Na grzyby Śląsk, Małopolska


Tonik
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 13 września 2013, 16:39
Ulubione grzyby: marynowane ;]
Pochwalony: 6 razy

Post autor: Tonik » środa, 10 września 2014, 09:52

Sypnęło :rydz: :jupi: dość obficie. Wczoraj koło 9:30 wszedłem do lasu i po 1,5h kilka sporych kań i prawie koszyk rydzów. Szybki strzał wyszedł, a myślałem że nic nie będzie po weekendzie. Oprócz tego trochę podgrzybka i kilka prawdziwków już w innym miejscu. Podgrzybki jakby w lepszej formie niż w ostatni weekend.


Awatar użytkownika

barnab
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 125
Rejestracja: poniedziałek, 22 października 2012, 13:15
Lokalizacja: Tarnów
Pochwalony: 83 razy

Post autor: barnab » środa, 10 września 2014, 17:43

dziś w okolicach Zakliczyna troche mnie przemoczyło ale za to w lesie już dobrze mokro :ok: Z grzybów to ładne kurki dużo rydza średniego pare prawych i czerwonych kozaków. Młodzieży prawdziwka czy opieńki jeszcze nie widać ale po tych deszczach na pewno coś sypnie :D Rodzice byli w Czarnej na bazie ruskiej i znależli starsze już podgrzybki i w drodze powrotnej w Pogórskiej Woli czerwone kozaczki. :rydz: z cebulką już zrobiony na patelni i czeka na jutrzejszy obiad mmmmm palce lizać :jupi:



Spike
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 15 września 2013, 22:37
Ulubione grzyby: wszystkie
Pochwalony: 33 razy

Post autor: Spike » czwartek, 11 września 2014, 19:53

Byłem dzisiaj na szybko pod Olkuszem. lasy złażone jak Rynek Krakowski, zcinka drzewek w lasach , sie chodzić prawie nie da miejscami, same maślaki siatkowe nazbierałem tylko bo nikt tego nie zbiera jak widziałem , odpuszczam tereny



Tonik
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 13 września 2013, 16:39
Ulubione grzyby: marynowane ;]
Pochwalony: 6 razy

Post autor: Tonik » piątek, 12 września 2014, 09:35

A był ktoś może ostatnio w Pradłach? Zastanawiam się czy jutro tam nie podjechać bo lubię ten las, fajnie się chodzi i wszystkie rodzaje grzybów są. Jednak to coś koło 80km, więc szkoda robić taki przebieg jak będą słabe żniwa.



Kaz
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 57
Rejestracja: piątek, 22 sierpnia 2014, 12:57
Ulubione grzyby: Borowiki i rydze
Lokalizacja: Kielce
Pochwalony: 58 razy
Kontakt:

Post autor: Kaz » niedziela, 14 września 2014, 18:50

Piątek, sobota i kawałek niedzieli w Wysowej-Zdrój. Masakryczne ilości rydzów. Każdej wielkości część zamieszkała ale zdecydowana większość to młode i zdrowe :) Czas zebrania wiaderka to około godzinki ... :rydz: :rydz: :rydz: :rydz: do tego mega kurki kilka borowików szlachetnych i ceglastoporych


Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika

borowik20
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 147
Rejestracja: piątek, 29 października 2010, 16:20
Ulubione grzyby: Borowiki, koźlarze.
Pochwalony: 6 razy

Post autor: borowik20 » poniedziałek, 15 września 2014, 16:59

Okolice Szczekocin, przez 3 tygodnie miałem okazję cieszyć się wysypem maślaków pstrych oraz innymi gatunkami grzybów jadalnych :)

Na razie wysyp się skończył, trzeba poczekać na odrodzenie się grzybni :)



Aaaaa, pojawiło się też u mnie sporo ceglaków :ceglaś:



Spike
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 15 września 2013, 22:37
Ulubione grzyby: wszystkie
Pochwalony: 33 razy

Post autor: Spike » środa, 17 września 2014, 20:02

taaa a są jeszcze ???

Byłem dzisiaj w Dulowej ....szkoda jechać , sucho, grzybów brak, maslaki wyschnięte na wióry , z 10 kozaków średnich zebrałem też wysuszone i pojechałem grzecznie na kebaba do Krzeszowic :eat:


Awatar użytkownika

borowik20
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 147
Rejestracja: piątek, 29 października 2010, 16:20
Ulubione grzyby: Borowiki, koźlarze.
Pochwalony: 6 razy

Post autor: borowik20 » środa, 17 września 2014, 23:11

taaa a są jeszcze ?

Ceglaki?
U mnie są :)
Jako że mieszkam na niżu, można ich nazbierać u mnie max pół kosza :)



fok84
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 12 września 2010, 17:09

Post autor: fok84 » piątek, 19 września 2014, 15:43

Macie jakieś info jak z grzybkami w okolicach Ogrodzieńca lub Włoszczowej? A może inne miejsce, tak do ok 100km od Krakowa, gdzie można teraz uzbierać pełne kosze borowików?


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » piątek, 19 września 2014, 17:35

fok84 pisze: gdzie można teraz uzbierać pełne kosze borowików?
myślę że teraz nigdzie jest mała przerwa w wysypie trzeba będzie poczekać na kolejny wysyp.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

izabelabella
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 20 września 2014, 22:28
Ulubione grzyby: borowiki szlachetne

Post autor: izabelabella » sobota, 20 września 2014, 22:35

Ja byłam 2dni temu w Włoszczowej, szkoda w ogóle jechać, po 4 godzinach 1/3koszyczka, po przebraniu w domu zostały grzyby do zamarynowania do 2 słoiczków. Wszystkie tak nasiąknięte wodą od mchu, że robaczki zaraz w nich się lokowały, grzyby bardzo duże /przerośnięte/. Głównie, podgrzybki, troszkę maślaków piaskowych, koźlarzy.
Jutro uderzam na Słowację i zobaczymy czy tam może jest troszkę lepiej :)


Iza
Awatar użytkownika

borowik20
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 147
Rejestracja: piątek, 29 października 2010, 16:20
Ulubione grzyby: Borowiki, koźlarze.
Pochwalony: 6 razy

Post autor: borowik20 » sobota, 20 września 2014, 22:52

Ja jutro uderzam w moje okolice. Jest mglisto i ciepło, w dodatku popadało.


Może coś się pojawi :)



fok84
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 12 września 2010, 17:09

Post autor: fok84 » niedziela, 21 września 2014, 11:38

Też się zdecydowałem na Włoszczową. Udało się zebrać 2 podgrzybki za godzinę chodzenia. Większość widzianych grzybów bardzo stara, jedyny świeże sromotniki bezwstydne(jeśli to one były :p) Po za tym cały czas padało, grzybków nie było, więc zrezygnowaliśmy z dalszych poszukiwań.

A gdzie jeździcie po borowiki? ;)


Awatar użytkownika

izabelabella
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 20 września 2014, 22:28
Ulubione grzyby: borowiki szlachetne

Słowacja

Post autor: izabelabella » niedziela, 21 września 2014, 17:32

Parę moich miejsc na Słowacji odwiedziłam i kosz grzybów pełny.
Głównie ceglastopore, Borowik szlachetny, podgrzybek, przerośnięte kurki masa rydzów.
Nie zbierałam opieniek miodowych ale w godzinę można było nazbierać tonę :)
Szkoda tylko, że 3/4 znalezionych grzybów z lokatorami.
W lesie mokro, troszkę ludzi na parkingu ale każdy z czymś wychodził.


Iza

Spike
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 15 września 2013, 22:37
Ulubione grzyby: wszystkie
Pochwalony: 33 razy

Post autor: Spike » niedziela, 21 września 2014, 17:43

na plac imbramowski, są tam Borowik Górski i Kozak Górski ........nowe gatunki grzybów , warto popatrzeć :brawo: kto im wystawił atest do sprzedaży .....

Ja dzisiaj sobie pojechałem w góry .... i miało być pięknie, deszcz zapowadany był o 13 i o 15 .oo .
Dojechałem pod Glisne i jak lunęło ......to sie zdrzemałem z pół godziny w aucie , wstaje , patrze dalej leje ,to pojechałem dalej na swoja miejscówke , tam akurat tylko lekkie kropienie i poszedłam w las .

Grzybów standardowych zero !!! w jednej cześci lasu pojawiły sie opienki i to mnie uratowało przed darmową jazdą .
Finał - półtora kosza główek , za to kropiło cały czas a pod koniec jak łaziłem , to jak lunęło to przemoczyło aż z majtek woda kapała .....także prognoza sie sprawdziła .....

Ale chodzenie w deszczu po lesie ma swoje dobre strony , nigdzie nie widziałem w jednym miejscu tylu Salamander, dzisiaj 3 sztuki , 2 praktycznie 10 m od siebie , sobie myśle nie robie fotek bo mi telefon zamoknie , ale przy trzeciej nei wytrzymałem i jest .

http://s6.ifotos.pl/img/CAM00580j_eqhenqr.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Po mojemu to teraz popada, w lasach jest parno i ciepło , i może w końcu cos bez robaków , bo dzisiaj polanka z rydzami, piękne , cudne ......wszystkie zżarte .


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat