Wrocław i okolice. Gdzie na grzyby?


osiem97
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2015, 10:48
Ulubione grzyby: podgrzybek
Pochwalił: 1 raz

Post autor: osiem97 » piątek, 30 października 2015, 06:46

Serwusik wszystkim,,ma ktoś wiedzę o okolocach Wrocka,,czy nie ma nadziei już ,,pomimo wielu wycieczek do lasu ani grama zapasów,pytać nie wstyd ?(chyba) Miodary,Sosnówka,Gola,Ostrowina,czyli moje ulubione śćieżki w tym roku bezgrzybne


Awatar użytkownika

walker
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2014, 14:46
Ulubione grzyby: opieńki
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 14 razy

Post autor: walker » piątek, 30 października 2015, 14:32

No niestety, raczej już nic z tego nie będzie, niby coś tam popadało ale jest już chyba za zimno żeby coś się ruszyło :/ Wczoraj rozmawiałem z kolegą, który ma rodzinkę koło Sycowa i byli na weekend w lesie ale nic specjalnego nie znaleźli. Kolejny kolega ma dziadka w okolicach Gruszeczki i tam też lipa, okolice Twardogóry to samo :cry: Owszem są ludzie, którzy zbierają grzyby ale mają swoje tajne miejscówki, ja sam żebym nie podjechał na moje sprawdzone miejsce koło Antonina to bym się musiał zadowolić kilkoma sztukami na sosik :) Najbardziej nie mogę przeżyć, że w tym roku opieniek do słoiczków nie będzie, kilka razy co prawda widziałem na placu na Komandorskiej, że sprzedawali, ale były takie liche, że tylko na sos się nadawały więc sobie odpuściłem :)
Trzeba czekać do przyszłego sezonu i trzymać kciuki żeby nie było powtórki z rozrywki :)


Awatar użytkownika

Gali
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1678
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2012, 22:54
Imię: Sławek
Ulubione grzyby: wszystkie jadalne
Lokalizacja: Milicz
Pochwalił: 12 razy
Pochwalony: 1433 razy
Kontakt:

Post autor: Gali » niedziela, 1 listopada 2015, 00:02

walker pisze:Trzeba czekać do przyszłego sezonu i trzymać kciuki żeby nie było powtórki z rozrywki
Trzymam kciuki razem z tobą lecz sezonu jeszcze nie kończę, grzybów faktycznie mimo wilgoci w lesie rośnie niewiele, w czwartek robiłem obchód po swoich najlepszych miejscówkach na podgrzybki i zielonki,efekt był mizerny tylko 15 podgrzybków i 7 zielonek. Lepiej było z innymi grzybkami niektóre z nich trafiły na kartę i zostaną pokazane w odpowiednich tematach, najwięcej w tej chwili w lesie jest lisówek i starych maślanek.


Awatar użytkownika

walker
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2014, 14:46
Ulubione grzyby: opieńki
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 14 razy

Post autor: walker » wtorek, 3 listopada 2015, 07:55

No i pojawiły się pierwsze przymrozki, zatem weekendowy wyjazd raczej wydaje się bezsensowny :( deszczu dalej nie ma przez co nawet moje "pewne" miejscówki nie dają grzybów :/ Kolega był przed weekendem i razem z żoną nazbierali niecałe pół koszyka, i to po kilku godzinach marszu po lesie więc chyba trzeba zamknąć sezon grzybowy, a w zasadzie bez grzybowy, i wyciągnąć zapasy z zeszłego roku :)



pablowolf14
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 138
Rejestracja: wtorek, 14 stycznia 2014, 12:03
Ulubione grzyby: Borowiki
Pochwalony: 38 razy

Post autor: pablowolf14 » poniedziałek, 9 listopada 2015, 00:03

Witam, w czwartek wizytowałem Gruszeczkę. W trawach sporo podgrzybków. Zdjęcia wrzucę jak ogarnę po pracy. Ogólnie około 50 sztuk w godzinę. A pogoda ładna... ;)


Awatar użytkownika

Gali
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1678
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2012, 22:54
Imię: Sławek
Ulubione grzyby: wszystkie jadalne
Lokalizacja: Milicz
Pochwalił: 12 razy
Pochwalony: 1433 razy
Kontakt:

Post autor: Gali » sobota, 19 grudnia 2015, 01:59

W milickich lasach ciągle trafiają się gąski zielonki, nie ma za dużych ilości ale na sosik starcza .


Awatar użytkownika

Gali
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1678
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2012, 22:54
Imię: Sławek
Ulubione grzyby: wszystkie jadalne
Lokalizacja: Milicz
Pochwalił: 12 razy
Pochwalony: 1433 razy
Kontakt:

Wrocław i okolice. Gdzie na grzyby?

Post autor: Gali » wtorek, 21 czerwca 2016, 00:25

Hej, grzybiarze z Wrocławia i okolic jak tam sezon 2016 rozpoczęty , buszujecie już po lasach ?. Chwalcie się czymś bo straszna cisza nastała w tym temacie.
Na zachętę tegoroczny ceglaś oraz podgrzybek zajączek :)


Awatar użytkownika

jurekli
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 638
Rejestracja: środa, 30 sierpnia 2006, 13:59
Ulubione grzyby: rydze, prawdziwki, opieńki
Lokalizacja: Wrocław
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 22 razy

Wrocław i okolice. Gdzie na grzyby?

Post autor: jurekli » wtorek, 21 czerwca 2016, 12:32

Ceglaste zbieram już od jakiegoś czasu...Ostatnie zbierałem w czwartek. Teraz ponoć sypnęło lepszymi gatunkami :tak:



pablowolf14
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 138
Rejestracja: wtorek, 14 stycznia 2014, 12:03
Ulubione grzyby: Borowiki
Pochwalony: 38 razy

Wrocław i okolice. Gdzie na grzyby?

Post autor: pablowolf14 » piątek, 24 czerwca 2016, 14:13

Czy lepszymi to nie wiem. W poniedziałek byłem koło Milicza i Oleśnicy. Trzy złotawe i jeden brunatny. Oprócz tego muchomory i gołąbki. Jak tylko popada mocniej to się ruszy. Póki co żar tropików :(


Awatar użytkownika

diego
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 91
Rejestracja: piątek, 15 lipca 2011, 22:47
Lokalizacja: Łódzkie
Pochwalony: 13 razy

Wrocław i okolice. Gdzie na grzyby?

Post autor: diego » piątek, 15 lipca 2016, 20:58

Witajcie. Choć jestem z Pabianic, to wybieram się w poniedziałek w Góry Stołowe z noclegiem w Kudowie-Zdrój. Rozważam poświęcić ostatni poranek przed powrotem na połażenie po tamtejszych lasach (okolice Źródełka Maryi). Ktoś się orientuje jak wygląda tam sytuacja z grzybami? Zarówno obecnie jak też czy jest to dobre miejsce w dobrym sezonie grzybowym?


"Im dzień bardziej gorący - tym burze gwałtowniejsze,
Im kobiety piękniejsze - tym życie z nimi trudniejsze." ;)

pablowolf14
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 138
Rejestracja: wtorek, 14 stycznia 2014, 12:03
Ulubione grzyby: Borowiki
Pochwalony: 38 razy

Wrocław i okolice. Gdzie na grzyby?

Post autor: pablowolf14 » wtorek, 19 lipca 2016, 09:43

Witam,
Kotlina Kłodzka ma fajne zalesione górki. Pamiętam jak zbierałem jesienią piękne podgrzybki pod świerkami a latem dębowe wzgórza i prawdziwki :) Miłej zabawy przy szukaniu. Podrawiam :ok:


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Wrocław i okolice. Gdzie na grzyby?

Post autor: Paweł » wtorek, 19 lipca 2016, 16:41

[ref]diego[/ref], jeśli :deszcz: powinny być -> :borowiczki: :grzyb1: :borowik: ,podgrzybki w lasku za -> Tylko Źródełko jest lekko oddalone od Kudowy ,bliżej Brzozowia ;) .


Awatar użytkownika

Gali
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1678
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2012, 22:54
Imię: Sławek
Ulubione grzyby: wszystkie jadalne
Lokalizacja: Milicz
Pochwalił: 12 razy
Pochwalony: 1433 razy
Kontakt:

Wrocław i okolice. Gdzie na grzyby?

Post autor: Gali » niedziela, 31 lipca 2016, 01:51

Witam, i uprzejmie donoszę że w lasach między Miliczem a Czarnogoździcami po wielu dniach bezgrzybia zrobiło się kolorowo.Sypnęło gołąbkami, koźlarzami grabowymi, zajączkami, oraz borowikiem usiatkowanym i ceglastoporym ( te w mniejszych ilościach ).Jak na razie większość bez lokatorów. A to moje zdobycze
czwartkowe i piątkowe Spotkałem też starsze małżeństwo z Wrocławia,twierdzili że zanim dotarli do Milicza chodzili pod Skoroszowem i była tam straszna kicha bo tylko jeden boletus przez dwie godziny chodzenia.


Awatar użytkownika

walker
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2014, 14:46
Ulubione grzyby: opieńki
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 14 razy

Wrocław i okolice. Gdzie na grzyby?

Post autor: walker » piątek, 12 sierpnia 2016, 10:46

Cześć :)
A ja byłem w zeszły weekend w okolicy Twardogóry i ogólnie brak grzybów :) Dwa kozaki, jeden prawdziwek ceglasto pory, kilka kurek i 4 podgrzybki. Ogólnie grzyby stare i obgryzione przez robale :) Chyba trzeba poczekać jeszcze chwilkę, deszcze niby padają ale zimno się zrobiło :(


Awatar użytkownika

walker
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2014, 14:46
Ulubione grzyby: opieńki
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 14 razy

Wrocław i okolice. Gdzie na grzyby?

Post autor: walker » czwartek, 25 sierpnia 2016, 08:35

Cześć, jak tam sytuacja wygląda w naszym rejonie? Orientuje się ktoś? Chciałem wyskoczyć na weekend ale słyszałem, że u nas kiepsko :/ Dużo lepiej jest w okolicy Jeleniej Góry czy Wałbrzycha ale niestety nigdy tam nie byłem więc w ciemno szkoda jechać :)


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat