Nowa wersja portalu

Awatar użytkownika

Sensibility
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 18797
Rejestracja: wtorek, 12 lutego 2008, 19:30
Imię: Grażyna
Ulubione grzyby: borowik kania koźlarz
Lokalizacja: Wielkopolska
Pochwalił: 1374 razy
Pochwalony: 5879 razy
Kontakt:

Post autor: Sensibility » czwartek, 16 grudnia 2010, 12:15

Marek Z, ja też mam firefoxa 3.6.13 i u mnie jest w zakładkach GALERIA. :)
Obrazek Kolory tła faktycznie ciemniejsze wg mnie są ładniejsze. Już rymuję. :wink:
A może kolor tła zrobić: ciemna zieleń a kolor gdzie jest tekst zrobić seledynowy ( podobny do tego, co teraz mamy na stronce) ?

Tylko się zastanawiam czy potrzeba zabierać tak dużo miejsca na ostatnie komentarze i Forum ostatnie posty? Ale o tym pisałam już wcześniej. Jedno bym pominęła a
tak jak mamy obecnie jest wg mnie dobrze. Pisze Forum i są podane tematy i odsyłacze do nich... zajmuje mniej miejsca i nie jest tak nabżdżone.
Ale to tylko moje zdanie. Inni mogą mieć całkiem odmienne.


Awatar użytkownika

Marek Z
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1216
Rejestracja: poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 20:52
Ulubione grzyby: Borowiki królewskie, Piestrzenice pochyłe i Złotaki złotopore
Lokalizacja: Chełm
Pochwalony: 282 razy
Kontakt:

Post autor: Marek Z » czwartek, 16 grudnia 2010, 12:34

Ha, w robocie miałem to samo, ale zmniejszyłem wielkość liter i Galeria wskoczyła :)
Po prostu się nie mieściła na pasku. Daję sobie ctrl + + do powiększenia strony, w pewnym momencie ,,Galeria" znika, a jak zmniejszam ctrl + -, to się pojawia :?
Tylko czy tak powinno być ?
Sensi jestem za tymi kolorami :)


Awatar użytkownika

Ząbek
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 10804
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 23:31
Ulubione grzyby: wszystkie
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwalony: 520 razy
Kontakt:

Post autor: Ząbek » czwartek, 16 grudnia 2010, 13:41

Sensibility pisze:Tylko się zastanawiam czy potrzeba zabierać tak dużo miejsca na ostatnie komentarze i Forum ostatnie posty? Ale o tym pisałam już wcześniej.
Fakt. Wygląda to jak słowna ścieżka dostępu wygenerowywana przez komputer. :D Kogo to będzie obchodziło na portalu kto i w jakim temacie ostatni napisał. Co najwyżej niech się wyświetlają najnowsze tematy i nie będzie "bajzlu ocznego" :)


Leśny samotnik z nieodłącznym aparatem w łapie :)
Nikon D-90 - Radość fotografowania :)
Nikon Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED
Nikon Nikkor AF- 70-300 mm f/4-5.6 D VR ED
Nikon Nikkor AF-S 105mm f/2.8G ED-IF VR Macro

Galeria ( od 2006 r. ) https://nagrzyby.pl/galeria/v/users/ ... g2_page=16" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » czwartek, 16 grudnia 2010, 14:04

Lobaria pisze:Zniknął ATLAS POROSTÓW - wiem, że można go odnaleźć do kliknięciu na atlas grzybów, ale uważam, ze powinien zostać na głównej, jak dotychczas.
Atlas będzie dodatkowo widoczny w dziale polecemy a wstarym miejscu nie zmieściłby się postram się aby meni rozkładane było bardziej zauważalne gif pokazujący strzałkę będzie ruchomy i najechanie na niego będzie automatycznie rozwijać zakładkę z atlasami


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » czwartek, 16 grudnia 2010, 14:09

garru pisze:lecz nadal nie widzę w edytorze pisania newsa zakładki z polskimi znakami miękkimi,
nie rozumie o co chodzi ? wytłumacz bliżej.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » czwartek, 16 grudnia 2010, 15:02

Sensibility pisze:Tylko się zastanawiam czy potrzeba zabierać tak dużo miejsca na ostatnie komentarze i Forum ostatnie posty? Ale o tym pisałam już wcześniej. Jedno bym pominęła a
tak jak mamy obecnie jest wg mnie dobrze. Pisze Forum i są podane tematy i odsyłacze do nich... zajmuje mniej miejsca i nie jest tak nabżdżone.
Mnie też się wydaje, że ta lista ostatnich komentarzy oraz "forum - ostatnie posty" to faktycznie tylko zaśmiecają teren :(
Bo już "najbliższe wydarzenia" są jak najbardziej wskazane :)


Awatar użytkownika

Ania
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 18098
Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 22:48
Ulubione grzyby: przede wszystkim borowiczki, a potem pozostałe
Lokalizacja: Krosno
Pochwalił: 297 razy
Pochwalony: 1523 razy

Post autor: Ania » czwartek, 16 grudnia 2010, 20:47

Zenit pisze:lecz nadal nie widzę w edytorze pisania newsa zakładki z polskimi znakami miękkimi,
nie rozumiem o co chodzi ? wytłumacz bliżej.
W rosyjskim jest znak miękki i znak twardy, ale myślę, że garru chodzi o: ć,ś,dź,ę,ą itp. Na jego niemieckiej klawiaturze tego nie ma, a chciałby pisać poprawnie w naszym języku :)


...i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami
_________________________
Ania :)
Awatar użytkownika

Pan K.
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 6034
Rejestracja: piątek, 3 października 2008, 10:09
Ulubione grzyby: Borowik,podgrzybek,maślak,kurka,koźlaki przeróżne oraz kania.
Lokalizacja: Łódź
Pochwalony: 759 razy

Post autor: Pan K. » czwartek, 16 grudnia 2010, 22:21

Ania pisze:a chciałby pisać poprawnie w naszym języku
i o to właśnie chodzi :)


Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » czwartek, 16 grudnia 2010, 23:06

Ania pisze:ale myślę, że garru chodzi o: ć,ś,dź,ę,ą itp. Na jego niemieckiej klawiaturze tego nie ma, a chciałby pisać poprawnie w naszym języku :)
tak ale pisanie dodatkowych skryptów (programów) to dodatkowe koszty - jeśli znajdzie się ktoś to sam zrobi gratis nie ma problemu. Mnie zmiana nowej wersji kosztuje 650 + 600 + 40 czyli dokładnie 1290 zł


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Gabi
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 15395
Rejestracja: czwartek, 16 marca 2006, 14:58
Ulubione grzyby: Smardze, borowiki, kanie ...
Lokalizacja: Dijon
Pochwalił: 24 razy
Pochwalony: 2090 razy

Post autor: Gabi » piątek, 17 grudnia 2010, 10:50

Zenit pisze: Mnie zmiana nowej wersji kosztuje 650 + 600 + 40 czyli dokładnie 1290 zł
Wlasnie Prezesie, chcielismy sie spytac na jakie konto teraz mamy wplacac, bo uprzednie rozumiem, ze jest nieaktualne, a my musimy zglosic dane w naszym banku. :)


W zyciu trzeba wszystkiego poprobowac
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » piątek, 17 grudnia 2010, 11:35

Wlasnie Prezesie, chcielismy sie spytac na jakie konto teraz mamy wplacac, bo uprzednie rozumiem, ze jest nieaktualne, a my musimy zglosic dane w naszym banku. :)
jest to napisane w regulaminie tu linka
http://www.nagrzyby.pl/index.php?artnam ... nt&id=4437
utrzymanie serwera w kwocie 4500 zł już opłaciłem w październiku (do końca przyszłego paździenika 2011) z tym że w momencie gdy w zmożonym okresie odwiedzania portalu - czerwiec-listopad 2011 będę musiał wykupić dodatkowe "dopalacze" na serwerowni. (mam nadzieję że do października spokojnie zapewnię środki z reklam na utrzymanie kolejnego roku działania portalu. Wiem że wielu z użytkowników portalu i forum nie jest szczęśliwymi że te reklamy są, ale jestem wtedy pewny że nie muszę martwić się skąd znaleźć środki na utrzymanie serwera.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Gabi
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 15395
Rejestracja: czwartek, 16 marca 2006, 14:58
Ulubione grzyby: Smardze, borowiki, kanie ...
Lokalizacja: Dijon
Pochwalił: 24 razy
Pochwalony: 2090 razy

Post autor: Gabi » piątek, 17 grudnia 2010, 13:51

Zenit pisze:jest to napisane w regulaminie tu linka
dzieki zanotowane. :)


W zyciu trzeba wszystkiego poprobowac
Awatar użytkownika

Garru
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 6416
Rejestracja: poniedziałek, 25 stycznia 2010, 16:08
Ulubione grzyby: Grzybki w pomidorach
Lokalizacja: Dietzenbach
Pochwalił: 65 razy
Pochwalony: 1182 razy
Kontakt:

Post autor: Garru » piątek, 17 grudnia 2010, 13:57

Ania pisze:ale myślę, że garru chodzi o: ć,ś,dź,ę,ą itp. Na jego niemieckiej klawiaturze tego nie ma, a chciałby pisać poprawnie w naszym języku :)
:) Dokładnie w tym jest sprawa. Poprawianie literek tak by oddawały sens zdania napisanego w naszym języku (zwłaszcza w newsie) zajmuje sporo czasu, a i tak nie zawsze edycja przebiega pomyślnie :|
Zenit pisze:tak ale pisanie dodatkowych skryptów (programów) to dodatkowe koszty
- zdawałem i zdaje sobie z tego sprawę, dlatego wcześniej napisałem, ze to tylko moje życzenie :roll:
:)


GALERIA GARRU

Mając grzyby i kwiaty nie wracam do chaty.
Awatar użytkownika

Alex
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1413
Rejestracja: niedziela, 26 lipca 2009, 18:06
Ulubione grzyby: Boletus Edulis, Boletus luridiformis, Macrolepiota procera, Auricularia auricula-judae
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Pochwalony: 356 razy
Kontakt:

Post autor: Alex » sobota, 18 grudnia 2010, 15:13

Zenit, widzę, że wziąłeś pod uwagę moje ostatnie uwagi dotyczące ilości wyświetlanych niusów na nowej stronie i zwiększyłeś z 7 do 10, jest też link do archiwum wszystkich niusów, super :)

Co do "Ostatnie komentarze" i "Forum - ostatnie posty" mam podobne zdanie jak grzybozbieracz, Ząbek i Sensibility.

Choć teraz podglądam tą stronę testową i widzę, że "Forum - ostatnie posty" zostały nawet "fajnie" ogarnięte i jakoś tak wyglądają przyzwoicie :)

Dobrze by było w podobny sposób zrobić "Ostatnie komentarze"
Szkoda tylko, że niektóre tematy na forum są pisane w różny sposób, niektóre normalnie od dużej litery ale i niektóre całe tytuły pisane małą lub cały tytuł tematu dużą literą. No ale to taka błahostka estetyczna :)

Moduł "Najbliższe wydarzenia" na pewno przydatny i wygląda ok.

Natomiast w zakładce "Klub Darz Grzyb" pod spodem są jakieś dwie reklamy, które z resztą nie są z linkowane, dodatkowo reklama strony przyrodnicze.pl jest już w zakładce reklamy, nie wiem czy tak ma być czy nie...

Fajny jest moduł "Fotogalerie użytkowników" szkoda, że obejmuje tylko małą galerię, w której to głównie są grzyby do rozpoznania :)

Zmiana tła moim zdaniem też jest na plus.
Zenit pisze:Wiem że wielu z użytkowników portalu i forum nie jest szczęśliwymi że te reklamy są,
Reklamy są potrzebne to wiadomo...
Mi tam jakoś specjalnie nie przeszkadzają, nie raz nawet od czasu do czasu kliknę aby nabić trochę licznik wejść :D


Zapraszam do mojej galerii zdjęć ;)
---> https://nagrzyby.pl/galeria/v/users2/Alex/" onclick="window.open(this.href);return false;
oraz na mój grzybowy blog :ceglaś:
---> http://grzyby-lasy-zachodniopomorskie.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Ząbek
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 10804
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 23:31
Ulubione grzyby: wszystkie
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwalony: 520 razy
Kontakt:

Post autor: Ząbek » sobota, 18 grudnia 2010, 15:44

__Alex__ pisze:Szkoda tylko, że niektóre tematy na forum są pisane w różny sposób, niektóre normalnie od dużej litery ale i niektóre całe tytuły pisane małą lub cały tytuł tematu dużą literą. No ale to taka błahostka estetyczna :)
To się nazywa w necie "netykieta" Używanie samych dużych liter to jakby się ktoś darł na forum. Ale tego to ja już tu nie wymagam, przyzwyczaiłem się.


Leśny samotnik z nieodłącznym aparatem w łapie :)
Nikon D-90 - Radość fotografowania :)
Nikon Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED
Nikon Nikkor AF- 70-300 mm f/4-5.6 D VR ED
Nikon Nikkor AF-S 105mm f/2.8G ED-IF VR Macro

Galeria ( od 2006 r. ) https://nagrzyby.pl/galeria/v/users/ ... g2_page=16" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat