Trójmiasto i okolice.

Awatar użytkownika

Agusi1
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 13 września 2011, 12:46
Lokalizacja: pomorze
Pochwalony: 2 razy
Kontakt:

Post autor: Agusi1 » piątek, 5 października 2012, 10:54

Pogoda nie a specjalna w sumie dobrze, że deszcz ale zimne noce nie wróżą nic dobrego :placze:



jrk999
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 18 września 2012, 11:36
Pochwalony: 1 raz

Post autor: jrk999 » sobota, 6 października 2012, 12:59

No własnie - jak było ciepło, to sucho, a teraz odwrotnie :( . W tym roku "najefektywniejsze" zbiory miałem .... z trawnika na moim osiedlu. Kilka minut - 40-50 ładniutkich maślaków i tak co kilka dni.



emik
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 7 października 2012, 00:30

Post autor: emik » niedziela, 7 października 2012, 00:47

Witam
A jednak nie jest aż tak źle ;)
Wczoraj w powiecie kartuskim popołudniowy spacer po lesie zaowocował 80 podgrzybkami 30 opieńkami i 1 kurką :D
Ciekawe ile by się tego nazbierało z rana? ;) bo grzybiarzy było sporo :)



jrk999
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 18 września 2012, 11:36
Pochwalony: 1 raz

Post autor: jrk999 » niedziela, 7 października 2012, 09:34

:ok: :brawo:


Awatar użytkownika

NomenOmen
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 36
Rejestracja: sobota, 17 września 2011, 16:26
Ulubione grzyby: Borowiki, podgrzybki, koźlarze
Lokalizacja: pomorskie
Pochwalony: 1 raz

Post autor: NomenOmen » niedziela, 7 października 2012, 17:56

Agusi1 pisze:zimne noce nie wróżą nic dobrego :placze:
Rzeczywiście, nie tylko noce, ale generalnie jak wchodzi się do lasu po południu, to czuć chłód.
emik - miałeś farta z tymi podgrzybkami. Ja generalnie do lasu chodzę już raczej na spacerki niż na grzybobranie (ale oczywiście małe wiaderko i nożyk zabieram :p ). Dziś pojechałem z rodzinką i "przy okazji": 3 borowiki (zdobycz 11 letniego syna), 5 czubajek kań, 5 maślaków zwyczajnych, 1 kurka, 10 podgrzybków brunatnych i 1 zajączek. Do tego ze 30 - 40 złotawych i kilka miodówek, ale tych grzybków nie zbieram.


Czujesz to? To grzyby, synu. Nic na świecie tak nie pachnie. Uwielbiam zapach grzybów o poranku.

jrk999
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 18 września 2012, 11:36
Pochwalony: 1 raz

Post autor: jrk999 » sobota, 13 października 2012, 12:12

Witam, w zasadzie są tu dwa wątki porywające się "obszarowo" - ten i "Bory Tucholskie.
Jako, że nie wiem gdzie powinienem umiescic swój post, umieściłem go w "Borach Tucholskich" a tu kopiuję:

--------------------------------------------------------------------------------

Niestety na północy nadal słabo z grzybami Wczoraj byłem w okolicach Dziemian - po 6 godzinach i przejściu 7,3 km - Podgrzybki X 130 (ok 90% całych zbiorów), poza tym kilkanaście Kurek i Koźlarzy, 1 x Kania, kilka Maślaków, 0 Borowików (nie licząc Borowików Ceglastoporych). W lesie początkowo bardzo zimno - jak zaczynałem wędrówkę - minus 3 stopnie.



Autor tematu
ab48
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2012, 20:31
Ulubione grzyby: każdy jadalny
Lokalizacja: Gdynia
Pochwalony: 2 razy

Post autor: ab48 » niedziela, 14 października 2012, 19:21

Planowany wypad na grzyby w sobotę z wiadomych względów nie wypalił wiec pozwoliłem sobie dzisiaj pospacerować po mojej starej miejscówce. ostatnio byłem tam 2 tygodnie temu i...nie poznałem miejsca...Drwali wyrąbali kawał lasu....katastrofalny widok..znajome drzewa pod którymi odpoczywałem skończyły swój żywot..masakra. A z grzybkami tak na 4+.....uzbierałem cały kosz, tym razem tylko kilka rydzy, reszta kozaki, podgrzybki, kurki, dwie kanie. Ani jednego prawdziwka, z maślakami tez kiepsko.



Krzysztof72
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 16 października 2012, 16:40
Ulubione grzyby: Prawdziwki,zielonki,podgrzybki
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Krzysztof72 » wtorek, 16 października 2012, 18:29

Witam serdecznie.Od roku mieszkam w Rumi.Wcześniej mieszkałem Szczecinku gdzie było masę różnorodnych lasów.próbuję znaleźć jakieś miejsca na grzyby.Byłem w okolicach Dębogórza-nawet jest tam fajny kawałek lasów,ale bardzo mały i za bardzo nic nie znalazłem(razem z żoną kilkanaście sztuk)Jutro sie wybieram rowerkiem w okolice Głodówka(koło Łężyc)Może znacie jakieś lasy gzie można uderzyć z Rumi(nie mam samochodu ale chętnie jeżdżę rowerem czy też eskmkami-trochę myślę o Strzebielinie.Pozdrawiam serdecznie


krzysztof72
Awatar użytkownika

Agusi1
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 13 września 2011, 12:46
Lokalizacja: pomorze
Pochwalony: 2 razy
Kontakt:

Post autor: Agusi1 » wtorek, 16 października 2012, 21:58

w tym roku zakończyłam już grzybobranie - za zimno się robi , może od dwóch dni temp spada do 8 stopni , ale w zeszłym tygodniu było - 1 więc dla grzybów w lesie to zabójstwo :)

Szkoda, ale cieszę się tym co mam.



jrk999
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 18 września 2012, 11:36
Pochwalony: 1 raz

Post autor: jrk999 » wtorek, 16 października 2012, 23:51

Trochę więcej wiary i nadzieji ;-)
Ja jescze raz spróbuję w piątek.


Awatar użytkownika

NomenOmen
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 36
Rejestracja: sobota, 17 września 2011, 16:26
Ulubione grzyby: Borowiki, podgrzybki, koźlarze
Lokalizacja: pomorskie
Pochwalony: 1 raz

Post autor: NomenOmen » piątek, 19 października 2012, 20:31

Krzysztof72 pisze:Może znacie jakieś lasy gzie można uderzyć z Rumi
Na początek proponuję najbliższe okolice Rumi. Przejść się na południowy zachód (Szmelta, Łężyce). Teraz znajdziesz tam (w lesie liściastym) właściwie same podgrzybki złotawe. Jak trafisz miejsce, do którego jeszcze żaden grzybiarz nie dotarł, to znajdziesz sporo opieniek. A w przyszłym roku musisz patrolować częściej ten las, bo są tam dobre miejsca prawdziwkowe. Możesz też przejść się w kierunku Redy bądź Gdyni. Lasy są całkiem spore.
Pomysł ze Strzebielinem jest dobry. Nie dość, że to dobre lasy pod względem grzybków, to również bardzo ładne (przełom rzeki Łeby). Ja już ładnych parę lat tam na grzybach nie byłem, ale wspomnienia mam stamtąd sympatyczne.


Czujesz to? To grzyby, synu. Nic na świecie tak nie pachnie. Uwielbiam zapach grzybów o poranku.

jrk999
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 18 września 2012, 11:36
Pochwalony: 1 raz

Post autor: jrk999 » sobota, 20 października 2012, 12:30

Agusi1 pisze:w tym roku zakończyłam już grzybobranie - za zimno się robi , może od dwóch dni temp spada do 8 stopni , ale w zeszłym tygodniu było - 1 więc dla grzybów w lesie to zabójstwo :)
Jeszcze nie zabójstwo, wczoraj byłem w okolicach Dziemian. Może szału nie było, ale po 4 km i 4 godzinach pełny kosz - ok 120 Podgrzybków, kilkanaście Koźlarzy, garść Kurek i dwa Prawdziwki. I pogoda piękna.


Awatar użytkownika

NomenOmen
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 36
Rejestracja: sobota, 17 września 2011, 16:26
Ulubione grzyby: Borowiki, podgrzybki, koźlarze
Lokalizacja: pomorskie
Pochwalony: 1 raz

Post autor: NomenOmen » piątek, 23 sierpnia 2013, 15:35

Witam grzybiarzy z okolic Trójmiasta w nowym sezonie. Wczoraj po raz pierwszy w tym roku wybrałem się do lasu na grzybowy rekonesans i poniżej krótka relacja dla zainteresowanych. Obleciałem moje podgrzybkowe miejsca i zebrałem małe wiaderko "z czubkiem" brunatnych. Wieczorkiem zajrzałem na forum i znalazłem informację Lukasza27, że w okolicach Lęborka jest wysyp koźlarzy. Zachęcony tą informacją, z racji tego, że Lębork, to nie tak daleko od Trójmiasta, ponownie pojechałem w las, z tym, że teraz w okolice koźlarzowe. Znalazłem kilkanaście całkiem wyrośniętych koźlarzy pomarańczowożółtych, parę babek (z tym, że wszystkie zaczerwIone), a po drodze w modrzewiach sporo maślaków żółtych. Jeśli chodzi o te ostatnie, to jest ich bardzo dużo - dopiero się pokazują, bo w większości owocniki są młodziutkie.


Czujesz to? To grzyby, synu. Nic na świecie tak nie pachnie. Uwielbiam zapach grzybów o poranku.

CzechuLG
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 21
Rejestracja: niedziela, 8 września 2013, 17:27

Post autor: CzechuLG » sobota, 23 sierpnia 2014, 11:45

Trzeba odświeżyć temat...

Jak tam wasze zdobycze w tym roku?


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » sobota, 23 sierpnia 2014, 21:49

CzechuLG pisze:Jak tam wasze zdobycze w tym roku?
31 sierpnia będę w Zawiatach dlatego będę informował co tam na Kaszubach słychać :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat