Wrocław i okolice. Gdzie na grzyby?


pablowolf14
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 138
Rejestracja: wtorek, 14 stycznia 2014, 12:03
Ulubione grzyby: Borowiki
Pochwalony: 38 razy

Post autor: pablowolf14 » piątek, 12 września 2014, 15:02

I jak tam zbiory? U mnie sporo podgrzybków. Niestety 2/3 robaczywych :cry:


Awatar użytkownika

Gali
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1678
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2012, 22:54
Imię: Sławek
Ulubione grzyby: wszystkie jadalne
Lokalizacja: Milicz
Pochwalił: 12 razy
Pochwalony: 1433 razy
Kontakt:

Post autor: Gali » sobota, 13 września 2014, 00:30

pablowolf14 pisze:I jak tam zbiory? U mnie sporo podgrzybków.
Gratuluję udanej wycieczki w moje strony ja niestety we wrześniu nie miałem jeszcze okazji nawet na 5 minut do lasu wyskoczyć.



dziunia78
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 11 września 2014, 17:11
Ulubione grzyby: rydze

Post autor: dziunia78 » niedziela, 14 września 2014, 22:26

pablowolf14 pisze:I jak tam zbiory? U mnie sporo podgrzybków. Niestety 2/3 robaczywych :cry:
U nas tak samo, mlodych było jak na lekarstwo, większość to pozostałosc po ostatnim wysypie. Znaleźliśmy jeszcze kilka koźlarzy czerwonych i dwa prawdziwki. Czekamy na kolejny wysyp :)



pablowolf14
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 138
Rejestracja: wtorek, 14 stycznia 2014, 12:03
Ulubione grzyby: Borowiki
Pochwalony: 38 razy

Post autor: pablowolf14 » poniedziałek, 15 września 2014, 00:14

Gali pisze:
pablowolf14 pisze:I jak tam zbiory? U mnie sporo podgrzybków.
Gratuluję udanej wycieczki w moje strony ja niestety we wrześniu nie miałem jeszcze okazji nawet na 5 minut do lasu wyskoczyć.
W Twoje strony boję się jeździć bo ciężko pod Miliczem w lesie zaparkować( zazwyczaj była to Gruszeczka). Chyba, że podsuniesz mi jakąś lokację bez tłumu pijanych turystów, bo ja mam za słabe nerwy na taki brak szacunku do lasu. ;)


Awatar użytkownika

Gali
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1678
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2012, 22:54
Imię: Sławek
Ulubione grzyby: wszystkie jadalne
Lokalizacja: Milicz
Pochwalił: 12 razy
Pochwalony: 1433 razy
Kontakt:

Post autor: Gali » poniedziałek, 15 września 2014, 23:41

pablowolf14 pisze:W Twoje strony boję się jeździć bo ciężko pod Miliczem w lesie zaparkować( zazwyczaj była to Gruszeczka). Chyba, że podsuniesz mi jakąś lokację bez tłumu pijanych turystów, bo ja mam za słabe nerwy na taki brak szacunku do lasu. ;)
Moja lokacja to wszystkie lasy wokół samego Milicza, na moje szczęście jak ty to określasz pijani turyści wybierają lasy w Skoroszowie , Gruszeczce , Praczach.A że ja lubię w lesie spokój to od wielu lat się tam nie zapuszczam i jeszcze nigdy nie brakło mi grzybów w domu.Kilka konkretnych miejsc już wymieniałem w tym temacie.Gdybyś był zainteresowany którymś z nich to daj znać na priv, udzielę ci wtedy więcej informacji.



dziunia78
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 11 września 2014, 17:11
Ulubione grzyby: rydze

okolice Rościsławic, powiat obornicki

Post autor: dziunia78 » wtorek, 16 września 2014, 22:01

Dziś wybrałam się w lasy koło Rościsławic. Sporo prawdziwków, ale jedna trzecia robaczywa. Podgrzybki tylko stare, nadgryzione przez ślimaki, trochę kurek i maślaków.


Awatar użytkownika

walker
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2014, 14:46
Ulubione grzyby: opieńki
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 14 razy

Post autor: walker » poniedziałek, 29 września 2014, 10:18

Witam szanownych forumowiczów :)

Widzę, że cisza tutaj zapanowała, a grzybki cały czas rosną ;) nie ma teraz może jakiegoś super wysypu ale nazbierać można :)
Moje miejsca to okolice Twardogóry, wypad w niedzielę - ludzi masa, nie ma gdzie auta postawić, ogólnie grzyby są ale strasznie przebrane po sobocie :|
Wypad był późno, bo dopiero koło 10:30 byłem w lesie ale miałem bardziej ochotę pospacerować z córką po lesie niż nastawiać się na wielkie grzybobranie, no ale nie mogłem wyjechać z lasu bez odwiedzenia swoich miejscówek więc nazbieraliśmy dwa pełne kosze. Ogólnie same podgrzybki, 4 prawdziwki, grzyby często robaczywe i pogryzione przez ślimaki. Pojawiło się więcej małych i średnich egzemplarzy więc jest szansa, że pod koniec tygodnia będzie trochę więcej :D



Tomsar614
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 29 września 2014, 10:31

Post autor: Tomsar614 » poniedziałek, 29 września 2014, 10:49

Witam wszystkich forumowiczów :)
Jestem tutaj nowy i ten temat być może jest właśnie dla mnie... W mojej rodzinie nie było tradycji grzybiarskich, a ja właśnie chciałbym rozpocząć swoją przygodę z grzybami. Jestem z Wrocławia i mam swobodny czas do najbliższego piątku włącznie. Oferuję samochód i dobre towarzystwo, więc jeśli ktoś miałby ochotę wybrać się na grzyby w okolice Wrocławia i wtajemniczyć mnie choć trochę w arkana tej sztuki, zapraszam na wspólny wyjazd. :)


Awatar użytkownika

Gali
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1678
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2012, 22:54
Imię: Sławek
Ulubione grzyby: wszystkie jadalne
Lokalizacja: Milicz
Pochwalił: 12 razy
Pochwalony: 1433 razy
Kontakt:

Post autor: Gali » poniedziałek, 29 września 2014, 23:30

walker , Tomsar614 witajcie :beer:
walker pisze:Moje miejsca to okolice Twardogóry, wypad w niedzielę - ludzi masa, nie ma gdzie auta postawić,
Tam jest chyba tak codziennie, w czwartek wracając z Sycowa do Milicza chciałem odwiedzić swoje miejscówki w okolicy Drołtowic ale widząc co się dzieje na leśnych drogach zwątpiłem i do lasu zajrzałem dopiero pod Miliczem.



pablowolf14
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 138
Rejestracja: wtorek, 14 stycznia 2014, 12:03
Ulubione grzyby: Borowiki
Pochwalony: 38 razy

Post autor: pablowolf14 » wtorek, 30 września 2014, 01:08

Tomsar614 pisze:Witam wszystkich forumowiczów :)
Jestem tutaj nowy i ten temat być może jest właśnie dla mnie... W mojej rodzinie nie było tradycji grzybiarskich, a ja właśnie chciałbym rozpocząć swoją przygodę z grzybami. Jestem z Wrocławia i mam swobodny czas do najbliższego piątku włącznie. Oferuję samochód i dobre towarzystwo, więc jeśli ktoś miałby ochotę wybrać się na grzyby w okolice Wrocławia i wtajemniczyć mnie choć trochę w arkana tej sztuki, zapraszam na wspólny wyjazd. :)
Jedziemy w środę rano koło 6. Jeśli masz ochotę dołączyć pisz na priv ;)



seven717
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 30 września 2014, 08:26
Ulubione grzyby: Podgrzybki
Pochwalony: 5 razy

Post autor: seven717 » wtorek, 30 września 2014, 08:33

Dzień dobry Wszystkim. Również jestem z wrocławia. Na grzybki śmigam zawsze w wekkendy ponieważ jak wiekszość osób w tygodniu pracuje. Gdyby ktoś był zainteresowany wspólnym wypadem to wybieram sie w niedzielę w okolice miejscowości grochowa. :-) Pozdrawiam


Awatar użytkownika

walker
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2014, 14:46
Ulubione grzyby: opieńki
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 14 razy

Post autor: walker » wtorek, 30 września 2014, 10:30

Gali pisze:Tam jest chyba tak codziennie, w czwartek wracając z Sycowa do Milicza chciałem odwiedzić swoje miejscówki w okolicy Drołtowic ale widząc co się dzieje na leśnych drogach zwątpiłem i do lasu zajrzałem dopiero pod Miliczem.
Ja w tygodniu tamtędy nie jeżdżę więc nie wiem, ale w niedziele był poprostu jakiś obłęd. Ja nie lubię jak mi co chwila ktoś do koszyka zagląda i chodzi za mną jak cień zobaczywszy, że po grzyba się schylam :)
Dlatego jeżdżę dalej koło miejscowości Antonin za Twardogórą, samochody oczywiście też są ale jakoś Ci ludzie po lesie się rozproszą i rzadko się na siebie wchodzi, a poza tym żeby trochę nazbierać to trzeba wejść dosyć głęboko, a im głębiej tym ludzi mniej, a grzybów więcej :D


Awatar użytkownika

walker
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2014, 14:46
Ulubione grzyby: opieńki
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 14 razy

Post autor: walker » czwartek, 2 października 2014, 08:37

pablowolf14 pisze:Jedziemy w środę rano koło 6. Jeśli masz ochotę dołączyć pisz na priv ;)
Jak tam wyjazd i w jaki rejon pojechałeś? Ja zamierzam jutro po pracy wyskoczyć do swojego lasu koło Antonina więc zdam relację :)



seven717
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 30 września 2014, 08:26
Ulubione grzyby: Podgrzybki
Pochwalony: 5 razy

Post autor: seven717 » poniedziałek, 6 października 2014, 08:21

Witam. Byłem w niedziele w okolicach miejscowości grochowa. Jeden prawdziwek zjedzony przez robale sam rozpadl sie w dloniach. Kilkanaście pieknych malutkich podgrzybków i kilkadziesiąt starych i nie nadających sie do niczego. Ludzi prawie wcale :-) Pozdrawiam



seven717
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 30 września 2014, 08:26
Ulubione grzyby: Podgrzybki
Pochwalony: 5 razy

Post autor: seven717 » wtorek, 14 października 2014, 11:29

Witam ponownie. Coś tu straszna cisza :) Zaliczyłem kolejny wypad, tym razem trochę w inną stronę bo w bory dolnośląskie. Masa małych podgrzybków rosnących w mchu, spora część robaczywa , 4 prawdziwki z białymi lokatorami, 1 gąska zielonka , sporo maślaków ale strasznie robaczywe nawet młode osobniki :)
Coś mi się wydaje że to jeszcze nie koniec i jeżeli pogoda się utrzyma to jeszcze trochę uzbieramy.
Pozdrawiam


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat