przepisy na grzyby ?


asza
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 936
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 14:25
Pochwalony: 25 razy

Re: przepisy na grzyby ?

Post autor: asza » niedziela, 7 listopada 2004, 00:49

~Marta: Zostałam dziś uszczęśliwiona reklamówką pełną rydzy.Co ja biedna mam z nimi zrobić ? Mam już kilkanaście słoików marynowanych opieniek . Nie chcę już więcej marynatów !Nie chcę też już kisić ! Czy mogę je usmażyć na masełku? Jeśli tak to czy w całości czy też pokrojone ? Pozdrawiam
Oczywiście , że możesz usmażyć w całości . Możesz też zagotować je w osolonej wodzie , wystudzić i zamrozić , a potem zużyć , kiedy będziesz miała ochotę .


Awatar użytkownika

forel
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 23 października 2004, 01:28
Lokalizacja: kraków

Re: przepisy na grzyby ?

Post autor: forel » sobota, 20 listopada 2004, 00:35

~Marta: Zostałam dziś uszczęśliwiona reklamówką pełną rydzy.Co ja biedna mam z nimi zrobić ? Mam już kilkanaście słoików marynowanych opieniek . Nie chcę już więcej marynatów !Nie chcę też już kisić ! Czy mogę je usmażyć na masełku? Jeśli tak to czy w całości czy też pokrojone ? Pozdrawiam
ja bym je mimo wszystko zamarynowal, bomarynowane opienki moim skromnym zdaniem nie umywaja sie do marynowanych rydzow. Chociaz juz pewnie za pozno na rady))))



asza
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 936
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 14:25
Pochwalony: 25 razy

Re: przepisy na grzyby ?

Post autor: asza » poniedziałek, 22 listopada 2004, 13:18

forel:
~Marta: Zostałam dziś uszczęśliwiona reklamówką pełną rydzy.Co ja biedna mam z nimi zrobić ? Mam już kilkanaście słoików marynowanych opieniek . Nie chcę już więcej marynatów !Nie chcę też już kisić ! Czy mogę je usmażyć na masełku? Jeśli tak to czy w całości czy też pokrojone ? Pozdrawiam
ja bym je mimo wszystko zamarynowal, bomarynowane opienki moim skromnym zdaniem nie umywaja sie do marynowanych rydzow. Chociaz juz pewnie za pozno na rady))))
Forel , całkowicie się z Tobą zgadzam , ale po tych rydzach pewnie zostało już tylko wspomnienie . No właśnie Marta , co z nimi zrobiłaś? Asza


Awatar użytkownika

forel
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 23 października 2004, 01:28
Lokalizacja: kraków

Re: przepisy na grzyby ?

Post autor: forel » poniedziałek, 22 listopada 2004, 13:47

asza:Forel , całkowicie się z Tobą zgadzam , ale po tych rydzach pewnie zostało już tylko wspomnienie . No właśnie Marta , co z nimi zrobiłaś? Asza
czesciowo zostaly spozyte na miejscu w charakterze zakąski reszta wielkoch zamrozona a reszta oczywiscie zostala zamarynowana i ta reszta byla calkiem spora bo wyszlo prawie 3litry marynaty.Wiec na dluuuuuuugie zimowe wieczory pare sloiczkow jest



asza
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 936
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 14:25
Pochwalony: 25 razy

Re: przepisy na grzyby ?

Post autor: asza » poniedziałek, 22 listopada 2004, 14:08

czesciowo zostaly spozyte na miejscu w charakterze zakąski reszta wielkoch zamrozona a reszta oczywiscie zostala zamarynowana i ta reszta byla calkiem spora bo wyszlo prawie 3litry marynaty.Wiec na dluuuuuuugie zimowe wieczory pare sloiczkow jest
Forel , ale Ci zazdroszczę . Rydze , które w tym sezonie zebraliśmy , zostały już dawno skonsumowane , nawet jedna sztuka nie wylądowała w słoiku , ale innych marynatek zrobiłam sporo , więc też będziemy się mogli delektować nimi przez długi czas . Pozdrawiam Asza


Awatar użytkownika

forel
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 23 października 2004, 01:28
Lokalizacja: kraków

Re: przepisy na grzyby ?

Post autor: forel » poniedziałek, 22 listopada 2004, 14:30

asza:
Forel , ale Ci zazdroszczę . Rydze , które w tym sezonie zebraliśmy , zostały już dawno skonsumowane , nawet jedna sztuka nie wylądowała w słoiku , ale innych marynatek zrobiłam sporo , więc też będziemy się mogli delektować nimi przez długi czas . Pozdrawiam Asza
a tak przy okazji czytalas ten moj post na temat nozyk w sklepie grzybiarskim w warszawie?



asza
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 936
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 14:25
Pochwalony: 25 razy

Re: przepisy na grzyby ?

Post autor: asza » poniedziałek, 22 listopada 2004, 15:25

a tak przy okazji czytalas ten moj post na temat nozyk w sklepie grzybiarskim w warszawie?
Nie czytałam , gdzie go znajdę?


Awatar użytkownika

forel
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 23 października 2004, 01:28
Lokalizacja: kraków

Re: przepisy na grzyby ?

Post autor: forel » poniedziałek, 22 listopada 2004, 16:11

asza:
a tak przy okazji czytalas ten moj post na temat nozyk w sklepie grzybiarskim w warszawie?
Nie czytałam , gdzie go znajdę?
w jakiejs wymianie postow pisalas o sklepie dla grzybiarzy w wawie i chodzilo mi o to ze jak czasem bywasz)))))) w stolicy to zebyc ew kuknela czy maja w tym sklepie specjalne noze dla grzybiarzy,takie ze szcoteczka do omiatania grzybow))))
Cos takiego jak na zdjeciach nizej Pozdr
Obrazek
Forelku pzrepraszam ale musiałem wkleić to zdjęcie - zamieszczanie zdjęć jest łatwe - jeśli chcesz tu zamieszczać samą linkę wklejasz ją - jeśli chcesz aby zdjęcie było tu pokazanie klikasz na Img pokazuje sie ikonka Obrazek I to wszystko :) Pozdrawiam Zenit



asza
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 936
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 14:25
Pochwalony: 25 razy

Re: przepisy na grzyby ?

Post autor: asza » poniedziałek, 22 listopada 2004, 19:44

w jakiejs wymianie postow pisalas o sklepie dla grzybiarzy w wawie i chodzilo mi o to ze jak czasem bywasz)))))) w stolicy to zebyc ew kuknela czy maja w tym sklepie specjalne noze dla grzybiarzy,takie ze szcoteczka do omiatania grzybow))))
Tak pisałam, ja o tym sklepie w Warszawie słyszałam w radiu . A ja myślałam , że Ty znalazłaeś taki nóż i bardzo mnie to zaiteresowało (widziałam taki u Zenita) i zapewniam , że jak gdzieś znajdę , zaraz dam znać .



paniemarku
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 25 lipca 2019, 12:26

przepisy na grzyby ?

Post autor: paniemarku » czwartek, 25 lipca 2019, 12:28

Dobrej jakości grzyby możecie kupić na stronie tam zawsze biorę grzyby do potraw i szczerzę mogę polecić.
paniemarku i ten link reklamowy odszedł na niebiańskie zbiory grzybów.
Mode Włóczykij,a jeszcze jeden link i będzie czerwona kartka. :lol:



jan258
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 30 września 2019, 19:42
Imię: Jan
Ulubione grzyby: Borowik szlachetny

przepisy na grzyby ?

Post autor: jan258 » poniedziałek, 30 września 2019, 20:42

Znalazłem takie coś na googlach https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzyby_suszone.html
Można tak suszyć według tego przepisu na wiki ?


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat