubajka kania,Koźlarz babka, Koźlarz czerwony, Maślaki.
Lokalizacja: Żywiec
Pochwalony: 9 razy

Post autor: Ramadaj » niedziela, 15 września 2013, 19:34

PAWEŁ54 pisze:Ramadaj, teraz poczekaj na Zenita wrócił z Orawy :) tereny słowackie zna wyśmienicie :D może uchyli rąbka tajemnicy :lol:
Wpisz swoją lokalizację ,będzie łatwiej ;)
Lokalizacja wypełniona dzięki za podpowiedź.
Pozdrawiam


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » niedziela, 15 września 2013, 19:41

Ramadaj pisze:"Czym skorupka nasiąknie za młodu, tym na starość trąci".
masz rację dlatego zawsze liczę że kiedyś to się zmieni dziś za jakimś bałaganiarzem zabrałem alumuniowe puszki z piwa Żywiec... nie maił siły wynieść ją z lasu a zarazem dał informację "nasi tu byli" ...


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » niedziela, 15 września 2013, 19:43

Ramadaj, Podam Ci fajne namiary na dolinkę do spaceru z dziećmi ale na priv.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

Autor tematu
Ramadaj
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 7 września 2013, 22:45
Ulubione grzyby: Borowik ceglastopory, Czubajka kania,Koźlarz babka, Koźlarz czerwony, Maślaki.
Lokalizacja: Żywiec
Pochwalony: 9 razy

Post autor: Ramadaj » niedziela, 15 września 2013, 20:00

Zenit pisze:Ramadaj, Podam Ci fajne namiary na dolinkę do spaceru z dziećmi ale na priv.
Z góry dziękuję nie znam tamtych terenów i nie chciał bym katować dzieci kilkunastogodzinnym spacerem. Oczywiście jak nie ma grzybów to i tak wycieczka jest zaliczana do udanych ale jak są to zawsze potem można się pochwalić w przedszkolu.

Ps: Byliśmy dzisiaj w okolicy Zimnika okolice Lipowej koło Żywca idąc właśnie na miejsce gdzie moje głodomorki mogły by w spokoju usiąść i zjeść trafiliśmy na idealne miejsce Z kozakami wszystko w borowinie ukryte. Tak więc po posiłku z nosem w trawie zbieraliśmy Kozaki. Wynik rewelacyjny biorąc pod uwagę że wystartowaliśmy po 12:00 dojście do miejsca około 2 godzinki ale naprawdę warto i nigdy nie widziałem tyle Salamandr Plamistych w jednym miejscu no i zatrzęsienie kleszczy w tych okolicach tak więc przestroga dla innych uważać na pociechy które idąc obok nas.



Autor tematu
Ramadaj
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 7 września 2013, 22:45
Ulubione grzyby: Borowik ceglastopory, Czubajka kania,Koźlarz babka, Koźlarz czerwony, Maślaki.
Lokalizacja: Żywiec
Pochwalony: 9 razy

Post autor: Ramadaj » sobota, 5 października 2013, 19:29

Witam

Udało mi się w końcu wybrać na miejscówkę poleconą . Piękne miejsce dziękuję CI Zenit. :ok:


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » sobota, 5 października 2013, 19:36

Ramadaj pisze:Udało mi się w końcu wybrać na miejscówkę poleconą . Piękne miejsce dziękuję CI Zenit. :ok:
Cieszę że mogłem pomóc. :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat