Atlas grzybów na prezent


Autor tematu
Ceraus
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 11 grudnia 2023, 11:07

Atlas grzybów na prezent

Post autor: Ceraus » poniedziałek, 11 grudnia 2023, 11:16

Dzień dobry wszystkim,

Chcę kupić na prezent atlas grzybów, dla kogoś kto dopiero zaczął przygodę ze zbieraniem. Chodzi mi o "biblię" dla każdego grzybiarza i pozycję obowiązkową ale nie za astronomiczną kwotę. Przeglądając forum widziałem, że dużo osób polecało "Ewald Gerhardt Grzyby. Wielki Ilustrowany Przewodnik", jako taką biblię właśnie. Niestety cena tej pozycji poszybowała bardzo mocno w górę, są nawet oferty po 1000zł :)
Nie znalazłem też na forum żadnych aktualnych polecajek, tylko sprzed lat.

Jaki atlas grzybów, jako na prawdę solidną pozycję i obowiązkowy tytuł w swojej biblioteczce, byście polecili?

Z góry dziękuję za pomoc



Marek999
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 28 listopada 2023, 10:55
Imię: Marek
Ulubione grzyby: prawdziwki

Atlas grzybów na prezent

Post autor: Marek999 » piątek, 15 grudnia 2023, 12:37

Hej,

Jeśli cena "Ewald Gerhardt Grzyby" odstrasza, to świetną alternatywą jest "Grzyby. Poradnik ilustrowany" autorstwa Roger'a Phillipsa. To solidny atlas, cenowo bardziej dostępny, a jednocześnie zawiera obszerną ilustrację różnych gatunków grzybów, co jest świetne dla początkujących.

Innym godnym polecenia tytułem jest "Grzyby Polski" Wojciecha J. Wojewody. To doskonałe kompendium wiedzy o grzybach występujących w Polsce, a także bogato ilustrowane. Stanowi wartościowy przewodnik dla zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych miłośników grzybobrania.

"100 Grzybów, które musisz poznać" Erika Holm i Nils Fries to też świetny wybór. Książka jest niewielka, ale zawiera kluczowe informacje o najważniejszych gatunkach grzybów, co ułatwi początkującemu ich rozpoznawanie.


Pozdrawiam, Marek 😊

carterodell
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 29 grudnia 2023, 02:54
Pochwalony: 1 raz

Atlas grzybów na prezent

Post autor: carterodell » piątek, 29 grudnia 2023, 02:56

„Grzyby. Ilustrowany przewodnik” Rogera Phillipsa to kolejny dobry wybór, jeśli „Grzyby Ewalda Gerhardta” są zbyt drogie. Ten niedrogi, solidny atlas zawiera obszerne zdjęcia wielu gatunków grzybów i jest idealny dla początkujących. Kolejną wybitną powieścią są „Grzyby Polski” Wojciecha J. Wojewody. Pięknie jest w niej zilustrowane wszystko, co dotyczy polskich grzybów. Książka ta jest idealna zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych zbieraczy grzybów.



mike34
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 7 marca 2024, 05:11
Imię: Mike
Ulubione grzyby: grzyby słomiane

Atlas grzybów na prezent

Post autor: mike34 » czwartek, 7 marca 2024, 05:21

Marek999 pisze:
piątek, 15 grudnia 2023, 12:37
Hej,

Jeśli cena "Ewald Gerhardt Grzyby" odstrasza, to świetną alternatywą jest "Grzyby. Poradnik ilustrowany" autorstwa Roger'a Phillipsa. To solidny atlas, cenowo bardziej dostępny, a jednocześnie zawiera obszerną ilustrację różnych gatunków grzybów, co jest świetne dla początkujących.

Innym godnym polecenia tytułem jest "Grzyby Polski" Wojciecha J. Wojewody. To doskonałe kompendium wiedzy o grzybach występujących w Polsce, a także bogato ilustrowane. Stanowi wartościowy przewodnik dla zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych miłośników geometry dash lite grzybobrania.

"100 Grzybów, które musisz poznać" Erika Holm i Nils Fries to też świetny wybór. Książka jest niewielka, ale zawiera kluczowe informacje o najważniejszych gatunkach grzybów, co ułatwi początkującemu ich rozpoznawanie.
Mnie też bardzo podoba się ta książka, jest w niej mnóstwo informacji o grzybach


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat