Boczniaki a hubba

Awatar użytkownika

Autor tematu
AdamFanatykGrzybow
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 10
Rejestracja: środa, 9 października 2019, 15:24
Imię: Adam
Ulubione grzyby: pieczarki, czemu boczniak rosnie na drzewie
Pochwalony: 1 raz

Boczniaki a hubba

Post autor: AdamFanatykGrzybow » środa, 9 października 2019, 15:35

Cześć grzybiaki!

Ostatnimi czasy przechadzam sie z moim psiakiem rasy Dalmatyńczyk Kongijski po naszym pobliskim lesie (obok pięknego Opola), i nie mogę przestać rozważać jednej kwestii. Mam 38 lat i grzybami interesuję się od małego, ale do dzisiaj nie jestem biegły w dziedzinie boczniaków oraz hubby (bubby haha :) ). Czy jesteście w stanie towarzyszowi grzybiakowi powiedzieć jakie są wasze best practice przy odróżnianiu boczniaków od hubby? I czemu boczniaki wystepuja na drzewie? Dziwne to trochę.

Pozdrawiam,
nowy na forum - Adam S. :papa:



pushtmp
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 1
Rejestracja: środa, 23 września 2020, 22:03
Imię: Joshua Genin

Post autor: pushtmp » środa, 23 września 2020, 22:06

AdamFanatykGrzybow pisze:
środa, 9 października 2019, 15:35
Cześć grzybiaki!

Ostatnimi czasy przechadzam sie z moim psiakiem rasy Dalmatyńczyk Kongijski po naszym pobliskim lesie (obok pięknego Opola), i nie mogę przestać rozważać jednej kwestii. Mam 38 lat i grzybami interesuję się od małego, ale do dzisiaj nie jestem biegły w dziedzinie boczniaków oraz hubby (bubby haha :) ). Czy jesteście w stanie towarzyszowi grzybiakowi powiedzieć jakie są wasze best practice przy odróżnianiu boczniaków od hubby? I czemu boczniaki wystepuja na drzewie? Dziwne to trochę.

Pozdrawiam,
nowy na forum - Adam S. :papa:
Cześć kolego, czy mógłbyś omówić warunki klimatyczne i rozmiar.

Pozdrowienia,
Joshua Genin


Awatar użytkownika

viragolo
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 734
Rejestracja: środa, 19 października 2011, 11:50
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Pochwalił: 5 razy
Pochwalony: 106 razy

Post autor: viragolo » czwartek, 24 września 2020, 12:37

AdamFanatykGrzybow pisze:
środa, 9 października 2019, 15:35
Mam 38 lat i grzybami interesuję się od małego... odróżnianiu boczniaków od hubby?
Moim skromnym zdaniem jeśli masz problem z oznaczaniem grzybów nadrzewnych (i nazywasz wszystkie "hubba") to zrezygnuj ze zbierania ich. Rozpoznanie boczniaka jest proste więc jeśli masz z tym problem nie powinieneś go zbierać.


Człowiek nie przestaje się bawić bo się starzeje, tylko starzeje się bo przestaje się bawić
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat