Las Dąbrowa (Lublin)


Autor tematu
Gollum
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 41
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 02:18
Lokalizacja: Lublin
Pochwalił: 1 raz

Las Dąbrowa (Lublin)

Post autor: Gollum » środa, 11 stycznia 2017, 11:16

Poszukuję informacji o grzybach rosnących w Dąbrowie nad lubelskim Zalewem Zemborzyckim. Szczególnie chodzi mi o gatunki rzucające się w oczy (muchomor czerwony, żółciak siarkowy), w nos (sromotnik bezwstydny, ale także mleczaj smaczny czy wodnicha pachąca) i język (goryczak żółciowy, maślaczek pieprzowy). Przygotowuję przewodnik turystyczny po Lublinie dla niepełnosprawnych intelektualnie. A takie wrażenia są dla nich ważne. Stary Gaj mam opanowany, bo sam tam zbieram grzyby, a Dąbrowy nie znam.



njureabashed
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 11 sierpnia 2023, 10:36
Imię: Phoenix
Ulubione grzyby: Straw mushrooms

Las Dąbrowa (Lublin)

Post autor: njureabashed » piątek, 11 sierpnia 2023, 10:38

I am writing a Lublin travel guide geared for those with cognitive disabilities. They care a great deal about being seen in this way. Since I go mushroom hunting inslope the Old Grove on my own and am unfamiliar with Dbrowa, I am in complete control of the situation.



Marek999
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 28 listopada 2023, 10:55
Imię: Marek
Ulubione grzyby: prawdziwki

Las Dąbrowa (Lublin)

Post autor: Marek999 » wtorek, 28 listopada 2023, 11:07

Hej! To świetne, że przygotowujesz przewodnik turystyczny dla niepełnosprawnych intelektualnie. Co do Dąbrowy nad Zalewem Zemborzyckim, warto skupić się na takich gatunkach jak muchomor czerwony, żółciak siarkowy, sromotnik bezwstydny, mleczaj smaczny, wodnicha pachnąca, goryczak żółciowy i maślaczek pieprzowy. Ale pamiętaj, że dokładne zlokalizowanie grzybów może wymagać terenowej weryfikacji. Mam nadzieję, że przewodnik będzie cennym źródłem dla osób korzystających z niego.


Pozdrawiam, Marek 😊
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat