Okolice Łodzi

Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: Wojtas » wtorek, 18 kwietnia 2017, 21:40

dariusz64, :beer: Jak Twoje stanowisko naparstniczki czeskiej, odwiedziłeś je chociaż :?:
Krakus, Wymiatasz, co krok to nowe miejscówki :beer: Ja także mam już dwie miejscówki naparstniczki, Nimatsu się ze mną jedną podzielił :fotka:


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: Zenit » wtorek, 18 kwietnia 2017, 23:54

dariusz64, Krakus, :brawo: :brawo: :ok:


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Nimatsu1
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1422
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 11:47
Lokalizacja: Łódź
Pochwalony: 291 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: Nimatsu1 » środa, 19 kwietnia 2017, 09:39

Wojtas pisze:QR_BBPOST Nimatsu się ze mną jedną podzielił :fotka:
Bo ja to taki dobry człowiek jestem :)



sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: sectroyer » czwartek, 20 kwietnia 2017, 00:13

Ja cały czas szukam, ale może w złych rejonach, bo Krakus pisał o "krzakach i parkach", a tu nagle wyskoczył z Łaskiem ;) Nie tak sobie wyobrażałem "okolice Łodzi" ;) Najważniejsze, że się chodzi po lesie :tak: :tak: :tak: i robi :fotka: :ok:


Awatar użytkownika

Krakus
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 479
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 09:03
Ulubione grzyby: Koźlarze, borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 67 razy
Pochwalony: 262 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: Krakus » czwartek, 20 kwietnia 2017, 09:56

sectroyer pisze:Ja cały czas szukam, ale może w złych rejonach, bo Krakus pisał o "krzakach i parkach", a tu nagle wyskoczył z Łaskiem ;) Nie tak sobie wyobrażałem "okolice Łodzi" ;)
Yyyyyy szczerze to niezbyt kumam tego zejścia tematycznego od krzaków i parków do Łasku. Co ma jedno do drugiego, chyba że miało być "laskiem", zamiast "Łaskiem"? Gdzie ja tu ostatnio wspomniałem coś o Łasku? Ale tak czy inaczej dla mnie Łask to jak najbardziej okolice Łodzi. Napisałbym w tym wątku na forum info o leśnej wędrówce, nawet gdyby ta odbyła się w okolicach Sieradza, Wielunia, Bełchatowa, czy Inowłodza. Nie będziemy się chyba rozdrabniać na forum z osobnymi wątkami "Okolice Łasku", czy "Okolice Strykowa".



sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: sectroyer » czwartek, 20 kwietnia 2017, 10:25

Krakus pisze:Yyyyyy szczerze to niezbyt kumam tego zejścia tematycznego od krzaków i parków do Łasku. Co ma jedno do drugiego, chyba że miało być "laskiem", zamiast "Łaskiem"? Gdzie ja tu ostatnio wspomniałem coś o Łasku?
Sorki moja wina, chodziło mi o ten post:
Krakus pisze:QR_BBPOST Po obiedzie porozwoziłem rodzinkę, było po godzinie 16, rozpogodziło się, a mi po głowie wciąż chodziły smardze, więc raz dwa do domu, skok w leśne ciuchy i po 17 byłem w lasku,
Czytałem po świątecznym :drink: i poświątecznym :beer: ;) Napisałeś "lasku", a mnie wyszło "Łasku" :lol: :rotfl:
Krakus pisze:Ale tak czy inaczej dla mnie Łask to jak najbardziej okolice Łodzi. Napisałbym w tym wątku na forum info o leśnej wędrówce, nawet gdyby ta odbyła się w okolicach Sieradza, Wielunia, Bełchatowa, czy Inowłodza. Nie będziemy się chyba rozdrabniać na forum z osobnymi wątkami "Okolice Łasku", czy "Okolice Strykowa".
Hehe, to nie był żaden atak ;) Po prostu smutki strudzonego "grzybiarza", co uznał, że dał się "wkręcić" ;) :lol: :rotfl:
Wojtas pisze:QR_BBPOST dariusz64, :beer: Jak Twoje stanowisko naparstniczki czeskiej, odwiedziłeś je chociaż :?:
Krakus, Wymiatasz, co krok to nowe miejscówki :beer: Ja także mam już dwie miejscówki naparstniczki, Nimatsu się ze mną jedną podzielił :fotka:
Gratulacje w przemierzaniu leśnych ostępów :) :jupi: :jupi: :jupi: :brawo: :brawo: :brawo:


Awatar użytkownika

Krakus
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 479
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 09:03
Ulubione grzyby: Koźlarze, borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 67 razy
Pochwalony: 262 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: Krakus » czwartek, 20 kwietnia 2017, 20:15

I to by się potwierdzało, że po kielichu lepiej telefonu i neta nie tykać :P
Ja też często jestem poirytowany, jak moje miejscówki świecą puchami, a takie Wojtasy i Dariusze szaleją ze swoimi znaleziskami :rotfl:
Człowiek się napatrzy na te wszystkie zdjęcia, narobi sobie nadziei, leci do lasu, a tam wielkie nic i mega rozczarowanie :placze: :P

Dziś spontanicznie po pracy w drodze do domu zahaczyłem o miejski parko-las i już w drodze powrotnej do samochodu natknąłem się na 3 smardzówki czeskie, zatem kolejna, już trzecia, miejscówka odkryta :ok: Co prawda niezbyt liczne stanowisko, ale zawsze coś. Ogólnie całkiem smardzowy teren. Wszedł na moją listę do odwiedzenia za jakieś 2-3 tygodnie, gdy będą pojawiać się smardze w bardziej zacienionych miejscach.

W tym roku coś mam bakcyla na szukanie nowych miejscówek na wszelkie grzyby. Mam nadzieję, że ten trend utrzyma się również w okresie, gdy pojawią się już koźlarze i borowiki.

Jutro mam wolne, więc trasa zwiedzania nowych obszarów już zaplanowana :ok:



sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: sectroyer » piątek, 21 kwietnia 2017, 12:24

Krakus pisze:QR_BBPOST Dziś spontanicznie po pracy w drodze do domu zahaczyłem o miejski parko-las i już w drodze powrotnej do samochodu natknąłem się na 3 smardzówki czeskie, zatem kolejna, już trzecia, miejscówka odkryta Co prawda niezbyt liczne stanowisko, ale zawsze coś. Ogólnie całkiem smardzowy teren.
No ładnie, ładnie wymiatasz :) Ja "mam oko" do kruchaweczek :D :lol: :rotfl: Znajduje, gdzie nie spojrzę :) Też bardzo liczę na te "zacienione smardze" bo smardzówek, to już chyba w ogóle koniec ? :zhm: :zhm: :zhm:
Krakus pisze:QR_BBPOST Ja też często jestem poirytowany, jak moje miejscówki świecą puchami, a takie Wojtasy i Dariusze szaleją ze swoimi znaleziskami
Człowiek się napatrzy na te wszystkie zdjęcia, narobi sobie nadziei, leci do lasu, a tam wielkie nic i mega rozczarowanie
Ja się pocieszam, że w tym roku mam inną "misję". Miast skupiać się na "szukaniu miejscówe", staram się dobrze poznać "moje lasy" :) Trzymam się więc konkretnych terenów i co jakiś czas sprawdzam co tam rośnie. W rezultacie przyzwyczaiłem się do "świecenia puchami" :D Bardzo bym chciał znaleźć jakieś smardze/smardzówki, ale znacznie bardziej marzę o znalezieniu dobrych miejsc na maślaki i kozaki :D


Awatar użytkownika

Katrini
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 18 kwietnia 2017, 23:40
Imię: Kasia
Ulubione grzyby: Rydze, Smardze, Maślaki, Kanie, prawdziwki, kurki
Lokalizacja: Powiat Nowosolski
Pochwalił: 24 razy
Pochwalony: 51 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: Katrini » piątek, 21 kwietnia 2017, 13:01

sectroyer pisze:QR_BBPOST
Ja się pocieszam, że w tym roku mam inną "misję". Miast skupiać się na "szukaniu miejscówe", staram się dobrze poznać "moje lasy" Trzymam się więc konkretnych terenów i co jakiś czas sprawdzam co tam rośnie. W rezultacie przyzwyczaiłem się do "świecenia puchami" Bardzo bym chciał znaleźć jakieś smardze/smardzówki, ale znacznie bardziej marzę o znalezieniu dobrych miejsc na maślaki i kozaki
Podobnie postępuję, szukam nowych miejscówek, poznaje coraz to nowe rejony moich lasów. Szukam potencjalnych miejscówek grzybów. Dobrze że teraz większość telefonów ma wbudowany gps bardzo mi to pomaga jeśli trochę za daleko się zapuszczę.



sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: sectroyer » piątek, 21 kwietnia 2017, 18:20

Katrini pisze: Podobnie postępuję, szukam nowych miejscówek, poznaje coraz to nowe rejony moich lasów. Szukam potencjalnych miejscówek grzybów. Dobrze że teraz większość telefonów ma wbudowany gps bardzo mi to pomaga jeśli trochę za daleko się zapuszczę.
Ba nawet da się przeglądać zdjęcia na mapie, więc wiesz, gdzie które grzybki były:D


Awatar użytkownika

Krakus
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 479
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 09:03
Ulubione grzyby: Koźlarze, borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 67 razy
Pochwalony: 262 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: Krakus » sobota, 22 kwietnia 2017, 00:23

Dziś skupiłem się na... smardzowatych, bez zaskoczenia w sumie :P W sumie odwiedziłem 8 lasków - o 7:20 byłem już w pierwszym, a po 16 wyszedłem z ostatniego. Rozpocząłem od nowych miejsc, ale niestety dość szybko się zniechęciłem i zirytowałem, bo pomimo smardzowo wyglądających terenów, nie odkryłem żadnej nowej miejscówki, a nawet innych gatunków nie spotykałem, co już w ogóle nie nastrajało pozytywnie na dalsze łażenie po krzakach. Zamierzałem podjechać również na moją zeszłoroczną miejscówkę i sprawdzić, czy już może wystartowały w niej stożkowate. Ale poszedłem zupełnie inną drogą i to był strzał w dychę, bo dość szybko wpadłem na blisko ze sobą zwartą rodzinkę smardzy liczącą sobie dokładnie 99 sztuk !!! Tak, policzyłem :D




















Odkrycie takiego stanowiska dało mi kopa i satysfakcję na cały dzień i nie popsuł go fakt, że oprócz znalezienia jeszcze piestrzenicy, nic więcej w tym lesie smardzowatego nie znalazłem.
Miałem już dość szukania nowych miejsc, więc podjechałem odwiedzić stanowisko smardzówek i pocykać foty. O dziwo nie wyglądało, aby ktoś się tam kręcił. Smardzówki powoli się starzeją i w sumie dość mało widocznych młodych.







Udałem się później jeszcze w moje drugie miejsce na smardzówki, ale tutaj ziemia zorana, smardzówki powycinane. Jedynie 5 sztuk udało mi się dostrzec.
W jednym ze zwiedzonych lasów napotkałem dość liczną kolonię ciemnobiałki.
Oprócz tego sporadycznie spotykane tylko czernidłaczki, kielonki i chyba jakieś kruchaweczki.



Muszę przyznać, że znaleźć nowe stanowiska smardzowatych to jest ciężki kawałek chleba... ale jak już się takowe znajdzie, warto się pomęczyć :ok:

Bonusowo.


Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: Wojtas » sobota, 22 kwietnia 2017, 11:54

Plany miałem, lecz się zmieniły. Chciałem zrobić zdjęcia przeróżnym smardzowatym i innym do nich podobnym. Najpierw odwiedziłem pobliski lasek, zrobiłem kilka fotek i na tym koniec, aparat się zepsuł, obiektyw nie chciał się wysuwać i błąd na ekranie wyskoczył. Zrezygnowałem z odwiedzenia dalszych miejscówek, gdyż bez aparatu to nie to samo :(



Awatar użytkownika

dariusz64
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1878
Rejestracja: czwartek, 28 kwietnia 2011, 17:41
Imię: Dariusz
Ulubione grzyby: Wszystkie ładne są
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 100 razy
Pochwalony: 1450 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: dariusz64 » sobota, 22 kwietnia 2017, 15:03

Krakus, :brawo: Piękne fotki :ok:
Wojtas, :beer:
Wojtas pisze:QR_BBPOST aparat się zepsuł
Czas na nowe szkiełko :)
Wczoraj po pracy nowy lasek-park blisko miejsca gdzie pracuję :)





Trafił się nowy grzybek prawdopodobnie Naparstniczka stożkowata - Verpa conica Dzisiaj wycieczka i bardzo duży las :)



Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: Wojtas » sobota, 22 kwietnia 2017, 19:36

Krakus, Jak Ty robisz takie fotki :sun: , (na Bachamach mieszkasz) :?:

dariusz64 pisze:QR_BBPOST Trafił się nowy grzybek prawdopodobnie Naparstniczka stożkowata - Verpa conica
:beer:

Twoje piestrzenice wygadają prawie jak pochyłe ;)

Gdzie fotki smardzy jadalnych :?: ;)


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Okolice Łodzi

Post autor: Zenit » sobota, 22 kwietnia 2017, 19:41

Wojtas pisze:QR_BBPOST wygadają prawie jak pochyłe
prawie to trochę mało :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat