Czy warto w kieleckie?

Kaz
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Ulubione grzyby: Borowiki i rydze
Pochwalony: 58 razy
Kontakt:

Czy warto w kieleckie?

Postautor: Kaz » środa, 29 sierpnia 2018, 08:06

Wczoraj po pracy dwugodzinny wypad do podkieleckiego lasu. W lesie dość wilgotno ale sama góra ściółki sucha. Grzybów jadalnych jak na lekarstwo kilka starych bardzo borowików i koźlarzy do tego mała kępka łuszczaków zmiennych, jakieś gołąbki i inne cudaki których nie znam. Na osłoda jeden borowik szlachetny malusi ale za to lokatorami. Kleszczy za to pd dostatkiem :(

Pozdrawiam
Michał

Hondo
Zarodnik
Zarodnik

Czy warto w kieleckie?

Postautor: Hondo » czwartek, 20 września 2018, 11:29

Jest coś w lasach podkieleckich? Wybieram się w przyszłym tygodniu lecz nie wiem czy warto jechać 100 kilometrów.

Pozdrawiam serdecznie Hondo

Kaz
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Kontakt:

Czy warto w kieleckie?

Postautor: Kaz » poniedziałek, 24 września 2018, 09:36

Byłem wczoraj w lesie a właściwie to w dwóch :) Najpierw okolice miejscowości Drugnia. Las mieszany, zbiory niezbyt imponujące borowiki szlachetne głównie z lokatorami do tego w niezliczonej ilości kolczaki jakieś kolorowe koźlarze i podgrzybki do tego całe kolonie pieprzników trąbkowych ale takich malusich, że czekają na mnie w lesie do następnego razu. Grzybów mnóstwo ale głównie tych przeze mnie nie zbieranych. ZA to w lesie w okolicach Rakowa sporo maślaków (zwyczajne, sitarze i pstre) troszkę borowików i podgrzybków. Ogólnie szału z grzybami nie ma ale za to jest mnóstwo wygłodniałych kleszczy.

Pozdrawiam
Michał

Hondo
Zarodnik
Zarodnik

Czy warto w kieleckie?

Postautor: Hondo » środa, 26 września 2018, 09:28

Okolice miejscowości Drugnia to właśnie tereny które mnie interesują. W tym tygodniu już nie dam rady ale w przyszłym raczej odwiedzę te tereny. Jeśli ktoś będzie zwiedzał tamtejsze lasy to prosiłbym o info co i jak w lesie.

Pozdrawiam serdecznie Hondo

Kaz
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Kontakt:

Czy warto w kieleckie?

Postautor: Kaz » środa, 26 września 2018, 12:30

W lesie jest dosyć wilgotno ale ostanie dni sa bardzo zimne a noce nawet z przymrozkami wiec sam nie wiem czy warto się wybrac ....

Pozdrawiam
Michał

Wróć do „Występowanie grzybów”