Problemy z przenoszeniem zdjęć

Pytania i odpowiedzi
Awatar użytkownika

Autor tematu
Anna73
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 780
Rejestracja: wtorek, 7 sierpnia 2012, 14:47
Ulubione grzyby: wszystkie grzyby nadające się do jedzenia
Lokalizacja: Szczecin
Pochwalony: 815 razy
Kontakt:

Problemy z przenoszeniem zdjęć

Post autor: Anna73 » środa, 28 listopada 2012, 16:01

Sądziłam, że dobrze wklejam zdjęcie z albumu w galerii do postu w forum. Robiłam to tak, jak w tym przykładzie

1. Obrazek

Okazało się jednak, że gdy tak wstawię zdjęcie do swojego postu w forum, to nie można przenieść go do innego albumu, gdyż miniaturki nie otwierają się tylko pojawia się komunikat o błędzie.

Jak dobrze zrozumiałam, to zdjęcia do postów trzeba wklejać tak. Ale wtedy od razu jest duże zdjęcie, a nie miniaturka.

2. Obrazek

Czy jak tak będę wklejać zdjęcia, to będzie je można bezpiecznie przenosić? Czy można wklejać tak, aby w postach były miniaturki, a dopiero po kliknieciu myszą otwierało się duże zdjęcie?

A co zrobić ze zdjęciami już wstawionymi do forum pierwszym sposobem? Niektóre będę chciała przenieść do innego albumu. Czy można coś zrobić, aby po przeniesieniu do innego albumu miniaturki w moich postach na forum otwierały się?


Awatar użytkownika

gonzo
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 19027
Rejestracja: poniedziałek, 9 marca 2009, 08:36
Ulubione grzyby: rydze,zieleniatki,kanie oraz drożdże piwne
Lokalizacja: Radomsko
Pochwalił: 3906 razy
Pochwalony: 16712 razy
Kontakt:

Post autor: gonzo » środa, 28 listopada 2012, 16:57

Anna73 pisze:Czy można wklejać tak, aby w postach były miniaturki, a dopiero po kliknieciu myszą otwierało się duże zdjęcie?
Nie wiem w czym problem.

Adres dużego zdjęcia:
http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/101763" onclick="window.open(this.href);return false; ... e-0201.jpg

adres miniaturki
http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/101763" onclick="window.open(this.href);return false; ... e-0201.jpg

schemat pojedynczego kodu: tu adres dużego zdjęcia[/color] ]Obrazek
efekt końcowy Obrazek


Awatar użytkownika

Autor tematu
Anna73
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 780
Rejestracja: wtorek, 7 sierpnia 2012, 14:47
Ulubione grzyby: wszystkie grzyby nadające się do jedzenia
Lokalizacja: Szczecin
Pochwalony: 815 razy
Kontakt:

Post autor: Anna73 » środa, 28 listopada 2012, 17:11

W takim razie co zrobiłam źle, bo u mnie to wygląda tak.

Obrazek

Ale najważniejsze dla mnie jest pytanie, czy tak wklejone zdjęcie do jakiegoś postu w forum będzie można potem bezpiecznie przenieść do innego albumu. Chodzi o to, co się stanie, gdy zdjęcie już będzie w innym albumie i kliknę w odpowiedni odnośnik na forum. Czy zdjęcie się otworzy, czy pojawi się komunikat o błędzie?


Awatar użytkownika

Zygmunt
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 6724
Rejestracja: niedziela, 30 października 2005, 01:52
Ulubione grzyby: Boletus edulis, Lactarius deliciosus, Boletus erythropus, Russula cyanoxantha
Lokalizacja: Biecz
Pochwalił: 149 razy
Pochwalony: 1633 razy
Kontakt:

Post autor: Zygmunt » czwartek, 29 listopada 2012, 19:37

Anna73, wygląda na to, że zamiast adresu miniaturki dałaś adres dużej foty i na odwrót.
Postąp dokładnie wg instrukcji podanej przez gonzo, sprawdzaj zawsze przed wysłaniem postu, klikając "podgląd" i wszystko będzie OK :)
co się stanie, gdy zdjęcie już będzie w innym albumie i kliknę w odpowiedni odnośnik na forum. Czy zdjęcie się otworzy, czy pojawi się komunikat o błędzie
Zdjęcia zlinkowanego w dowolnym miejscu portalu już nie ruszamy z miejsca, a tym bardziej nie kasujemy. W obu przypadkach powstanie "dziury" w poście będzie oczywiste :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 29 listopada 2012, 19:42 przez Zygmunt, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » czwartek, 29 listopada 2012, 19:39

Zygmunt pisze:Zdjęcia zlinkowanego w dowolnym miejscu portalu już nie ruszamy z miejsca
święta prawda :) ale wszyscy są święci :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

witek
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 12
Rejestracja: środa, 6 czerwca 2012, 10:31
Ulubione grzyby: borowik dębowy, borowik sosnowy
Lokalizacja: Warszawa
Pochwalony: 1 raz

coś nie mogę się w tym połapać

Post autor: witek » środa, 26 czerwca 2013, 23:40

Z trudem znajduję czas na grzybki a co dopiero na rozgryzanie forum i choć je bardzo lubię to jakoś nie mogę się połapać. Miałem w starej wersji galerie, w niej parę zdjęć. Nie mam pojęcia jak ją odnaleźć. Wygooglałem wprawdzie po imieniu i nazwisku jedno zdjęcie koźlarzy pomarańczowych z info, że ze strony nagrzyby ale po kliku otrzymuję info, że strona nie istnieje. W innym miejscu przy zdjęciu info "90 × 120 - 16 sie 2010 – Autor zdjęcia: michal1810. Galerie autora Wyślij wiadomość do autora. Czas i miejsce: 14. 08 2010, Las brzozowy. Wstawione do: Sezon 2010." No i w ustawieniach nie mogę znaleźć jak stworzyć nową galerię. Pomocy!


Awatar użytkownika

klapek
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 937
Rejestracja: czwartek, 25 września 2008, 10:09
Ulubione grzyby: borowiki,kurki
Lokalizacja: Starachowice
Pochwalony: 48 razy

Post autor: klapek » środa, 26 czerwca 2013, 23:44

To prawda co piszę witek, Po zalogowaniu do galerii brakuje obok linku "Twoje konto" linku "Twoja Galeria", który kierował by do galeria zalogowanego użytkownika, a tak po zalogowaniu jesteśmy galerii gównej tzw. "roocie"

Prośba, aby ktoś taki odnośnik umieścił :-)


pełnego kosza i napiętego sznura :-)
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » czwartek, 27 czerwca 2013, 00:39

witek pisze: w niej parę zdjęć. Nie mam pojęcia jak ją odnaleźć.
mnie znalezienie zajęło kilka minut - oto ona >>> http://idziemy.nagrzyby.pl/index.php?ar ... michal1810" onclick="window.open(this.href);return false; jak chcesz tam stawiać coś nowego musisz logować się na starej stronie http://www.idziemy.nagrzyby.pl" onclick="window.open(this.href);return false; nowa strona http://www.nagrzyby.pl" onclick="window.open(this.href);return false; to nowe logowanie i póki co nie ma tu tego typu małej galerii jak na starej. Można zkładać sobie dużą galerie na portalu ale to wymaga faktycznie trochę wiedzy jako to robić - stare małe galerie ciągle działają i jak widzę są klubowicze którzy w dalszym ciągu wstawiają tam zdjęcia.
klapek pisze:To prawda co piszę witek, Po zalogowaniu do galerii brakuje obok linku "Twoje konto" linku "Twoja Galeria", który kierował by do galeria zalogowanego użytkownika, a tak po zalogowaniu jesteśmy galerii gównej tzw. "roocie"
no tak ale jest taka zakałdka galerie użytkowników (alfabetycznie i tam można znaleźć linki do galerii)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

klapek
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 937
Rejestracja: czwartek, 25 września 2008, 10:09
Ulubione grzyby: borowiki,kurki
Lokalizacja: Starachowice
Pochwalony: 48 razy

Post autor: klapek » czwartek, 27 czerwca 2013, 00:52

Zenit pisze:no tak ale jest taka zakałdka galerie użytkowników (alfabetycznie i tam można znaleźć linki do galerii)
Po co utrudniać, skoro wystarczy jeden prosty link? Przecież to nie problem, każdemu się przyda. Po co ciągle się alfabetycznie wyszukiwać się wśród setki stron , skoro można by jednym kliknięciem?


pełnego kosza i napiętego sznura :-)
Awatar użytkownika

witek
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 12
Rejestracja: środa, 6 czerwca 2012, 10:31
Ulubione grzyby: borowik dębowy, borowik sosnowy
Lokalizacja: Warszawa
Pochwalony: 1 raz

jasne

Post autor: witek » sobota, 29 czerwca 2013, 15:08

No tak, ale ja jestem witek, michał to mi się wygooglało obok zdjęcia w wyszukiwarce. Spoks - dzięki za odpowiedź. Coś nie mogę się zalogować na starej stronie. Pewnie pomotałem coś z loginem albo hasłem. Zawsze używam jednego ale nagrzyby wymagało chyba dużych liter i cyfr i coś tam wymyśliłem choć nie jestem pewien, może to login? Z małej czy z dużej witek. Szkoda swoją drogą, że na forum i na stronę jest oddzielne logowanie. Choć mnie to przerasta to postaram się wam dzielnie towarzyszyć. Stary grzybiarz ze mnie i też chętnie podzielił bym się fotami bo miewam sukcesy szczególnie jak trafię na wysyp w macierzy stąporkowskiej (to też moje miejscówki od lat).
Pozdrawiam


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat