Wrocław i okolice. Gdzie na grzyby?

Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » wtorek, 14 października 2014, 11:31

seven717 pisze:Witam ponownie. Coś tu straszna cisza :)
tu garstka informacji z Borów Dolnośląskich >>> http://nagrzyby.pl/relacje/pierwszy-paz ... -wrzosowej" onclick="window.open(this.href);return false;


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

walker
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2014, 14:46
Ulubione grzyby: opieńki
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 14 razy

Post autor: walker » piątek, 17 października 2014, 09:06

Ja od jakiś dwóch tygodni niestety nie miałem czasu na wyjazd do lasu :/ zresztą po moim ostatnim grzybobraniu trochę się zniechęciłem, bo jakieś 2/3 grzybów zostawiłem w lesie ze względu na robaki :nie: Jeszcze nigdy czegoś takiego nie widziałem, trafiały się miejsca, w których było po 20-30 podgrzybków różnej wielkości, a zabierałem 2-3 w dodatku pokrojone :( Dzisiaj jadę do rodzinki do Lubina to może jutro wyskoczę gdzieś w tamte rejony, a jak nie to planuję wziąć sobie urlop w czwartek i na zakończenie sezonu podjechać do "swojego" lasu :tak:



pablowolf14
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 138
Rejestracja: wtorek, 14 stycznia 2014, 12:03
Ulubione grzyby: Borowiki
Pochwalony: 38 razy

Post autor: pablowolf14 » piątek, 17 października 2014, 16:16

Najświeższe informacje z okolic Twardogóry. Podgrzybków multum. Czyżby kolejny wysyp? Rosną wszędzie i w ilościach hurtowych. Po odrzuceniu robaczków starczy na obdzielenie całej rodziny :ok: Warto się wybrać bo pogoda wyśmienita. Pozdrawiam. :tak:


Awatar użytkownika

johnny40
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1361
Rejestracja: sobota, 10 maja 2008, 23:49
Ulubione grzyby: prawdziwki ,kurki,podgrzybki,maślaczki
Lokalizacja: Żory
Pochwalony: 179 razy

Post autor: johnny40 » sobota, 18 października 2014, 21:26

będę w okolicy Wołowa po 2 listopada, gdzie w tamtych rejonach można co nie co pogrzybić??, Nie znam tych terenów, będe w tym rejonie po raz pierwszy.


kto nie pyta ten błądzi po lesie
Awatar użytkownika

Gali
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1678
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2012, 22:54
Imię: Sławek
Ulubione grzyby: wszystkie jadalne
Lokalizacja: Milicz
Pochwalił: 12 razy
Pochwalony: 1433 razy
Kontakt:

Post autor: Gali » niedziela, 19 października 2014, 00:48

walker pisze:a jak nie to planuję wziąć sobie urlop w czwartek i na zakończenie sezonu podjechać do "swojego" lasu
Gdybyś był w czwartek w swoim lesie a chciało by ci się wracać przez Milicz to wstąpił byś na opieńki w miejsce o którym ci pisałem ponoć się pojawiły (niestety osobiście nie sprawdzałem bo odkąd mi się miesiąc temu córka urodziła nie mam ani grama czasu na wyjście do lasu).
pablowolf14 pisze:Najświeższe informacje z okolic Twardogóry.
A odwiedzałeś któreś z tych miejsc jakie ci proponowałem?


Awatar użytkownika

Gali
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1678
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2012, 22:54
Imię: Sławek
Ulubione grzyby: wszystkie jadalne
Lokalizacja: Milicz
Pochwalił: 12 razy
Pochwalony: 1433 razy
Kontakt:

Post autor: Gali » niedziela, 19 października 2014, 00:59

johnny40 pisze:będę w okolicy Wołowa po 2 listopada, gdzie w tamtych rejonach można co nie co pogrzybić?
Osobiście tam nie jeżdżę ale znajomy polecał mi kiedyś lasy przy miejscowości Wrzosy 8km od Wołowa.



pablowolf14
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 138
Rejestracja: wtorek, 14 stycznia 2014, 12:03
Ulubione grzyby: Borowiki
Pochwalony: 38 razy

Post autor: pablowolf14 » poniedziałek, 20 października 2014, 09:33

Gali pisze:A odwiedzałeś któreś z tych miejsc jakie ci proponowałem?
Nie, jestem uzależniony od kierowcy a ten zawsze ciśnie w tamtą okolice. Podobno sprawdzona ;) mi nie przeszkadza bo las to las. Podejrzewam że dopiero w przyszłym roku wybiorę się koło Ciebie. Jutro znowu okolice Twardogóry. Tym razem las bukowy na wzgórzach. Zobaczymy co tam rośnie, dam znać. :ok:


Awatar użytkownika

walker
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2014, 14:46
Ulubione grzyby: opieńki
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 14 razy

Post autor: walker » poniedziałek, 20 października 2014, 12:11

Gali pisze:Gdybyś był w czwartek w swoim lesie a chciało by ci się wracać przez Milicz to wstąpił byś na opieńki w miejsce o którym ci pisałem ponoć się pojawiły (niestety osobiście nie sprawdzałem bo odkąd mi się miesiąc temu córka urodziła nie mam ani grama czasu na wyjście do lasu).
Trochę mi się plany pozmieniały i pojechałem koło Antonina wczoraj. Wracając faktycznie wracałem przez Milicz ale niestety opieniek brak, może nie szukałem tam gdzie powinienem :)
Mogę potwierdzić, że grzybów mnóstwo, w trzy godzinki zebrałem dwa koszyki, niestety praktycznie każdy grzyb, nawet te małe, musiałem przeciąć, bo robaki w tym roku są prawdziwym koszmarem :x To co przywiozłem było może 1/5 tego co bym przywiózł gdyby grzyby były zdrowe, było gorzej niż ostatnio, niektóre grzyby rozpadały się w rękach, dużo jest też ślimaków. Ogólnie grzyby nadają się albo na sos albo do suszenia, bo małych jak na lekarstwo, a reszta pogryziona przez ślimaki :(

No i taka dosyć przerażająca ciekawostka, jak wracałem postanowiłem sobie jeszcze podjechać w swoje opieńkowe miejsce. Wyszliśmy z kolegą z auta i żwawym krokiem ruszyliśmy nad strumyk i nagle niewiadomo skąd zaczęła się strzelanina, psy, szarża zwierząt, normalnie myślałem, że ruscy przyszli :) Okazało się, że myśliwi urządzili sobie polowanie w lesie :? Ani grama informacji gdziekolwiek, ani nikt nie jeździł sprawdzać czy nikogo nie ma, normalnie wolna amerykanka, gdybyśmy byli z 15 minut wcześniej to byśmy idealnie znaleźli się na linii ognia, a w najlepszym razie trafili byśmy na jakiegoś szarżującego, zranionego dzika :nie:
Chyba kogoś do reszty poje***o :!:



pablowolf14
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 138
Rejestracja: wtorek, 14 stycznia 2014, 12:03
Ulubione grzyby: Borowiki
Pochwalony: 38 razy

Post autor: pablowolf14 » środa, 22 października 2014, 08:48

Wizyta w lesie koło Twardogóry przypominała spacer po mieście. Trzeba było pójść głęboko w las żeby nikogo nie słyszeć. Tabuny "grzybiarzy", wszystko podeptane :x Dalej już lepiej, więcej grzybków, także tych małych. Problemem są robale, prawie każdy owocnik zarobaczony :( więcej zdjęć zrobiłem niż zebrałem ;) Ale spacer po lesie bezcenny :ok:


Awatar użytkownika

walker
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2014, 14:46
Ulubione grzyby: opieńki
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 14 razy

Post autor: walker » czwartek, 23 października 2014, 07:58

Po informacjach o pojawieniu się opieniek chyba dzisiaj po pracy wyskoczę zobaczyć czy faktycznie coś się pokazało :) z piątku na sobotę zapowiadają przymrozki więc to chyba już koniec sezonu :(


Awatar użytkownika

Gali
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1678
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2012, 22:54
Imię: Sławek
Ulubione grzyby: wszystkie jadalne
Lokalizacja: Milicz
Pochwalił: 12 razy
Pochwalony: 1433 razy
Kontakt:

Post autor: Gali » sobota, 25 października 2014, 00:45

walker pisze:Po informacjach o pojawieniu się opieniek chyba dzisiaj po pracy wyskoczę zobaczyć czy faktycznie coś się pokazało
Ja byłem, jest mniej niż się spodziewałem i niestety tak samo jak inne grzyby w tym roku większość z nich nadawała się tylko do podziwiania w lesie.


Awatar użytkownika

walker
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2014, 14:46
Ulubione grzyby: opieńki
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 14 razy

Post autor: walker » poniedziałek, 27 października 2014, 08:09

No i wybrałem się zarówno w czwartek jak i w sobotę, w czwartek po pracy miałem mało czasu i udało mi się nazbierać tylko pół wiaderka opieniek, a w sobotę zrobiłem sobie wyjazd "spacerowy" no i dozbierałem drugą połowę. Niestety ale nawet opieńki były robaczywe :/
Gali pisze:Ja byłem, jest mniej niż się spodziewałem i niestety tak samo jak inne grzyby w tym roku większość z nich nadawała się tylko do podziwiania w lesie.
Wspominałeś o zielonkach, sprawdzałeś może czy się pojawiły?


Awatar użytkownika

Gali
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1678
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2012, 22:54
Imię: Sławek
Ulubione grzyby: wszystkie jadalne
Lokalizacja: Milicz
Pochwalił: 12 razy
Pochwalony: 1433 razy
Kontakt:

Post autor: Gali » wtorek, 28 października 2014, 10:04

walker pisze:Wspominałeś o zielonkach, sprawdzałeś może czy się pojawiły?
Nie miałem ostatnio okazji, ale na targowisku nie sprzedają więc albo ich nie ma albo jest tak mało że tylko dla własnego użytku zbierają.



pablowolf14
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 138
Rejestracja: wtorek, 14 stycznia 2014, 12:03
Ulubione grzyby: Borowiki
Pochwalony: 38 razy

Post autor: pablowolf14 » środa, 29 października 2014, 14:49

Brr, poranne przymrozki sprawiły że dzisiaj las serwował carpaccio z podgrzybka :? Oprócz tego jeden modrzak, dwa prawdziwki i trochę maślaczków pstrych. Na sosik będzie :D


Awatar użytkownika

walker
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2014, 14:46
Ulubione grzyby: opieńki
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 14 razy

Post autor: walker » środa, 12 listopada 2014, 11:25

Witajcie,
Pogoda ładna więc odwiedziłem las w sobotę, wypad typowo rekreacyjny żeby pochodzić po lesie, grzybów już coraz mniej ale połowę koszyka udało mi się nazbierać :) najbardziej boli serce jak spotyka się miejsca, w których jest kilkanaście białych od pleśni podgrzybków :) Ale w końcu to połowa listopada :)


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat