Rowerowe wojaże

Rozmowy te mniej poważne
Awatar użytkownika

Autor tematu
emilos66
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1400
Rejestracja: niedziela, 23 września 2012, 17:32
Imię: Emil
Ulubione grzyby: Mleczaj rydz
Lokalizacja: Białystok
Pochwalił: 25 razy
Pochwalony: 323 razy

Post autor: emilos66 » czwartek, 31 grudnia 2015, 12:48

:ok:


Pozdrawiam ;)

Spike
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 15 września 2013, 22:37
Ulubione grzyby: wszystkie
Pochwalony: 33 razy

Rowerowe wojaże

Post autor: Spike » niedziela, 9 października 2016, 21:15

Jajecznica na Hali Krupowej 09.10.2016 w śniegu


Za górami, za lasami, ok 85 km od Krakowa jest taka sobie Hala ....Krupowa.
Bywam tam parę razy w roku, ale niestety zawsze z bagażem rodzinnym na piechotę, bo to fajne miejsce do połażenia z dzieciarnią.
Ładne widoczki oraz niemęcząca droga- szerokie szutrówki do zwożenia drewna.
Nareszcie nastąpił ten dzień aby przejechać się tam w końcu rowerem, tylko dlatego ze pogoda kiepska się zrobiła czyli mokro, błotniście, taka w sam raz dla mnie do samotnego wypadu ......dlaczego samotnego ? ano bo nikt nie narzekał ze mu ciężko, czy zimno, że znowu w to samo miejsce itp pierdoły.

Zajechałem na parking ok 10, a tu niespodzianka ...pusto, czyli tak jak miało być, prognoza pogody odstraszyła potencjalnych "turystów", wiec będzie cicho na trasie .

Już jadąc z Jordanowa widziałem z daleka ośnieżone lasy, miałem nadzieję że nie będzie tak źle, mówili że napadało z 20 cm śniegu ...co później okazało się prawdą.

Założenie było dzisiaj jazda szutrami obok czarnego szlaku, droga twarda, mokra, w dwóch miejscach trochę rzadkiego błota takiego na pociechę, Na górze odbiłem w czarny szlak .....czy był to błąd ? z punktu widzenia całe trasy okazał się że nie.
Wjazd na czarny okazał się w pewnym momencie spacerem z rowerem gdyż poziom śniegu osiągnął stopień uślizgiwania się tylnego koła i bezsensem była walka z błotem.
Podszedłem do skrzyżowania szlaku na Sidzinę powyzej, tam się już dało śmignąć w dół do Schroniska .
Po drodze oczywiście przybiłem piątke słupowi na pkt widokowym, w śniegu i wodzie zjechałem na jajecznice.

Nie polecam jej, jednak bo jakoś mi nie spasowała, chleb też jakiś stary, ale ....śniadanie miałem skromne więc wsunąłem co dali i jazda w dół.
Był jeszcze plan na Police, ale będąc tam na górze okazało się niemożliwe do realizacji, śniegu ogólnie 10-20 cm, i to mokrego, chłopaki na motorach mają kłopot tam dojechać nawet, ale to miała być alternatywa dodatkowa , nie ucieknie ...

Zjeżdżałem drugą szutrówką i nagle wyszło słonko, ależ grzało pięknie, wręcz jedwabiście :D .

Plan zrealizowałem, pierwszy wypad w góry na mtb w tym roku zaliczony, trzeba poczekać aż śnieg zejdzie, może się wybiorę jeszcze gdzieś szutrami, o np. na Mogielice.
Parę fotek na osłodę tym co zostali w domach .... ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek


Awatar użytkownika

Autor tematu
emilos66
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1400
Rejestracja: niedziela, 23 września 2012, 17:32
Imię: Emil
Ulubione grzyby: Mleczaj rydz
Lokalizacja: Białystok
Pochwalił: 25 razy
Pochwalony: 323 razy

Rowerowe wojaże

Post autor: emilos66 » piątek, 20 lipca 2018, 15:48

Czas odnowić temat. Mam w planach na te lato z Białegostoku do Opola pojechać i wrócić. Przygotowania trwają. W planie 100km dziennie okolo 12 dni. Zobaczymy mam nadzieje że szybciej zjadę. Wymieniłem opony na antyprzebiciowe schwalbe maraton plus, kupiłem bagażnik, dwie sakwy crosso 2x30L i lemondkę ;) jak wrócę wrzucę cos z wyprawy. Pozdrawiam.


Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika

Autor tematu
emilos66
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1400
Rejestracja: niedziela, 23 września 2012, 17:32
Imię: Emil
Ulubione grzyby: Mleczaj rydz
Lokalizacja: Białystok
Pochwalił: 25 razy
Pochwalony: 323 razy

Rowerowe wojaże

Post autor: emilos66 » środa, 1 sierpnia 2018, 23:58

P.S. dokupiłem dynamo niemieckiej firmy i ładowarke do telefonu 800mAh. Wyjazd 5 sierpnia w niedzielę.


Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika

Autor tematu
emilos66
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1400
Rejestracja: niedziela, 23 września 2012, 17:32
Imię: Emil
Ulubione grzyby: Mleczaj rydz
Lokalizacja: Białystok
Pochwalił: 25 razy
Pochwalony: 323 razy

Rowerowe wojaże

Post autor: emilos66 » niedziela, 9 września 2018, 12:43

W nowej galerii umieściłem kilkanaście zdjęć z wyprawy. :rotfl: chętnych zapraszam
Białystok -> Opole 595 km 5 dni, spanie w namiocie
Mnóstwo czasu na przemyślenia, dziennie około 6 -7 godzin ciągłej jazdy, średnia prędkość poniżej 20 km/h.


Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika

poziomka61
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 21 czerwca 2016, 15:43
Imię: Ela
Ulubione grzyby: opieńki, prawdziwki, gołąbki, podgrzybki
Lokalizacja: Mazowsze
Pochwalił: 194 razy
Pochwalony: 179 razy
Kontakt:

Rowerowe wojaże

Post autor: poziomka61 » piątek, 16 sierpnia 2019, 22:43

O! znalazłam troszkę ledwo żywy temat w który zamierzam wpuścić parę kropli życia, jeśli mi się uda :D. Niestety, w tym roku czas zupełnie inaczej mi się rozkłada. Musiałam zwolnić, zacząć się oszczędzać, skutkiem czego moja aktywność internetowa również gwałtownie spadła. Między innymi z powodu faktu, że minimum 2 godziny dziennie zabiera mi rehabilitacja w formie spacerku i ROWERU właśnie :tak: A że grzybów nie ma :placze: :placze: :shock: i nie chcę tracić z Wami kontaktu, podsyłam link do wpisu o rowerkach - spacerkach z mojego bloga, którego staram się prowadzić systematycznie, ale i tak dużo rzadziej niż rok temu :) Na zachętę fotka
i sznureczek do tego ostatniego wpisu na blogu - sporo fotek :) :papa:

https://antymiasto.blogspot.com/2019/08 ... oczki.html


Blog o życiu na wsi https://antymiasto.blogspot.com/ a jest i instagram https://www.instagram.com/antymiasto/.
Czyli coś dla czytających i coś dla oglądających ;)

Michalina12
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2019, 14:41
Imię: Michalina
Ulubione grzyby: Kurki
Pochwalony: 1 raz

Rowerowe wojaże

Post autor: Michalina12 » piątek, 14 lutego 2020, 12:27

ja mam takie cudo, ale nadaje się tylko do jazdy po mieście


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat